Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig várnátok a béremelésre...

Meddig várnátok a béremelésre egy munkahelyen mielőtt lelépnétek? Hány év?

Figyelt kérdés

Olyan helyne vagyok ahol jó ideje nem emeltek semmit.

Annyiban könnyű a helyzet hogy itt egyszerre emelnek (ha emelnek) vagyis egyén i béralkuk nincsenek mindenki ugyanannyit keres és ha majd egyszer emelnek akkor mindenkinek egyszerre.


Csak nem igazán akarnak. Ti meddig várnátok az emelésre mielőtt lelépnétek? Hány év?


Most vagyok 3. éve itt, bár 2 hónap és belépek a 4. évbe. És annyit keresek mint amikor idejöttem.


2019. jún. 23. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg kb ekkor, 3 év környékén kezdeném átlátni a dolgot, hogy hülyére vettek és hazudoznak.


Nem tudom, mennyi volt a béred akkor. Nem lehet, hogy akkor kerestél kiemelkedően jól?

Ha nem, akkor tényleg kellett volna emelni, mert az elmúlt pár évben robbanásszerűen nőttek a fizetések.


Én multinál dolgozom, nálunk minden évben van emelés.

Mégis mi ez az ágazat, ahol ennyire semmi nincs? Be vagy egyáltalán jelentve?


Amúgy meg gondolom, ennyiért is talál embert.

Vagy a régiek tartanak ki, vagy tud új embert felvenni ennyiért.

Márpedig ha magyar vállalkozó, és talál embert, akkor minek emeljen? Ennyiért is elvégzik a munkát.

2019. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Két év. Nem maradok olyan helyen, ahol a fizetésem még az inflációt sem követi.
2019. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2 év
2019. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
En 24 évet annal egy percel se többet
2019. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég sok dologtól függ ez szerintem. Mert lehetnek más előnyei is a cégnek attól függetlenül, hogy nem emel bért, vagy nem fizet kifejezetten jól. Pl.: helyben van, spórolsz az utazással, a lakhatással, egyéb támogatásokat nyújt a dolgozóknak, könnyű a munka, nincs stressz, nem kell több műszakban járni stb.

Szóval lehet ha most X cégnél kapok 10Ft-ot, Y fizetne 20-at, de X helyben van, nem kell lakbérre költeni vagy sokkal olcsóbban kijön, akkor jobban megéri náluk dolgozni, függetlenül attól, hogy Y kétszer annyit fizet.

Ha találnék hasonló vagy jobb feltételekkel munkahelyet akkor igazából nem is várnék az emelésre, hanem lépnék.

2019. jún. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!