Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek lehetséges mindenf...

Szerintetek lehetséges mindenféle képzettség nélkül irodában dolgozni, illetve pénzügyekkel foglalkozni?

Figyelt kérdés
Egy koreai cég fel szeretne venni az irodájába, ahol pénzügyi dolgokkal kellene foglalkozni, tudni kell angolul, fordítani kell, illetve elkezdenem koreaiul tanulni. Mondtam nekik, hogy semmi “iskolám” nincs, az érettségin kívűl. Angolul társalgási szinten el tudok beszélgetni, arra már csak kicsit kéne rágyúrni, hogy a szakszavak is menjenek. A koreai nyelvet pedig egy éve tanulom, az alap dolgokat már megértem. Azt mondták, hogy ők bármit meg tudnak nekem tanítani, és hogy ne aggódjak, (ami picit nehéz, mivel angolul beszélünk) és hogy a személyiségem miatt akarnak felvenni. Ez náluk nem tudom, hogy mit takar, de kicsit félek ebbe belevágni.
2019. jún. 30. 16:44
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Kívül*
2019. jún. 30. 16:45
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg elég fura ez a sztori.
2019. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Mi vesztenivalód van? Adj egy esélyt a dolognak, szerintem élj a lehetőséggel. Vágj bele, legfeljebb ha valami gond van akkor otthagyod. Egy próbát mindenképp megér.
2019. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Igen, lehet számlákat másolni, iktatni, nyomtatni, kivinni a postára, fogadni a külföldi szállítmányt hozó kamionost, aláírni az átvételi elismervényeket, tartani a kapcsolatot a könyveléssel. Nagyszerű pénzügyi karrier, a legtöbb cég alig talál embert az ilyen jól menő pozíciókra.
2019. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, aranyosak vagytok! Szerintem is megpróbálom, végülis veszítenivalóm nincs... inkább csak a kudarctól félek, mert nagyon szeretném ezt az állást, és ha nem sikerülne nagyon mérges lennék magamra
2019. jún. 30. 17:40
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Sok cégnél az a szokás, hogy maga "gyárt" magának munkaerőt.

Felvesz egy munkavállalót és belső tanfolyamokkal, nyelvtanfolyamokkal, értékes munkaerővé formálja.


A fifikásabb cégek, ilyenkor tanulmányi szerződést is kötnek.

2019. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Én dolgoztam egy olasz cégnél, az elvárás a társalgési szintű olasz volt. Nekem volt diplomám olaszból, de a kolléganőmnek csak gimnáziumi érettségije, de ő is nagyon jól beszélt olaszul. Az összes adminisztrációs munkát mi végeztük, illetve mindent előkészítettünk a könyvelőnek, fizetéseket intéztük, minőségbiztosítási adminisztráció, stb. Egyikünknek sem volt korábban tapasztalata.
2019. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Igen, persze, mi is szoktunk így felvenni embert.
2019. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

Ezek szerint nem esett le, de a 68%-os válasza kőkemény irónia volt.


NYilván egy szót sem kellett volna komolyan venni belőle, mert épp azt próbálta a tudtodra hozni, hogy itt valami nagyon nincs rendben.


Ez egy legalja munka lesz, jó eséllyel be sem leszel jelentve, és alig kapsz majd valamit. Valamint, ismerve az ázsiai munkamorált, bent lehetsz majd hajnal 5-től este 10-ig.

Ők ha dolgoznak, akkor nagyon komolyan veszik, egy ember náluk kitesz 3 európait. Lehet látták azt, hogy lehet rád számítani, ennélfogva majd annyi mindent varrnak a nyakadba, amit tényleg 3 ember csinál más cégeknél.


Nincs, ismétlem NINCS olyan értelmes felnőtt ember, aki cégvezetőként pénzügyi dolgokat bízna egy laikusra, ergo tényleg fénymásolni fogsz, meg szaladgálni ide-oda.

Bár, ha bele akarjuk magyarázni, akkor az is pénzügyes munka, hogy pénzről kiállított számlákat fénymásolsz.


Illetve... annyira megbíznak majd benned, hogy te fogsz aláírni, először kisebb, majd fokozatosan nagyobb összegeket. Hiszen a személyiséged aaaannyira, de annyira megnyerő...

Lazán el tudom képzelni, hogy fiktív számlákhoz, adócsaláshoz, pénzmosáshoz kellesz nekik.

Talán ezt most még nem hiszed el, mert tényleg egy kedves, naiv ember vagy, de hidd el, ez a sztori sántít!

2019. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

Sőt, sok vállalatnál az is szokás, hogy a felső vezetők jó csajokat vesznek fel maguk mellé akikre ráhajtanak és kinevelik belőlük a feleségüket (ha már ázsiai cég).

A koreaiak valószínűleg tökéletesen tisztában vannak vele, hogy egy érettségizett magyarnak nincs különösebb esélye elsajátítani a nyelvüket, ha minden nap koreai órákat vesz, akkor se - meg ez igazából nem is olyan pozíciónak hangzik, ahol megérné több ezer forint/órás nyelvórákat fizetni a munkavállalók részére, inkább csak ki van színezve a sztori, hogy a jól hangzó lehetőségek kárpótoljanak a pozíció többi - esetleg kevésbé vonzó - tulajdonságáért.

2019. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!