Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA bevételi nyilvántartás,...

KATA bevételi nyilvántartás, bevétel megszerzésének az időpontja?

Figyelt kérdés

Lenne egy egyszerű kérdésem. Ha a vevő tévedésből kevesebbet utal, és másnap, vagy valamikor máskor korrigálja, akkor a bevételi nyilvántartásban melyik nap lesz a bevétel megszerzésének az időpontja (mivel 2 különböző napon rendezte a teljes összeget)?


KATA, alanyi adómentes.



2019. aug. 5. 18:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, Te hogy csinálod, de én csak akkor állítom ki a számlát, amikor megérkezett az összeg a bankszámlámra. Ha kevesebb érkezett, akkor írok a vevővenk, utal és amikor a teljes összeg a számlán, akkor kiállítom a számlát a teljes összegről a 2.-ik utalás dátumával (mert ekkor érkezett meg a teljes összeg) és ráírom a számlára, hogy utalás mondjuk 10-én 3 ezer ft, 11-én 1.000 ft - így könnyen be is lehet azonosítani.
2019. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Én is így szoktam, eddig oké is, de a nyilvántartásba a bevételhez melyik dátum kerül?
2019. aug. 5. 19:58
 3/34 anonim ***** válasza:
A számlakiállítás időpontja.
2019. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%

A bevétel megszerzésének az időpontja az, amikor megkaptad.

Ha részletekben kapod meg, akkor bizony úgy írod be a nyilvántartásba. Akár az is előforduéhat, hogy két évre oszlik el, teljesen mindennapos.

2019. aug. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Úgy megfelel, ha azt írom be, amikor megérkezett a másik fele, mellé pedig megjegyzésként odaírom, h9gy 2 részletben, a 2 részlet dátumával, összeggel, akár tranzakció azonosítóval?
2019. aug. 5. 20:38
 6/34 anonim ***** válasza:
77%

Persze. Lényeg, hogy az a nap, amikor kaptad.

NEm véletlenül megszűnéskor az utolsó nap bevétele, nem is értem, hogyan lehet a számla kelte... Meg azt se, miért válaszol, akinek fogalma sincs.

2019. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Oké, csak itt nem szándékos részletfizetés volt, nem lesz külön számla a kettőről. Itt tévedés történt, amelyet a vevő korrigál. Pl. 5.000Ft helyett ma 4.000Ft-ot küld, holnap 1.000Ft-ot, akkor én 5.000Ft-ról állítok ki számlát, és a nyilvántartásba is azt írom, maximum akkor mellé megjegyzésben odaírom, hogy 2 részletben ekkor és ekkor.
2019. aug. 5. 20:41
 8/34 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Akkor odaírom azt a napot, amikor teljesen kiegyenlítette az összeget, mellé meg megjegyzésben a 2 összeg dátumát külön.
2019. aug. 5. 20:43
 9/34 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem a számlára nem kell külön ráírni, hisz ott a teljes összeg szerepel, az bizonyítja az ügyletet, a nyilvántartásban pedig minden szerepel.
2019. aug. 5. 20:47
 10/34 anonim ***** válasza:
"Nem tudom, Te hogy csinálod, de én csak akkor állítom ki a számlát, amikor megérkezett az összeg a bankszámlámra. " és akkor mi alapján utal a vevőd? Az enyémek a számla sorszámával utalnak
2019. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!