Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 400e éves cafetériát hogyan...

400e éves cafetériát hogyan lenne érdemes beosztani? Valaki ért hozzá?

Figyelt kérdés

Szóval ez az éves keret, elsősorban a SZÉP vendéglátás érdekelne, de ott van egy 150 ezres limit.

Ha ezt "kimaxolom", akkor ha jól számolom, kb. 201 ezer a "bruttója", ami lejön a 400-ból.

Marad 199 ezer bruttó.

Ezzel mit érdemes csinálni? SZÉP kártya többi füle nem érdekel.

A vendéglátásra ezen felül is lehet kérni, magasabb adóteher mellett?

Vagy esetleg kp. kifizetést kérjek a maradék összegre, ha engedélyezik?


2019. jún. 21. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez elsősorban a munkáltatótól függ. Nálunk pl lehet kérni a 150 ezren felül is, magasabb adóval, de az előző munkahelyemen nem lehetett. Kp is általában része a cafeteriának, de valami 80%+ az adója, szóval abból a 199 bruttóból csak erős 100 maradna.

Mivel nem írtad, hogy milyen elemekből lehet egyáltalán választani, így segíteni se lehet többet. Plusz, de lehet, ezt csak félreértem, ha 400 az éves keret, de te csak mostantól fogod kapni, akkor csak időarányosan fog járni, nem? (ha csak jövőre kapod, vagy ennyi az időarányos, akkor nem szóltam)

2019. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanarra zsebre is kérheted, magasabb adóteher mellett.


Én a 3. szabadidő-zsebre kértem a fen maradó összeget, nagyon is jól tettem! Strand, uszoda, masszázs, fodrász, mozi, színház, koncert stb. Van olyan ember akit ezek nem érdekelnek?!:D

2019. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy #2 is írta, túl lehet lépni a 150k-t és nem lesz annyival magasabb az adóteher sem, még mindig jobban megéri, mint kp-ba kikérni.
2019. jún. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A 150k már a bruttó max összeg.
2019. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: hát nem
2019. jún. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én nem tudnám elkölteni a többi zsebet, ilyen helyekre nem igen járok, de pl. nem láttam még olyan fodrászt, aki szép kártyát le tudott volna olvasni.


Utazásra sem akarom kérni, nem akarom bevállalni a kockázatot, hogy rajta maradjon, és elvesszen.



Arra lennék kíváncsi, hogy ha a vendéglátás fülre kérném az egészet, mennyi lenne az adója, adókulcsa PONTOSAN a 150-en felüli résznek, valamint, ha készpénzben kérném, akkor annak mennyi lenne PONTOSAN az adóterhe.

2019. jún. 21. 17:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a munkahelyen a munkaügyön, hogy így mennyi,

úgy mennyi.

2019. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!