Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány évesen illik saját...

Hány évesen illik saját ingatlannal és autóval rendelkezni?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy 20-30 milliós családi ház/lakóparki lakás, meg egy 4-5 milliós autó.

2019. júl. 14. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Autóval húszonévesen.


Ingatlannal 30×évesen.

2019. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem illem kérdése. Teljesne értelmetlen ezen rugózni.
2019. júl. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy menőbb az, akinek huszonéves korára elhunynak a szülei, és örököl egy ilyen értékű lakást?

Vagy gázabb az, aki valamiért nem akar autót, de van 10 milliója a bankban?


Meg amúgy is, nálad ennyi a mérce?

2019. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ha már hasonlítgatni akarunk akkor nézzük az összes vagyont (pl autó, ingatlan esetében azt, amennyiért pillanatnyilag el lehetne adni)

Természetesen az örökölt vagyont és az örökölt vagyonból származó (pl kiadott lakás) vagyont ne számoljuk bele.


Így sincs sok értelme hasonlítgatni, de amit a kérdésben írsz annak végképp semmi értelme. Több tíz (sőt 100) milliós vagyonok mellett is van akinek nincs autója vagy csak valami pár százezres olcsóbb.

2019. júl. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Nincs ilyen ebben a témakörben, hogy "illik".


Minden ember más, mindenkinek a honnan hova jutása s céljai is teljesen mások.


Korombeliek 20-25 évesen mindent elkapkodtak s mostanra 30éves körüliek lettünk.


A végeredmény:

Mindegyik (kivéve rajtam kívül 2 ember) lepukkant kinézetű, stresszes, napról napra élnek, gyerek/ek, adósság, hitelek...stb


Míg mi abban a pár évben önmagunkra s karrierünkre ügyeltünk.

Hitel s miegymás nélkül megvan a háztól kezdve az autóig minden, +azzal foglalkozunk, amit szeretünk is.

Számomra a saját dolgaim megteremtése önerőből volt az első cél.

S ez nagyon nem mindegy.

+stressz mentesebb szülőként egészségesebb környezetet (főleg lelkileg) biztosítunk gyermekeinknek.


Mindez kihat az egész jövőre is, amit sokan nem gondolnak át.


De valakik fuldokolnak tartozásban s gyerekkel együtt szülők, nagyszülők nyakában lógnak vacak körülmények közt...


Mindenki a saját életének a kovácsa.


Míg ők gyereket csináltak 18-25évesen addig én pl nyaranként kint dolgoztam utolsó pár évben suli mellett.

Mentem, utaztam, dolgoztam, tapasztaltam, majd munka mellett vállalkozási ötleteimmel voltam elfoglalva, később a napi 5 óra szabad időmben prototípus termékeket készítgettem + blogot írtam, ahol felmérhettem melyekkel szimpatizálnak az emberek leginkább s onnan haladtam felfelé.


A saját tempódban, de céltudatosan haladva érdemes szerintem haladni, mást nem terhelve.


Sok sikert!

2019. júl. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Nincs olyan, hogy illik. Hol élsz te? Ha van rá módod lesz ingatlanod + kocsid, ha nincs rá módod sohasem lesz, mert 120-150 ezerből a büdös életben nem lesz semmid, még a bank sem ad annyi kölcsönt... Ha valami 3 nyelven beszélő mérnök, vagy ügyvéd, vagy jogász, vagy orvos zsenike vagy akkor van esélyed, de nem 20 éves korodra, mert kb. 23-25 éves korodig csak tanulsz! Nem értem, néhányotok annyira el van szállva, lom világban éltek. Van olyan 60 éves is akinek nincs ingatlana és dolgozik reggeltől, estig, nem jutott el saját ingatlanig, albérletezik.
2019. júl. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmikor.

Ingatlan lassan 100 év fölött lesz reális, szóval irreleváns, autóra meg nem is értem, miért lenne mindenkinek szüksége. Nekem pl nincs, nem is akarok, nem is lesz, tojok rá, hogy mi "illik".

2019. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Kérdésed alapján úgy tűnik, számodra nem okoz gondot sem az autó, sem a lakás megvásárlása. Jó neked, ha a mindennapi kiadások mellett, csupán az illemtől teszed függővé, hogy mikor költöd el azt plusz 30-40 milliót. :D
2019. júl. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8.
2019. júl. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Onertekelesed tedd inkabb helyre.
2019. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!