Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Visszaköltöznél-e Belgiumból...

Visszaköltöznél-e Belgiumból Magyarországra, ha a belga fizetési csomagot megadják otthon?

Figyelt kérdés

4 hónapja mondtam fel Magyarországon és jöttem ki Belgiumba, egy fejvadász által kínált pozícióba. Tetszik a környezet, a kultúra, a nyelv, egyedül a barátok hiányoznak néha.


A korábbi cégem visszahívna - megadva a belga csomagom 90%-át.


Pusztán anyagi okok miatt érdemes lenne hazamenni? Hazaköltöznétek? - Kis esélyzt látok, hogy a későbbiekben hasonló csomagot kapjak Magyarországon...


2019. jún. 25. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Ismerve a belga béreket simán.
2019. jún. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
En mennek haza
2019. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Hazajönnék.
2019. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Így hazamennék. Én Angliában élek, és ha otthon találnék olyan munkát ahol az angol bérem 90%-t megkapnám hazamennék.
2019. jún. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Belgiumban nem tudsz barátokat szerezni?

Vagy nehezebb barátokat szerezni mint megfogni egy jó állást ott?


Komolyan mondom nem fogom megérteni az emberi gondolkodást.

"Honvágy" "hiányoznak a barátok..."


Bakker ember vagy, társas lény. elvileg bárhol tud(sz) kapcsolatokat építeni.


4 hónapja elindultál egy úton most meg vissza kullogsz?


Legalábbis én ezt annak nevezem. Nagy dirrel durral felmondok az előző munkahelyen mert hogy külföldre megyek.

Aztán 4 hónap múlva meg visszatérsz ugyan oda


1, Előre haladunk,nem pedig hátra.

2, Saját "jó híreden" esik csorba, hisz a kollégáid lehet hogy ki nevetnek majd a hátad mögött

3, Ha van gerinced,még egyszer ugyanoda nem mész dolgozni,hisz eljöttél onnan..kvázi csak nem csinálsz h...lyét magadból. 90% ide és oda.


Én 4 éve élek Írországban. Eszemben sincs hazamenni.

A komolyabb barátságok nem országhatártól függnek..kitudnak jönni meglátogatni és még egyszer mondom társaslény vagy. Tehát ha kapcsolat építésre képtelen vagy akkor nem kellett volna bele vágni. Segget nem jó a szájból csinálni.

2019. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Alacsonyabb fizetésért soha nem váltok. Sőt, még ugyanakkoráért sem. Ha ekkora költözésbe vágok bele, azt csak akkor teszem meg, ha utána többet fogok keresni.
2019. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Aki azt mondja kisebb fizetésért nem váltana az gondolja már át a kérdést!

Kint Belgiumban feltételezem (sőt biztosan) jóval drágább az élet, mint itthon. Azaz sokra megy a kinti "100% fizetésével" ha 70%-át elviszi a megélhetés. Itthon meg abból a 90%-ból lehet kiskirályként élne, mert minden fele/harmad annyiba kerül.

Illetve vegyük számításba, hogy az emberi kapcsolatai mindenképpen épülnek le. Persze ki tudnak menni hozzá meg ő is haza tud jönni. Hányszor évente 1-2 alkalommal? Ehhez képest ha itt lakik akár heti szinten találkozhat a barátaival. Továbbá megspórolja azt a pénzt amit hazarepkedésre költene. Összességében az a 90% itthon többet ér mint az a 100% kint.

Én gondolkodás nélkül jönnék haza egy ilyen ajánlatra.

2019. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
+10% igen, -10%, soha.
2019. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
En is külföldön elek, de nem mennek vissza ilyen esetben, pont a környezet, kultúra, nyelv miatt vagyok külföldön, a fizetes az csak egy másik (másodlagos) kedvező szempont, de nem elsődleges; Meg +10%-ert se mennek vissza
2019. jún. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, mind érdemi volt.


Néhány adalék:


1) Társas lény vagyok, az angol, a német és a francia egyaránt megy, hiszen a munkában ezt kell használnom. Az eddigi kapcsolatok jók, vannak emberek körülöttem, de a kapcsolatoknak nincs mélysége. Ezt általában látom: olasz, spanyol, magyar esetben emócionálisan mélyebb még egy baráti kapcsolat is.


2) A család, az ismerősök és a barátok hiányoznak. Bár Magyarország fizikálisan és szintben is távol van Belgiumtól, de hiányzik a kisvárosias, zöld milliő, a konyha és (meglepő módon) a szuper 50 méteres uszodák. M


3) Belgiumban a lakhatás a nettó bér negyedét elviszi, ami még jó arány. Magyarországon van saját lakás, így a 90%-os bér vásárlóereje még erősebb hazai környezetben.


4) A felmondásnak nem elsősorban anyagi, hanem emberi okai voltak. Az új vezetőség keresett meg, így nem érzem, hogy gerinctelen lennék. Sőt: Elismerése a korábbi munkámnak.


Nagy a kontraszt Magyarország és Belgium között, mégis a hazamenetel mellett voksolok: Magyarországon is lehet (még) jól élni, ha van korrekt bérezéssel állásod, amit szeretsz is csinálni. :)

2019. jún. 26. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!