Dolgoznom kéne?

Figyelt kérdés

A környezetembe szinte mindenki dolgozik (osztálytársak), de én nem érzem úgy hogy nekem is kéne, úgymond nem vagyok rászorulva, ha kell ruha azt a szüleim megveszik, ha mást szeretnék akkor saját pénzből megveszem amit szülinapra stb.kapok a nagyszüleimtől, mégis olyan furcsán érzem magam hogy szinte csak én nem dolgozok. En egyelőre a tanulásra koncentrálok, majd ha nagyon kell a pénz akkor terveznék dolgozni, nem látnám a motivációt, nem tudnám mire költeni, jelenleg nem gyűjtök semmire. Szerintetek kéne csak azért mert mindenki dolgozik?

18/l



2019. jún. 6. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Csak azèrt nem, mert más is dolgozik. De hogy megèrtsd, miből kapod az új rucikat, hogy kicsit táguljon a világkèped továbbtanulás előtt, mindenkèpp èrdemes.

Èn is megkaptam mindent gyerekkoromban. 17 èvesen mentem el a gyárba, ahol apám dolgozott 20 ève, 1 hónapig napi 11 órában kipróbálni milyen. Egy èletre szóló nyomot ès tiszteletet hagyott bennem.

2019. jún. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert mindenki dolgozik, nem


De attól mert jelenleg nincs egy konkrét dolog, amire gyűjtesz, hidd el, hogy jó ha van félretett pénzed

Ha mást nem, én 4-6 órában lehet megprobalnek dolgozni valahol legalább egy hónapot, aztán meglátod milyen


Mert az a baj a mai 16-19 éves korosztály nagy részével (TISZTELET A KIVÉTELNEK, AKINEK NEM INGE....), hogy nem tudják, hogy mi az a munka. És most nem a gyári nagyon nehéz munkára gondolok, hanem mondjuk egy fagyiarulasra, amibe azért jobb esetben nem kell beleszakadni. Mert azért itt is meg kell/lehet tanulni sokmindent, egyrészt, hogy X összegért mennyit kell dolgozni, a felelősséget, hogy mondjuk a kassza stimmeljen, kommunikáció az emberekkel

És nem 1-2 olyan ennyi idős embert látok, akiknek fogalmuk nincs arról, hogy mennyi idő alatt mennyi pénz lehet keresni (és ez tényleg csak a jéghegy csúcsa)

Meg amikor valaki ‘hisztizik’, hogy “jajj, én nem megyek el dolgozni nettó 800 Ft-ert”, igen, az nem túl sok, de azért senki ne várjon több ezer Ft-os órabért kapásból úgy, hogy még nincs érettségije se (nyilván ez nem az ő hibája, mondjuk 16 évesen fizikailag képtelenség, hogy legyen és a diakmunkanal nem is várják el)



És hozzátenném, hogy ezt úgy írom, hogy én is 19 éves vagyok és anyagilag mi sem vagyunk rászorulva, hogy dolgozzak a nyáron, de a tapasztalat, na meg a pénz jól jön, főleg, hogy most fogok egyetemre menni



És kérdező, ne vedd magadra, amit írtam, az tényleg nagy általánosság ;)

És ha nem szeretnél, nem kell elmenni, de egy kis tapasztalat tényleg nem árt 🙂

2019. jún. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért menj dolgozni, hogy tapasztalatot gyűjts. Az, hogy mindenki dolgozik a környezetben, egy dolog. Kitérdekel. Ha nem is 8, de menj el 4 órában dolgozni valahova, csak azért, hogy tanulj valamit. Hidd el, ez nagyobb okítás (mármint a munka), mint a főiskola-egyetem.

Ha meg nem fontos számodra a pénz, akkor pedig nincs is mit veszíteni, ha nem válik, bármikor válthatsz :) Ráadásul azt a keveset, amit így összegyűjtesz, egyszer jól fog jönni, ráadásul jól eső érzés, hogy az a tiéd, és nem a szüleidtől kaptad.

2019. jún. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a felfogásoddal van a probléma. Ne a pénzért menjél el dolgozni, hanem azért, mert szokd a munkát. Ami tiszteletre és alázatra tanít majd az életben. Amióta én is dolgozok sok mindent másképpen látok, megtanultam értékelni a dolgokat, nem csak úgy az ölembe pottyannak amiket szeretnék hanem megdolgozok érte.
2019. jún. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha nincs kedved ne menj.
2019. jún. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell
2019. jún. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak 20 evésen kezdtem dolgozni, persze becsúszott 1-2 év munkanélküliség is, de most egy egész jó helyen vagyok végre.


Semmiről nem vagy lemaradva.

2019. jún. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2-esnek: 95 %-ban egyetértek Veled, de erre a mondatodra reagálnék:

"És most nem a gyári nagyon nehéz munkára gondolok, hanem mondjuk egy fagyiarulasra, amibe azért jobb esetben nem kell beleszakadni."


Nos, én is pont így gondoltam, amíg egy alkalommal a barátnőmmel való beszélgetés kapcsán megdöbbenve hallottam, hogy a lánya napi 10 óra fagyiárulás után véres hólyagokkal a kezén jött haza - szóval azért az sem egy leányálom...


Kérdező, most nem elriasztani akarlak :-)


Én is úgy gondolom, ahogy mások már írták: csak azért semmiképpen ne menj el dolgozni, mert már mások is dolgoznak, DE!

Én is azt mondom, tapasztalatszerzésre nagyon jó lenne a munka, akár részmunkaidőben is és még nem említettek egy fontos szempontot: sokan kijönnek a suliből és fogalmuk sincs az életről, ezért a munkáltatók nem szívesen vesznek fel pályakezdőket. Ezzel szemben jó pont lehet, ha már van munkatapasztalatod, az önéletrajzba is beírhatod jelentkezéskor, hogy ilyen és ilyen diákmunkát dolgoztam - még ha nem is szakirányú. Pl. ha nyelvet tanulsz, akkor egy nyári turistainformációs munka is jól jöhet, stb.

2019. jún. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Én nem javaslom, hogy dogozz, mi a fenének, lesz még rá 40 éved, hogy tönkre menj és közben adózz hőn szeretett államunknak. Amíg teheted tanulj, csak akkor kell dolgozni ha az éhenhalás fenyeget.
2019. jún. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Most nyáron megyek nyelvvizsga felkeszítőre, fotótanfolyamra, de ha nem lesz semmi ilyesmi, akkor lehet hogy elmegyek valamit dolgozni.

Amúgy tavaly közösségi szolgálat miatt voltam oviba kisegíteni, meg osztottunk kb.1 héten keresztül 6 vagy 8 órába vizet, tudom hogy nem nagy dolog egyik se, de van egy kis aprócska tapasztalatom:D

2019. jún. 7. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!