Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláshirdetésre jelentkezés...

Álláshirdetésre jelentkezés után, ha még nem jött válasz, érdemes egy érdeklődő e-mailt írni?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete küldtem be az önéletrajzomat egy irodai jellegű munkára, melyet már nem hirdetnek. Lehet, hogy már betöltötték, az is lehet, hogy még nem zárult le a keresés. Nem tudom, mit érnék el azzal, ha rákérdezek, de ha megtudnám, hogy már betöltötték, legalább nem várakoznék tovább. Nem veszik tolakodásnak, ha e-mailben érdeklődök?

2019. jún. 20. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

En telefonon erdeklodnek. Az e-mailre ugyanugy nem fognak valszolni, mint a jelentkezesedre.

Egyebkent valoszinuleg betoltottek az allast.

2019. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ez ilyen játék, én is beadtam 45345345 helyre aztán valahonnan 4 hónap múlva hívtak csak fel (pont ahova legjobban szerettem volna menni)
2019. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem
2019. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Küldhetsz, azzal nem veszíthetsz semmit, inkább pozotív hogy szeretnél ott dolgozni és érdekel hogy alakul. Még az is lehet ilyenkor, hogy a kiválasztott nem válik be és téged behívnak. Kicsi az esély, de nem kerülsz hátrányba.
2019. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Inkább telefonon érdeklődj, hogy hol tart a kiválasztás.
2019. jún. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem szeretnék tolakodó lenni, és van egy ilyen vélemény, hogy az ilyen érdeklődést egyfajta türelmetlen sürgetésnek veszik a munkaadók. Egy e-mailt kevésbé érzek direktnek, ha akarnak válaszolnak rá, ha nem, akkor meg nem, de ha telefonálok, akkor lehet, hogy valakit kellemetlen helyzetbe hozok, hogy most mit mondjon. Sajnos, van ilyen érzésem, hogy már betöltötték, de nem bírok megnyugodni, amíg nem hallom a saját fülemmel. Persze örülnék, ha még nyitott lenne a pozíció, csak valami miatt, pl. nyári szabadságolások miatt még nem volt idejük foglalkozni a kérdéssel. De azt se akarom, hogy negatív színben tűnjek fel, ha esetleg tolakodásnak veszik az érdeklődést és emiatt ússzon el a lehetőség. Nem találok munkát jó ideje, és kicsit túlaggódom.
2019. jún. 20. 13:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Nalam is volt olyan anno hogy jelentkezes utan honapokkal hivtak fel higy mehetek interjura. Aztan meglepodott mikor mondtam hogy mar van munkam...
2019. jún. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én esetemben kb 5-10 %-ban válaszolnak.

Ha reagálnak a jelentkezésemre, akkor az esetek felében be is hívnak, másik felében jön egy elutasító email.

A maradék 90-95%-ban semmi reakció.

2019. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as Ismerős. Kevés az álláslehetőség, így olyanra is jelentkezek, amire vagy túlképzett vagyok (max előnyként írják a végzettséget) vagy nem kifejezetten abban a szakmában van tapasztalatom. Viszont lelkes vagyok és könnyen tanulok, így igazán adhatnának lehetőséget. A mostanihoz egész jól passzolok, de nincs túl közel, bár autóval tudnék járni. Lehet, hogy helyit akarnak. Ki tudja.
2019. jún. 20. 13:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nem tolakodás, egy telefont megér. Max azt mondják sajnálják, de nem téged választottak vagy hogy még zajlik az önéletrajzok kiértékelése.
2019. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!