Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen lehetőségeim lehetnek így?

Milyen lehetőségeim lehetnek így?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom, hogy mihez kezdhetnék az életemmel. Idén diplomáztam le nyelv szakon, (magyaron kívül két nyelvet beszélek) de ennyi, nem értek semmihez.

Ahol élek (kis város) nincs számomra semmi lehetőség. Néhány gyár van csak, de oda nem szeretnék menni, ha már eddig tanultam.

Nagyobb városba sem biztos, hogy kapnék munkát, de ha mégis, akkor is a lakbér az egekbe van, örülnék ha azt ki tudnám fizetni, nekem nem maradna semmi. Kezdőként pedig egy ilyen semmivel nem is várom el, hogy 300 ezer forint fizetésem legyen. A külföld pedig megint nem opció, mert nincs kivel mennem, még érettségizni sem kellett volna akkor... Teljesen meg vagyok így lőve. Félre értés ne essék, a munkával semmi bajom, de már akkor hadd csináljak azzal kapcsolatos valamit, amit végeztem. Nincs egy nyugodt percem se, mindig ezen agyalok, éjjel is, hogy mit tudjak csinálni, hogy haladjak egyről a kettőre.

Valakinek valami ötlete, tapasztalata esetleg?



2019. jún. 30. 21:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
elmész Budapestre gy ssc-be
2019. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Melyik megyéről beszélünk?
2019. jún. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hajdú-Bihar.
2019. jún. 30. 22:55
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Keress vmi fordító irodát vagy turisztikai ügynökséget a közeledben. Ha ilyen nincs akkor költözz debrecenbe, szerintem ott is vannak ssc központok. Azok jól fizetnek.
2019. jún. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
Ha a magyaron kívül két nyelvet beszélsz akkor igenis várd el a 300 nettót vagy többet, ennél kevesebbet szerintem ne kérj. Ha a lakhelyeden nem adnak ennyit, akkor pl Budapesten biztosan találsz. Tudom, drága a lakhatás, de eleinte egy szoba is elég. Külváros nem annyira drága.
2019. júl. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Milyen nyelv? It Setvices Debrecenben nem opció?
2019. júl. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30%
Ezt a kis mintát elemezve, nem olyan a szóhasználatod se mint akinek diplomája van, pláne két idegen nyelvből. "Nagyobb városba", "lakbér az egekbe van".. nem baj, hogy ezeknek a végéről hiányzik egy N betű? Szóban velem is előfordul, hogy így mondom egy haveri társaságban két sör között, de soha nem írnám le így, mikor tudom, hogy helytelen. Vannak még érdekes dolgok a szövegedben, pl. "félre értés", de igazából a -ba -be -ban -ben ragok helytelen használata az, amit ha egy önéletrajzban vagy motivációs levélben így látnék, azt mondanám, hogy köszönjük, Emese. Bár mondjuk én nem vagyok HR-es.
2019. júl. 1. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%
Bejárni Debrecenbe, ITSH, BT, NI. Találd fel magad. Minden nyelvszakos ott dolgozik már.
2019. júl. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
Ha arra vársz hogy a végzettségednek megfelelő állást kapj, hát arra várhatsz. El kellene vállalni valamit, ami azért kicsit közel áll hozzád, mert tapasztalatot kell szerezned egyáltalán a munka világában. És mint ahogy itt írta valaki, ezzel az írással nemhogy felemelik a telefont, de tovább sem olvassák a pályázatodat. Szóval valami munka, aztán mellette kereshetsz tovább, de hidd el, rengeteg tapasztalatot gyűjthetsz bárhonnan ami munka.
2019. júl. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem írtam le helyesen azokat a szavakat, de este már nem figyeltem különösebben oda még erre is, egyébként sem akartam a gyakorin lenyűgözni ezzel senkit :)

Akik pedig a kérdésre válaszoltak, azoknak köszönöm!

2019. júl. 1. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!