Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli járadék egy...

Munkanélküli járadék egy összegben?

Figyelt kérdés
Üdv, a kérdésem a következő, most jelentkeztem be a munkanélkülire, jogosult is vagyok az ellátásra, viszont 2 emberrel is beszéltem ottbent és mindegyik mást mondott, vagyis csak én értettem félre biztos, hónap elején tudok kezdeni a másik munkahelyen, azért is regisztráltam be, na de a lényeg hogyha én egy összegbe szeretném kikérni a végén akkor az hogy is működik? Az oké hogy csak a fennmaradó összeg 80%át tudom, viszont az egyik ember azt mondta hogy csak akkor kapom meg, hogyha az új munkahelyen legalább 3 hónapig dolgozok, a másik meg annyit mondott csak hogy elég ha bemutatom a határozatlan, legalább 4 órára bejelentett munkaszerződésem, akkor most hogy is van?

2019. júl. 7. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy van, hogy amikor elkezdesz egy munkahelyen dolgozni, akkor először 3 hónap próbaidőn vagy - ez idő alatt bármelyik fél indoklás nélkül felmondhat, egyik napról a másikra. Ez alatt az idő alatt nekm adják ki a 80 %-ot, csak amikor már véglegessé vált a szerződésed.

Azt viszont tudnod kell, hogy ezután csak újabb 1 év munkával eltöltött idővel szerzel jogosultságot a munkanélkülire - tehát, ha valami miatt a 4.-ik, 5.-ik hónapban felmondasz/elbocsátanak, nem kaphatsz semmi pénzt.

2019. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Lényegtelen...

Aki most nem talál munkát, az nem akar dolgozni!

2019. júl. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Magyarán szólva csak 3 hónap után kapnám meg a teljes összeget? Miután letelt a próbaidő?
2019. júl. 7. 17:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Januárban igényeltem ugyanígy, gondolom, azóta nem változott. Beregisztráltam októberben, novemberben lett munkám, így akkor ezt jeleztem a munkaügyiben. A maradék 80%-át akkor lehetett igényelni, miután az eredetileg megállapított álláskeresési lejárt volna. Nálam ez január volt, ekkor két hónapja dolgoztam, próbaidős voltam. A munkaügyiben kaptam egy papírt (mikor kijelentkeztem), ezt kellett kitöltetnem a munkáltatóval, hogy 4 órás, határozatlan idejű szerződésem van. Szóval nem kellett az új helyen 3 hónapot dolgoznom, simán kifizették próbaidő alatt a pénzt.

A munkaszerződést akkor kérték, mikor kijelentkeztem, hogy legyen "mi alapján" megszüntetni az álláskeresésit. Viszont most jut eszembe, nekem ekkor még nem volt szerződésem, csak az első napomon kaptam, de mintha azt mondta volna az ügyintéző, hogy ha lett volna már szerződésem, akkor ott rögtön tudom igényelni a maradék 80%-át, egyébként csak azután, hogy eredetileg lejárt volna az álláskeresési (ahogy fent is írtam).

2019. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!