Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláshirdetésre jelentkezés...

Álláshirdetésre jelentkezés után, ha még nem jött válasz, érdemes egy érdeklődő e-mailt írni?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete küldtem be az önéletrajzomat egy irodai jellegű munkára, melyet már nem hirdetnek. Lehet, hogy már betöltötték, az is lehet, hogy még nem zárult le a keresés. Nem tudom, mit érnék el azzal, ha rákérdezek, de ha megtudnám, hogy már betöltötték, legalább nem várakoznék tovább. Nem veszik tolakodásnak, ha e-mailben érdeklődök?

2019. jún. 20. 12:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Az az igazság, hogy nem szeretnék tolakodó lenni, és van egy ilyen vélemény, hogy az ilyen érdeklődést egyfajta türelmetlen sürgetésnek veszik a munkaadók."


Igen, sürgeted őket, mert te dolgozni akarsz, nem a töködet vakarni otthon. Ahol ez negatívum, az a munkahely annyit is ér....

Szemfülesebb jelentkezők még azt is bekamuznák a telefonba, hogy azért érdeklődnek, mert más helyen fogadnák őket, de nekik ANNYIRA tetszik ez a munkahely, ez a tevékenység, csak hát a biztost nem akarják a bizonytalanért elszalasztani blablabla.... Ezzel pl. simán elérhetik, hogy őket vegyék föl, mert sok munkahely úgy választ dolgozót, mint a szőke nő férfipartnert: az kell neki, akiről látja, hogy válogathat a nők között. A munkahelynek is az kell, akiről úgy tűnik, máshol két kézzel kapnának utána.

2019. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%

Egy ilyen munkára kb. több ezer önéletrajz érkezik, ha a megjelenés napján nem jelentkeztél, már nem jutnak el odáig, hogy el is olvassák az önéletrajzod. Felejtsd el.

Én max akkor érdeklődnék, ha több körös interjún vettem részt, és arra sem méltatnak, hogy írjanak egy e-mailt, hogy köszi, de nem. Ha csak jelentkeztél, az még semmit sem jelent.

2019. jún. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!