Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy cég dönthet úgy, hogy...

Egy cég dönthet úgy, hogy változtat a munkaszerződésben szereplő felmondási időn?

Figyelt kérdés

Jelenleg 30 nap szerepel benne.

Viszont azon spekulálnak,hogy 3 hónapra növelik.


Mérnöki pozíció egyébként.A cégnél növekedett a fluktuáció és a "fecskéket" így akarják megszívatni.


Azért szívatás, mert ha váltásnál, nem sok cég tolerálja,a 3 hónapos felmondási időt.Ha amúgy felvennének, azért nem fognak, mert 3 hónapot kell rám várni.



A fluktuáció meg nem az én problémám, fizessen a cég többet, oldják meg.Aztán, akkor nem mondanak fel.



2019. júl. 14. 16:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

9es marhára nem érti, mi itt a szituáció.


Kérdező: most véletlenül se mondj fel, az az egy, amivel nem járhatsz jól. Nem írod alá a módosítást. Minden marad a régiben. Ha nem tetszik nekik, majd kirúgnak. Akkor viszont jár a végkielégítés.


Abban sincs igaza a 9esnek, hogy ez nem ér 30 százalékot, meg hogy ez piszlicsáré dolog. Nagyon nem az. 3 hónap felmondasi udővel aláírod, hogy ha inneb menni akarsz, akkor egyrészt lesz egy munkanélküli időszakod, másrészt nem lesz biztos, hogy jobb helyre tudsz menni. Ha be akarnak biztosítani, hogy maradj, aztbizony meg kell fizetni.

2019. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Te hol élsz?


Miféle végkielégítés jár 2 év munka után?

Hol van olyan hely, ahol ennyi időre fizetnek?


Ne vezessétek már félre, menjen, ha menni akar, csak az a baj, hogy ma már mindenki mérnök, és azt hiszik, hogy nekik mindennél több jár, és hogy a 2 év már valami. Hát nem. A két év az még a semmivel egyenlő.

Semmi pénzt nem fog erre kapni, csak a ledolgozott hónapra a fizetését.

2019. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

OK, még az is lehet, hogy megadják a 30%-ot, ha olyan hihetetlenül jó szakember.

De ezt mint írtam, kétlem, sok a mérnök, és nagy arcuk van.

Minden mérnök azt hiszi, hogy most minimum 600-800 ezret kell keresnie, mert ő mérnök.

Csakhogy már dunát lehet rekeszteni mérnökökkel, kb mint 10-20 éve a bölcsészekkel.

Mindenn második kérdés erről szól, mennyit keres ez a mérnök, az a mérnök, hol kereshetnék jobban mérnökként, milyen mérnöknek tanuljak, stb.


Szerintem 2 év után nem fognak úgy kapálózni érte, ahogy itt sokan gondolják. Nem képvisel ő még akkora értéket.


És újra leírom, mert azt mondtad, én nem vagyok képben:? te vagy, aki nincs képben, NEM jár végkielégítés, nincs mire!

2019. júl. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
11-es, a 9-es én vagyok és semmiféle 30 %-ot nem írtam - szóval inkább nevezd meg, időponttal, melyik válaszolóra gondoltál.
2019. júl. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%
3 év után jár csak végkielégítés. De akkor jár, egy havi fizu.
2019. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy ez sem fix. A munka Törvénykönyve szerint "Fontos, hogy vannak esetek amikor még három év elteltével sem jár a munkavállalónak a végkielégítés. "


Persze általában jár, de most az az egy havi bér... azért nem az az összeg, ami miatt máris felmondanék és biztonságban érezném magam, ha nem lenne másik állásom.

2019. júl. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
16%

Többen írták tévesen, a szerződésmódosítás el nem fogadása NEM LEHET a munkáltatói felmondás indoka.


"A munkaszerződés módosítását a munkáltató és a munkavállaló is kezdeményezheti, de egyikük sem köteles elfogadni a másik fél ajánlatát, ha az számára sérelmes lenne. Fontos ugyanakkor, hogy ha a munkavállaló nem fogadja el a munkáltató szerződésmódosításra irányuló ajánlatát, akkor azt nem lehet munkavállalói felmondásnak tekinteni (EBH2001. 563.), ahogyan önmagában a módosításhoz való hozzájárulás megtagadása sem lehet a munkáltatói felmondás indoka."

Forrás: [link]

2019. júl. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
54%

" de most az az egy havi bér... azért nem az az összeg, ami miatt máris felmondanék"



Nem is, mert ha te mondasz fel akkor nincs végkielégítés!

2019. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%
#18, írták már többen, hogy nem kaphat, mert nem érte még el a 3. évet, de azért elmondanám, hogy én már mondtam fel úgy, hogy a közös megegyezésbe belefért a végkielégítés is. Egyoldalú szerződés- (munkakör) módosítás miatt a cég részéről, szóval ez sincs kőbe vésve, hogy ha a munkavállaló mond fel, nem kaphat végkielégítést. (#17)
2019. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
32%

Ez igaz, ilyen is van, hogy a közös megegyezésbe is belefér a végkielégítés.

De azért ez valószínüleg nem 2 év után történt, hanem évtizedes komoly munka és jó viszony állt mögötte, illetve olyan titkok, amikért megérte fizetni. Nem valódi titkokra gondolok, de sok cégnek vannak olyan stiklijei, amikkel megüthetné a bokáját, ha napvilágra kerülne.

Szóval ragozhatjuk még ezt a végkielégítés témát, de szerintem 2 év munkaviszony után nem fognak adni egy mérnököcskének, aki ugrálni akar, mert keveselli a pénzt.

2019. júl. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!