Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyi betanítás, nálatok...

Munkahelyi betanítás, nálatok volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Egy új munkahelyre kerültem 30+ vagyok. Egész jó pozício. Konkretan ezen a területen van már 5 év tapasztalatom de amit itt kell csinálni annak a nagy részét még nem csinaltam ez elotti melóhelyeken (több cég is volt).


Betanítás katasztrófa. Egyszerűen nincs türelmük elmagyarázni mi hogy van, milyen szabályokat követnek mikor mit és hogyan kell csinálni.

Odáig eljutottunk hogy egyik kollega leu.atott hogy milyen szakember vagyok en ha még azt az aktuális dolgot se tudom amit akkor magyaráztak.

Hozzáteszem neki összesen 2 év tapasztalata van. Egyébkent olyan dolgot magyarazott amit talan lehetne tudni de mi a többbi helyemen egyatalán nem használtuk. Mindenesetre ezzel nagyon felb.szta agyam hogy ilyet hogyan engedhet meg. Csomoszor azt érzem hogy mérgesek ha kérdezek.


Én voltam vezető, napi átlag 10 óra munka mellett folyamatosan kellett betanítanom két embert...ez ilyen, azt gondolom.

Kinek milyen tapasztala van a betanítással, betanulással?



2019. júl. 20. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Hááát... nem ilyen.

Én mindkét oldalon voltam, de a türelem is megvolt mindkét oldalról.

Amikor én tanultam be, szinte mindenki nyugdíj előtt állt, ennek kb 8 éve.

Ők nem pörögtek, lassan, nyugodtan, több hónap alatt tanultam be. Az utóbbi 4-5 évben már én tanítok be másokat, de van, amit legalább 50x magyaráztam el ugyanannak az embernek, és ez nem túlzás.

Mondjuk ennyinél már én is ingerült vagyok, ha azt érzem, hogy nem is érdekli, és csak addig jegyzi meg, míg épp használja, ezt el is mondtam többször, azóta már ő is képben van.


Két meglátásom van.

az egyik, hogy ha van egy vezető, akivel szót értesz, neki finoman jelezd. Valakinek muszáj lesz, mert így jó eséllyel szándékosan nem mutatnak meg mindent.

A másik, hogy talán a személyiséged is kulcskérdés. Lehet, hogy ők valaki mást vártak, és te "kitúrtad" őt, így most fújnak rád. Vagy alapból nem vagy szimpatikus, lekezelő vagy velük? Esetleg lényegesen jobb végzettséged van, és egy előléptetés esetén te vagy nyeregben, nem a régi dolgozók.

2019. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden új embert én tanítok be a területen. Ez ezzel jár, nekem is érdekem, hogy mielőbb legyen önálló és ne az én időmet rabolja.

Valószínűleg nálad az a gond, hogy felvette 3+ év tapasztalattal és fogni kell a kezed, mert mégsem releváns a tapasztalatod. Ők meg arra számítottak, hogy viszonylag kevés támogatással boldogulni fogsz.

2019. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszi a válaszokat. Mindketőben lehet igazság. De azért szerintem mindenhol más a rendszer, itt meg teljesen más mint ahol én eddig voltam, szóval néha lehet hogy el kell mondani vmit 3x de az a max.

Lehet nem olyan emberre szamitottak mint amilyen vok, nem vagyok lekezelő inkább most meg csak a munkaval foglalkozok es kevésbé bandázok a többiekkel. Én inkább elemző típusnak vallom magam.

2019. júl. 21. 09:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az újakat mindenhol egy kis tartózkodással fogadják, majd kialakul...

Hiszen nem tudhatod, milyen ember a másik, és alapvetően nem haverkodni járunk oda.

De azért rhadt sokat tud dobni a hangulaton, ha jó a közösség.

Ha te bevallod, hogy nem bandázol, akkor olyan kívülállónak tekintenek, azokat pedig több év után is így szokták kezelni.

Esetleg próbálj meg nyitni, mert így simán azt hiszik, hogy többre tartod magad náluk.

2019. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én olyan helyeken tapasztaltam hasonlót, ahol nem voltak folyamatok, össze-vissza dolgoztak (amit "tapasztalat"-nak hívtak :)), sokszor ők se értették, mit miért, és nagy nyomás volt rajtuk, meg nagyon tekintélyelvű volt a munka. (nekem is ekkor több év tapasztalatom volt már, nem kezdő voltam és udvariasan, szorgalmasan álltam a dolgokhoz)


Próbáltam kibírni, tanulni, de több hónap után is ugyanott voltunk (elég sokszínű a munka, nem ilyen 5-6 dolgot csinálsz egész hónapban). A munkahelyi politika sokszor borított mindent. Elegem lett. :)

2019. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszi a kommenteket meg1x. Azert voltunk mar parszor sorozni meg ilyenek, mondjuk kozos ebedkor nem nagyon tudom meg 1 honap utan felvenni a ritmust de lasssan majd talan megtalalom a helyem.

Ki kell tartani, mindig az a megoldas csak kicsit nehez ilyenkor.

2019. júl. 21. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!