Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az győri Audinál miért nem...

Az győri Audinál miért nem végezhet szellemi munkát aki középfokú végzettségű?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem és annyit mondott a HR, hogy a központi irányelveik nem engedélyezik szellemi munkát középfokú végzettségűnek.


Nektek mi a véleményetek erről? Ez mögött valamilyen megbélyegzés, elkülönítés (fizikai, szellemi munkás) áll? Ez miért ennyire fontos?


Vagy azért húznak ilyen éles határt amiből nem engednek mert a gyártósorra állandó a munkaerőhiány, és ha megengednék középfokúnak a szellemi munkát akkor nem volna kit gyártósorra tenni?


A hatvani Bosch-nál ami autóipari beszállító pl. teljesen megszokott hogy közép vagy magasabb vezetői és/vagy szellemi pozícióban is lehetnek középfokú végzettségűek.


2019. jún. 4. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Kb minden szerencsetlennek van erettsegije, ez egy teljesen jó döntés a cégtől. Én maximalisam egyetértek vele.
2019. jún. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

# 1


De miért? Te lenézed azt akinek érettségije van? Vagy miért van benned ez a megvetés?

2019. jún. 4. 08:40
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Minek alkalmazzon középfokú végzettségűt, mikor diplomásból is rengeteg van? Ráadásul multi, nemzetközi irányelveihez is igazodnia kell, ha ott kimondja, hogy elvárás a felsőfokú végzettség akkor ez van. Presztízs is valahol. Az megint más kérdés, hogy lehet bizonyos munkákat el lehetne végezni egy érettségivel is. Hozzáteszem manapság egy alapdiploma se nagy kunszt.
2019. jún. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Gondolom Hatvanban nem akarnak menni a diplomások.

Amugy sok helyen lehet érettségivel szellemi munkát végezni.

2019. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem nem nezem le, cdak egy ertelmesebb 8. Osztalyos siman leerettsegizik. Es van bőven diplomas, en se ernem be egy erettsegivel.
2019. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az Audinál a gyártósori operátoroknak is minimum középfokú végzettséggel kell rendelkezniük. Szerintem ezért van ez.
2019. jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10%

Győr tele van jó minőségű szak- és felsőfokú oktatási intézményekkel. Jedlikes végzettséggel például ismerek olyat, aki betölt szelleminek nevezhető munkakört ott, s azt valószínűleg egy sima gimnázium után nem is lehetne megcsinálni.

A hatvani Bosch vicc - autóipari szemetet gyártanak emberi szeméttel. Nem egy komolyan vehető üzem.

2019. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!