Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan vészeljem át a munkahel...

Hogyan vészeljem át a munkahelyi terror?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy csendes, visszahúzódó ember vagyok.

Vendéglátásban dolgoztam közel 2 évig. Kezdőként lelkes voltam,és igyekeztem minden rám bízott feladatot megcsinálni. Kollégáim ezt kihasználva rámszálltak, minden feladatot velem csináltattak meg. Odáig fajult a dolog, hogy cigit is nekem kellett hozni nekik. Persze az árát kifizették. Rengeteget dolgoztam,túlóráztam.

Az étterem nem alkalmazott takarítókat, sem mosogatót.A pincérek feladati voltak ezek is. Persze ezt is velem csináltatták meg, arra hagyatkozva, hogy amíg nem lesz kész, nem megyünk haza. Egyszerűen nem lehetett ellenkezni.

Megalázóan bántak velem, csicskáztattak, volt hogy fenyegettek,és volt, hogy vendég meg akart ütni(mert ő ivott, és olyan kedve van)

Egyszerűen borzasztó volt. A főnőkség látta mindezt, de nem tettek semmit ellene.

Már odáig fajultak a dolgok, hogy napi 1x ettem, étvágyam nem volt, gyomor ideggel mentem munkába. Nem beszélgettem senkivel, nem mertem szólni a munkatársakhoz, ha ők mondtak is valamit, csak bólogattam, ha muszáj volt 1-2 szóval feleltem. Szinte már rettegtem a kollégáktól.

Akkoriban nagyon szükségem volt a pénzre, nem volt opció az, hogy otthagyjam a munkahelyet

.

Azóta már felmondtam,és megszakitottam a kapcsolatot a mérgező emberekkel.

Hónapok elteltek már, van új munkahelyem, De még mindig itt van rajtam a múlt súlya. Valamikor felkelek, és azt hiszem, hogy mennem kell oda pincérkedni.szoktam álmodni is a régi dolgokról. És szoktam azon gondolkodni még mindig, mi hogyan is történt.

A kérdésem az lenne, hogyan lépjek túl? Hogyan szerezzem vissza az önbizalmam? Ez abban is megnyilvánul,hogy nem merem megkérni a munkatársam, hogy hozna-e nekem is egy kávét, vagy egy szendvicset? És beszélgetni se nagyon merek. 1-1 témába beszállok, az új helyen kicsit feloldottabb vagyok, de tovább kellene fejleszteni magam. Valaki, aki hasonló helyzetben volt, ellátna pár tanáccsal? 😕

Köszönöm. Egy kétségbeesett 20 éves


2019. ápr. 10. 02:51
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Üdvözöllek a világomba, most kicsit beleviszlek, de aztán gyere ki mert foglalod a helyed és elállod a holdfényt!


Nálam ugyanez volt, mint nálad, hozzád hasonlóan vendéglátóztam, de vendéget én nem láttam, mivel szakács voltam, én is pár évig, de az elég is volt! A konyhán a séf folyton részegeskedett, volt olyan, hogy belelökött a gőzölgő, tűzforró levesbe vagy kivert a kezemből mindent, sokat szívattak, mert ők bölcsek és rutinosak voltak, nekem meg első munkahelyem volt, a lelkesedésemet törték le. Szerencsémre sok csótány fordult akkoriban elő, így tudtam velük kommunikálni, de gyorsan elinaltak, aztán lassan egy szinten láttam a kollegáimat is velük, főleg, ahogy a nőkről vélekedtek.


Engem nagyon megviselt ez az eset, váltottam.

Igazából, most is kihasználnak teljesen, de nem csak engem, hanem másokat is állandó túlórával, ma összeestem a zebrán, áthaladás közben, nem tudom mi legyen az életemmel. Itt nem arra gondolok, mint azt sokan szokták csinálni, hogy eldobják az életük, hanem máshogy, de hallom, hogy létezik fekete lyuk, ahova szívesen eljutnék, hátha átkerülök egy másik dimenzióba.


Tanácsot meg hiába adnak majd neked vagy bárki mond bármit, mivel egyforma ujjlenyomat sem létezik, így pont két egyforma élet sem, ezért hiába volt hasonló szituációban a másik, mások a személyiségjegyei. Én is azt gondoltam valamikor, hogy változik valami, de azt mondják idő sincs. Én egyet tudok, de azt nagyon, azt is kevésbé.

Érdemes filmekbe, könyvekbe, zenébe menekülni, a lényeg, hogy találj olyan helyet, ahol önmagad lehetsz és ahol nem mozdíthatnak ki, valóban olyan helyet, ahol tényleg nem zavarhatnak meg! Tölts el így pár órát és akkor könnyebb lesz, de ezt nagyon nehéz leírni, még most is remegek, ha csak a múltra gondolok, ahogy belelöktek a forró levesbe.

Le a fejjel, szomorodni érdemes, az élet szaérp (pont nélkül)

2019. ápr. 10. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Haverok? Barátok? Akikkel el tudsz menni elferdülni kicsit?
2019. ápr. 10. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
96%

Az emberek ilyenek,mint a kutyák,vagy farkasok,ha látják hogy valaki "gyengébb" mint ők,nem szól vissza semmiért,mindent megcsinál amit mondanak neki,akkor arra rászállnak.Egy régebbi munkahelyemen az egyik ilyen csendes srácot már füttyszóval irányítottak,ha valamit nem volt kedvük megcsinálni,ránéztek,füttyentett egyet a faszi,ez azt jelentette hogy ugorj rá a melóra,szerencsétlen meg nekiállt és csinálta..

Én munkámból adódóan dolgoztam sok helyen,sokféle emberrel,volt ahol teljesen normálisan viszonyultak az új dolgozóhoz,de sok esetben trógerkodással indult a dolog..Jómagam sem vagyok egy szófosó ember,viszont én nem hajlok meg senki előtt,túlnyomórészt elég volt ha szóltam hogy ne játszd az eszed mert baj lesz,de ezekmellett 3 esetben fajult tettlegességig a dolog részemről.Az első esetben szóltam a nagyképű kollégának hogy jó lenne ha visszavenne a pofájából,nem tette..elhelyeztem az arcán egy méretes sallert,beesett az úriember az öltözőszekrények közé,jelentette,engem elbocsájtottak.Egy másik helyen természetesen szintén voltak újabb munkatársak akik szemtelenkedtek,bepróbálkoztak,itt már ígéretet tettem hogy meló után megvárom őket a kettes kapunál beszéljük meg a dolgot kint,jöttek,ketten voltak,itt már nem pofozkodtam,megcsaptam úgy a nagyobbat hogy elájult,a másik elfutott.Attól kezdve nemigazán volt semmilyen rossz indulatú megmozdulás velem szemben a melóhelyen.A 3. eset más volt,itt nem volt baj a kollégákkal,viszont valamiért nem csípett a művezető,hiába minden munkát pontosan,jól és gyorsan elvégeztem,mindig odajött valamiért bäSzogatni,többször szóltam neki hogy hagyja abba,folytatta,elszakadt a cérna,őt már kicsit komolyabban megütöttem,mert elrepedt az arccsontja,mentő,feljelentés stb..végül fegyelmivel kirúgtak,meg kaptam 3 év felfüggesztettet..Velem ilyenek történtek,annak ellenére hogy csendes ember vagyok,sajnos elég lobbanékony is..

2019. ápr. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Felmondással
2019. ápr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én visszajárnék a helyre mint vendég és állandóan problémáznék valamin, szivatnám őket. Illetve ha tényleg ilyen szemetek voltak veled, lehet éjszaka kimennék mikor zárva vannak és vastagon bekenném az ajtót, kilincset fekáliával :Đ. Esetleg ha tudod hogy feketén dolgoztatnak, fel is jelentheted őket NAV-nál, vagy ha esetleg retkes a konyha, akkor KÖJÁl-nál. Ha be tudsz surranni a konyhába előtte, el is rejthetsz pár döglött patkányt :P
2019. ápr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érzelmes vagy. Ezért nem tudod elengedni. Az érzelmeidre, önérzetesen, gondolataidba kapaszkodsz.


Ez az önbizalom hiányból is fakad.


Az önbizalmat nem lehet visszaszerezni. Az vagy van vagy nincs. Neked sosem volt önbizalmad.


Az önbizalmat úgy tudod visszaszerezni, hogy tudatositod, hogy az már eleve jelen van. Az önbizalmad nem a gondolataid, nem az éppen aktuális érzéseid, hangulataid, nem a.kulso emberek, nem a külső történések, nem mások véleménye.


Ez olyasvalami, ami belülről jön. Mindig jelen van.

2019. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Figyelj ez minde olyan dolog, amit csak azokkal lehet megcsinálni akik hagyják. Te hagyod magad csicskáztatni és elnyomni. A verekedés és az erőszak természetesen nem megoldás és nem tanácsolom, hogy élj vele, de ÁLLJ KI MAGADÉRT!

Határozottan és erőteljesen!

Ha papucs vagy ne csodálkozz, hogy mások csak taposnak téged...

Én sem vagyok egy harsány ember, de ki tudok állni magamért (és igen ha kell erőszakkal is). Nem is szoktak b***ogatni! Ha kell a főnökömmel és análam magasabb pozícióban lévőkkel is vitatkozok, akár erőteljesebb hangnemben is.

2019. ápr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenki irja az okossagokat, de nem ertik, hogy elsonek belul kell helyre jonnod.
2019. ápr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
lehet PTSD-s lettél
2019. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Röhögj rajta. Kívülről nézve ezek az arcok elég viccesek azért :D
2019. ápr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!