Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy cég dönthet úgy, hogy...

Egy cég dönthet úgy, hogy változtat a munkaszerződésben szereplő felmondási időn?

Figyelt kérdés

Jelenleg 30 nap szerepel benne.

Viszont azon spekulálnak,hogy 3 hónapra növelik.


Mérnöki pozíció egyébként.A cégnél növekedett a fluktuáció és a "fecskéket" így akarják megszívatni.


Azért szívatás, mert ha váltásnál, nem sok cég tolerálja,a 3 hónapos felmondási időt.Ha amúgy felvennének, azért nem fognak, mert 3 hónapot kell rám várni.



A fluktuáció meg nem az én problémám, fizessen a cég többet, oldják meg.Aztán, akkor nem mondanak fel.



2019. júl. 14. 16:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Megteheti, de ez szerződésmödosításbak minősül. Ami azt jelenti, hogy nem vagy köteles elfogadni. Ha nem fogadod el, a cégnek ki kell rúgnia (felmondási idő, végkielégítés).


Ha okos vagy, azt mondod nekik, hogy aláírod, ha rátesznek a fizudra plusz 30 százalékot. Közben meg keress valami mást, mert ez nem egy korrekt cég.

2019. júl. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

Az meg, hogy neked ez nem tetszik az nem a cég problémája.


El lehet menni vagy el lehet fogadni, nem köteleznek, hogy ott legyél.

2019. júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%
Ha új szerződést akarnak kötni akkor igen. Vagy aláírod vagy nem, de akkor kicsapnak onnan.
2019. júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
*szerződésmódosításnak
2019. júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. Ehhez szerződést kell módosítani - ami csak a te beleegyezéseddel lehetséges.


Az más kérdés, hogy azzal mi lesz aki nem írja alá a módosítást.

2019. júl. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

A 30% nevetségesen sok egy ilyen módosításért, szemberöhögnek és azt mondják, mehetsz.


Nem értem, miért kell ezen egyáltalán problémázni.


Meg vagy fizetve? Jó a társaság, jó a munkaidő, jó a fizetés, nem akarsz váltani, akkor pont mindegy, mi van beleírva.


Ha nem tetszik a hely, amúgy is mennél, nézelődsz, akkor meg legyél korrekt és ne rabold az idejüket, lehet találnak egy tényleg lojális alkalmazottat a helyedre, aki erre az állásra vágyott évek óta.

Fel lehet most mondani, nem kell azon pörögni, hogy ha majd egyszer felmondanék, mi lenne...



Nálunk van, akinek még ennél is többet kell várnia, de szerintem korrekt módon van megoldva.

Attól függ a felmondási idő, hogy eddig hány évet töltöttél el a cégnél.

1-2-3 év = 30 nap felmondási idő

És azt hiszem, 3 évente nő 10 nappal. (nem vagyok benne teljesen biztos)

Szóval 6 év 40 nap, 9 év 50 nap, 12 év 60 nap, és így tovább.

De igenis korrekt, mert ha ott vagy már 20 éve, akkor a cég részéről is jogos elvárás, hogy a munkádat valaki át tudja venni és be tudd tanítani az utódod.

Persze mondhatod, hogy téged ez nem érdekel, oldják meg.

De a cég is mondhatja, hogy akkor őket sem érdekli a nyomorod.

Azért ez egy adok-kapok, éveken keresztül tizstességesen bejelentve foglalkoztatnak és adnak egy csomó pluszt, ami nem kötelező, azért, hogy ott maradj és nekik dolgozz, te meg szrban hagynád őket. Na az ilyenek miatt van kitalálva a felmondási idő.

2019. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

6,


Azért problémázok, mert felakarok mondani majd.


A céggel az a helyzet,hogy szereti a pályakezdőket, friss diplomásokat, viszont, amikor azok tapasztaltabbak lesznek, nem akarja annyira megfizetni őket, mint amennyit a piacon valójában érnek.


Én meg itt vagyok több, mint két éve.

Mérnöki karriernél, ez a 2 év egy vízválasztó, itt a váltás ideje.


Amúgy én is azt mondom, ha 25-30 százalékkal több fizut kapnék, nem biztos, hogy felmondanék.

2019. júl. 14. 16:55
 8/23 anonim ***** válasza:
47%
É csak úgy írnám alá, ha minimum jobban járok, mint amennyit máshol kapnék, ha ennyire sóher a banda 40%-al indítanék, aztán lehet sápadozni. De szerintem ne maradj, ez a mentalitás mindent elmond a cégről és 3 hónapot szerintem sehol nem fognak várni rád, ha váltani akarsz.
2019. júl. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

"Azért problémázok, mert felakarok mondani majd."


Akkor felmondasz.

A felmondás egyoldalú nyilatkozat, amit a munkáltató köteles tudomásul venni. Ha a munkaszerződésedben 30 nap a felmondási idő, akkor annyi a felmondási időd.

ha nincs benne a munkaszerződésedben, akkor pedig a Munka törvénykönyve az irányadó, ami 2 év után még szintén 30 napot ír elő.

Megírod írásban a felmondást, 2 példányban, a sajátodat meg aláíratod velük, hogy ekkor és ekkor átvették a felmondásodat. Kész. A munkáltató nem tehet semmit, csak tudomásul veheti (ha fizetésemelést ígérnek, visszavonhatod- ha a munkáltató is belemegy)

2019. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Fel ne mondj te emiatt. Nem irod ala, es kesz. Ha ki akar rugni, tegye, fizessen vegkielegitest.
2019. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!