Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek lehetséges mindenf...

Szerintetek lehetséges mindenféle képzettség nélkül irodában dolgozni, illetve pénzügyekkel foglalkozni?

Figyelt kérdés
Egy koreai cég fel szeretne venni az irodájába, ahol pénzügyi dolgokkal kellene foglalkozni, tudni kell angolul, fordítani kell, illetve elkezdenem koreaiul tanulni. Mondtam nekik, hogy semmi “iskolám” nincs, az érettségin kívűl. Angolul társalgási szinten el tudok beszélgetni, arra már csak kicsit kéne rágyúrni, hogy a szakszavak is menjenek. A koreai nyelvet pedig egy éve tanulom, az alap dolgokat már megértem. Azt mondták, hogy ők bármit meg tudnak nekem tanítani, és hogy ne aggódjak, (ami picit nehéz, mivel angolul beszélünk) és hogy a személyiségem miatt akarnak felvenni. Ez náluk nem tudom, hogy mit takar, de kicsit félek ebbe belevágni.
2019. jún. 30. 16:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

Na, tessék.

Kérdeznek, az ember válaszol értelmesen, és a nagyon okos kanapéhuszárok lenullázzák.


Szóval tényleg, ez valóban egy kihagyhatatlan, szuper ajánlat, kár lenne veszni hagyni!

Koreaiul megtanulsz pár hét alatt anyanyelvi szinten, és nettó fél millióért csak a lábadat kell majd lóbálnod, a ragyogó személyiséged miatt természetesen nem hagyják majd, hogy bepiszkítsd a kezed!

Sok sikert ehhez az álommunkához, mi innen irigykedünk, mert nekünk tényleg dolgozni is kell a fizetésünkért, felháborító!

2019. jún. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

Ennyire sötétek az emberek, komolyan?


2 ember képes észrevenni, ha valami nem oké, és pont ők vannak nullára lehúzva? Vicc, ami ezen az oldalon megy.


"Mi vesztenivalód van?"


Na, vajon mi? A szabadsága? A büntetlen előélete?


Vajon mire kellhet valakiknek egy fiatal kislányka, aki még a nyelvüket sem beszéli, és amire fel akarják venni, ahhoz egy kicsit sem ért?

Áááá, biztos nem akarnak vele semmi illegálisat...

ezek nem olyanok!

Embercsempészetről sem szólnak a hírek, á dehogy!

Tényleg, igazán nincs semmi vesztenivalója...


Hihetetlen, hogy mennyi ostoba ember állítja be úgy magát, mintha tudna gondolkodni.

Nem véletlen, hogy nap mint nap születnek ilyen kérdések ezen az oldalon, mint "hogy kapom meg a pénzem, ha nem volt szerződésem?" meg "hogy tudnék kevés munkával meggazdagodni?"

IQ-bajnokok gyűjtőhelye, akiknek ennyi örölük van az életben, hogy lepontoznak másokat, akik kicsit is képben vannak. Hajrá, lehet ezt is!

2019. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek a válaszát felpontoztam, mert ezért írtam ki a kérdést, hogy meghallgassam mások véleményèt. Most tényleg komolyan elgondolkoztam ezen az egészen. Nyilván jobb lenne azt hallgatni, hogy sikerülni fog, próbáld meg blabla... de a mai világban sosem lehetünk eléggé felkészültek az olyan helyzetekre, mikor valaki átver, kihasznál, váratlanul a nyakadbavarr valamit stb. Szóval én mindnekinek köszönöm a válaszát! Egyébként igen, sajnos nem sok élettapasztalatom van, csak 22 éves vagyok, és eddig csak 2 munkahelyem volt, de ott korrektül ment minden. Imádom a koreaiakat és az az álmom, hogy bekerülhessek a cégükhöz. Viszont nem minden áron.
2019. jún. 30. 19:22
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

Én örülök, ha valamennyire sikerült felnyitni a szemed.

Nem mondom azt, hogy meg se próbáld, mert ez csak egy lehetőség, amit leírtunk.

De sajnos több, mint gyanús.


Ha ez az álmod, vágj bele.

Rövidesen ki fog derülni, hogy mi a céljuk.

Pénzes dolgokat NE írj alá!

Ha ilyet kérnek, akkor megköszönöd a lehetőséget és otthagyod őket.

A másik, hogy bejelentenek-e.

Van ügyfélkapud? Ma már nagyon hasznos dolog, egy csomó mindenre jó.

Ha azt mondják, be vagy jelentve, hazamész, és pár pillanat alatt meg tudod nézni.

A lényeg, hogy mindig nyitott szemmel járj!


Mikor lesz ebből az egészből valami?

Mert érdekel, hogy mire jutsz velük.

Ügyes legyél, ne hagyd magad átverni!

2019. jún. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
wgy próbát megér
2019. jún. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!


Elvileg hetfon kapom meg a munkaszerzodest, amit majd 1000x atolvasok rendesen. Es van ugyfelkapum, mindig csekkolom :)

Koszonom szepen! Egyebkent a ceg a samsung egyik kisebb “agazata”

2019. jún. 30. 20:03
 17/18 anonim ***** válasza:
51%
Én bevállalnám a helyedben. Max próbaidőn belül lelépsz, ha nem tetszik.
2019. júl. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
51%

#10 Hozzaszolasa egy bullshit sztereotip hulyesegnek hangzik, de pl. az exem pontosan ugy jart, ahogy le van irva. Fiatal, csinos no, felveszik egy koreai ceghez a tevekenyseghez (kb. az amit leirtal kerdezo) kepest jo fizetesert. Majd a tobb mint 20 evvel idosebb koreai fonok rahajt, a naiv, kilatastalan fiatal termeszetesen megragadja az alkalmat a jobb elet remenyeben. Es lassan 10 eve ugyan ott dolgozik, ugyan azert a fizetesert, es egy mar 50 plusszos, nala egy fejjel alacsonyabb, kover koreai emberrel el egyutt nem egeszen 30 evesen. Nincs bajom sem a koreaiakkal, sem a tulsullyal onmagaban, felre ne ertsd. Csak a hasonlosag miatt irtam le. Hatalmas karrier, szakmailag, egyeni celokat tekintve egyaranzt. Termeszetesen ez is ironia volt.

Te erzed, te latod at a szituaciot. Ne legyel naiv, nezz a dolgok moge, csupan ennyi a lenyeg.

2019. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!