Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomások, akik nem tudtak...

Diplomások, akik nem tudtak elhelyezkedni a szakmajukban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Akik ilyen cipőben jártak, nektek milyen munkakörben sikerült végül elhelyezkednetek?


Továbbá diplomát nem igénylő munkakörök pályázatainál előny, ha megadod miből diplomáztál, vagy inkább hátrány és "titokban" kell tartani?


Mindenki tapasztalatát és tanácsát előre is köszönöm!


2019. júl. 10. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Bölcsész szakot végeztem, IT területen dolgozom, meg szoktam adni, milyen diplomám van. Nekem ez már csak egy drága IQ teszt, meg bizonyíték, hogy tudok tanulni. De letagadni nem fogom.
2019. júl. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére sikerült elhelyezkednem de van több ismerősöm is aki nem a szakmájában dolgozik. Egészen érdekes párosítások vanak köztük. Van aki:


vegyész-technikus de autós oktatóként dolgozik


műszaki menedzser de IT-ben dolgozik


jogász de műsorszerkesztőként dolgozik


informatikus de sofőrként dolgozik


közgazdász de eladóként dolgozik


jeltolmács de biztosítási ügynökként dolgozik


biomechanikai mérnök de biológiatanárként dolgozik


kommunikáció szakos de pultosként dolgozik


HR-es de sales managerként dolgozik


töri szakos de operátorként dolgozik


repülőgép pilóta de ingatlanosként dolgozik (!)


hentes de építőiparban dolgozik


turizmusos de fotósként


Most így ennyi jutott eszembe. Szerintem szakmája válogatja hogy hol nézik rossz szemmel a más területet.

2019. júl. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Néhány példa tőlem szintén:


Nemzetközi kapcsolatok - IT

Egészségügyi szervező - IT

Magyar tanár - IT

Logisztikai menedzsment - IT

2019. júl. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


És pl. IT területre hogy kerültetek be?


Hogyan szereztetek releváns tapasztalatot, vagy nem volt rá szükség?

2019. júl. 11. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne, mert most estem ki az IT-ből, pedig van egy diplomám is belőle. Hogy a fenébe tud munka mellett tényleg minőségi programozóvá válni egy magyartanár, többé, mint egy kódoló?
2019. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem minden ITs programozó. Sőt, a bölcsészekből inkább IT helpdeskes lesz, amiből aztán különböző irányokba lehet fejlődni. Aki kódolni akar, az meg elmegy pár hónapra egy bootcampbe.
2019. júl. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!