Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy cég dönthet úgy, hogy...

Egy cég dönthet úgy, hogy változtat a munkaszerződésben szereplő felmondási időn?

Figyelt kérdés

Jelenleg 30 nap szerepel benne.

Viszont azon spekulálnak,hogy 3 hónapra növelik.


Mérnöki pozíció egyébként.A cégnél növekedett a fluktuáció és a "fecskéket" így akarják megszívatni.


Azért szívatás, mert ha váltásnál, nem sok cég tolerálja,a 3 hónapos felmondási időt.Ha amúgy felvennének, azért nem fognak, mert 3 hónapot kell rám várni.



A fluktuáció meg nem az én problémám, fizessen a cég többet, oldják meg.Aztán, akkor nem mondanak fel.



2019. júl. 14. 16:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
73%

13-as :D Te már csak tudod :D


"Csakhogy már dunát lehet rekeszteni mérnökökkel, kb mint 10-20 éve a bölcsészekkel."

"Szerintem 2 év után nem fognak úgy kapálózni érte, ahogy itt sokan gondolják. Nem képvisel ő még akkora értéket."


Vidéki nagyvárosban gyakorlatilag fél karokat adnak jó mérnökért. Nem a 6-800 ezres sávban dolgozom, mert ez a szegmens mindig is alulfizetett volt a mérnöki pozíciók között, de azért tisztességes a fizu.

2 év után lett meg a 100% fizetésemelésem. Most 400%-a a fizum az 5 évvel ezelőtti kezdő béremnek. Egy mérnöknél igenis rengeteget számít a tapasztalat, főleg az első időkben exponenciális az értéknövekedés. Csak hogy pontosítsak kicsit, az építészek, statikusok, gépészek, tűzvédelmisek és elektromos tervezők is belefulladnak a munkába és igencsak meg tudják kérni az árukat. Folyamatosan kapom az álláshirdetéseket, megkereséseket.



Kérdező, ne írj alá semmit, ami rád nézve hátrányos.

2019. júl. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Mit kell ezen ennyit ragozni? Aki aláír önként bármit ami saját magára nézve hátrányos az hülye. End of story.
2019. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, h nincs ilyen, legy szives ne adj a szamba olyan dolgokat, amiket en nem mondtam.


Attol, amit leirtal, meg egyre tobben vannak.

Az is igaz, h egy jo mernokert sokat megtehetnek.

De ez nem a 2 eves kis nyikhaj lesz, aki el van szallva magatol, mert o mernokkent vegzett. Ez ma mar nem eleg.

2019. júl. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!