Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT-ból hova lehetne érdemes...

IT-ból hova lehetne érdemes pályát váltani?

Figyelt kérdés

Egy középfokú rendszergazdai okj-m van, jelenleg a telekom székházban dolgozom IT részlegen, leginkább mindenes pozícióban, de én csak úgy hívom ,hogy a posztmodern rendszergazda, tehát a kávégépet is nekem kellene megcsinálni kb.


2 éve vagyok itt és lassan kezdek befásulni, nagyon stresszes a munka, ezért elhatároztam, hogy váltani szeretnék. Először IT-n belül akartam maradni, de 3 hónap keresgélés után egyelőre semmi. Voltam interjúkon, nagyon jól sikerültek és mégsem engem választottak. Egy csomó helyről meg vissza sem jeleznek.


Szóval elhatároztam, hogy lehet jót tenne más területen dolgozni egy picit, mert az informatikától kezdek rosszul lenni picit, borzalmasan embertelen néha.



Ahhoz képest hogy hiányszakma nem keresem agyon magam bruttó 280.000 a fizum. Köztudott, hogy ennél a villamos vezetők, bolti eladók stb. jobban keresnek ami nem irigységből de engem picit zavar és én is szeretnék azért többet keresni.


Angolul tudok felsőfokúm van és napi szinten használom mivel multiról van szó.



Van ötletetek hova léphetnék tovább ahol lehetőségem lenne magasabb fizetést elérni és egy picit nyugodtabb munka környezetet?



2019. jún. 20. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
gyári szalagmeló
2019. jún. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Ebben mégis mi a stresszes meló?
2019. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Hidegburkolo esetleg segedmunka
2019. jún. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 az hogy mindenki tőlem várja a csodát. ha nem megy valami akkor meg én vagyok a g*ci.
2019. jún. 20. 18:39
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Ez minden másik munkánál így lesz.
2019. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Bruttó 280 mellé van bőséges béren kívüli juttatás (cafeteria)? Mert ha csak ennyi és semmi több, akkor az nagyon gyatra 2 év tapasztalattal. Gyakornokként kicsit többet fizettek más helyen pár évvel ezelőtt.

Ehhez képest neked tapasztalatod van és eltelt azóta pár év, valamint sokat emelkedtek a fizuk úgy általánosan is.


Szerintem teljesen jogos elvárás, ha ITben dolgozva többet szeretnél keresni, mint egy bolti pénztáros vagy busz sofőr.

2019. jún. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Az elég nagy kamu, hogy az IT-s az milyen jól keres. Na, persze lehet, hogy egy rendszergazda, vagy szoftverfejlesztő az igen, de én pl. IT-s cégnél dolgozom, és kb. ennyi bért fizetnek, a közel 3600 főnek, aki itt dolgozik. Igaz, hogy a legtöbb az leginkább betanított szellem munka. A jobban fizető munkákért itt is diplomát és tapasztalatot kérnek. Stressz? Hát, megtudnád, amikor folyamatos műszakban dolgozol, és éjszaka felhívnak, hogy egy banknak leállt a szervere, és ha nem tudják fél órán belük megoldani, akkor jön a több milliós ködbér. Aztán amikor rohansz fűhöz-fához, és megoldod 20 percen belül, és felhív utána a főnök és letol, hogy mégis mi a fene tartott ennyi ideig, az ügyfél tajtékzik?! Na, akkor lennél te stresszes igazán.

Amúgy meg maradj multinál. Felsőfokú angol, multis tapasztalat, próbálkozz shared service-eknél, egy jobb helyen, akár bruttó 400.000-at is adnak.

2019. jún. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kenyer79 ***** válasza:
60%

Én IT-ból pénzügyi területre váltottam.

Ez sem stressz mentes, de legalább fizet.

2019. jún. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Hetesnél a pont, IT SSCben valószínűleg jó helyed lenne, a kezdőfizu tényleg br 350-400, de két év tapasztalattal meg egy CCNA vagy ITIL papírral felmehet 600 bruttóra.
2019. jún. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ennyit a mekiben is megadnak.

De jah hidegburkoló, segédmunkás többszörösét megkeresi...

2019. jún. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!