Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme úgy befejezni az...

Van értelme úgy befejezni az egyetemet, ha nem akarok dolgozni ezen a területen?

Figyelt kérdés

De ha nincs semmi végzettségem,akkor meg nem tudok sehova sem elmenni,max betanított munkásnak,szar fizetésért.

De ha befejezem,akkot se fogok dolgozni benne.Fel se fognak venni sehova vagy hamar kirúgnak,mert látják hogy totál motiválatlan vagyok és telibe szarom az egészet.Szóval ugyan úgy a betanított munka maradna.

Fogalmam sincs mit kezdjek az életemmel.

Elvégeztem egy 2 éves OKJ-t,de azzal se tudok elhelyezkedni.Már itt vagyok lassan 22 éves és semmi értelmes szakmám sincsen.Rendőr akarok lenni,de alkalmatlannak nyilvánítottak a pszichológián.



2019. jún. 13. 20:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a szak, ami ennyire hidegen hagy?

Mert valamilyen társ-szakmában igen hasznos lehet a diplomád, és az lehet, hogy téged is érdekelne.

Írd le, mit tanulsz, segítünk találgatni.

Illetve mi az az OKJ?

Szerintem nem is akarsz te dolgozni még, mert egy OKJ-val azért el lehet helyezkedni. Vagy a pénzt kevesled.


Amúgy igen, jól jön majd az a diploma, főleg ha már belefeccöltél pár évnyi energiát.

Ha még csak első éves vagy, akkor mondjuk további 4-5 évet ne kínlódj, de ez nem derül ki a kérdésből.

Dolgoztam egy áramszolgáltatónál pár éve, ami ugye energia-szektor. Az összes csoportvezetőnek, irányítónak kb tanítói diplomája volt, mert nem kértek villamosmérnöki végzettséget, csak annyi volt a feltétel, hogy "felsőfokú végzettség".

De volt agráros is. Annak sincs semmi köze a villanyhoz.

2019. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Közúti közlekedésüzemvitel ellátó OKJ-m van.Szakközépben tanultam nappalin 2 évig.

Most gazdálkodás és menedzsmenten tanulok,de nem alapképzés csak FOSZK és most vagyok túl 2. félévemen.3-as átlagom van.

Az NKE-re 2x jelentkeztem közben,tavaly és idén is,de nem vettek fel.Megpróbálnám jövőre is 3adszor jelentkezni,de szerintem jövőre se fognak felvenni és már vagyok 22 éves,nem akarok mégtöbb időmet elvesztegetni és mégegy évet halasztani.

2019. jún. 13. 20:37
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

ha 2 x nem vettek fel pszichológiai okok miatt, akkor inkább ne próbáld meg: ami nem megy, azt ne erőltesd. Különösképpen azért, mert a rendőrök élete TÉNYLEG MEGTERHELŐ pszichológiailag.

A minap, reggel, egy kis fiatal rendőrt vezényeltek a házunkba, mert nem nyitott ajtót egy idős néni - és hát bizony neki kellett helyszínelni, mert meghalt a néni :-(


Amúgy meg találd ki, mit szeretsz csinálni és ne a Gyakoritól várd a megváltást nap mint nap:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2019. jún. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes befejezni, ha már eddig eljutottál. Tényleg rengeteg meló van, ahol nem kell szakirányú diploma, bármilyen megteszi.


Közben meg összeszedni a gondolataid, hogy mihez lenne kedved/tehetséged. Esetleg gyakornokoskodni, azzal a tapasztalattal már könnyebb lesz elhelyezkedni.

2019. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Erdemes
2019. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Akkor befejezem aztán jelentkezek közterületfelügyelőnek vagy vagyonőrnek.Jobb ötletem nincsen.
2019. jún. 14. 00:32
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Most már ne hagyd abba, csináld végig. Nem tudhatod, hogy egyszer még nem fog jól jönni.
2019. jún. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Rendőr ne akarj lenni, hisz alkalmatlan vagy.

Az NKE-re miért nem vettek fel? Kevés a pontod? Miért nem tettél le nyelvvizsgát/emelt érettségit időközben, hogy több pontod legyen?

2019. jún. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

#8

A személyiségteszten húztak meg,a pontom meglett volna

2019. jún. 14. 09:08
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha FOSZK akkor nem egyetemre jársz, még diplomád se lesz, csak egy középfokú végzettséged. Ha hidegen hagy semmi értelme nincs elvégezni se, mert teljesen értéktelen a GM FOSZK. Egyedul akkor lenne haszna, ha alapképzésre tudnál menni utána vele. Így bérminimumért adminisztratív irodai munkára pályázhatsz maximum.
2019. jún. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!