Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA bevételi nyilvántartás,...

KATA bevételi nyilvántartás, bevétel megszerzésének az időpontja?

Figyelt kérdés

Lenne egy egyszerű kérdésem. Ha a vevő tévedésből kevesebbet utal, és másnap, vagy valamikor máskor korrigálja, akkor a bevételi nyilvántartásban melyik nap lesz a bevétel megszerzésének az időpontja (mivel 2 különböző napon rendezte a teljes összeget)?


KATA, alanyi adómentes.



2019. aug. 5. 18:36
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Szóval ha összefog 10 ember, hogy ők napi pár forintjával fognak fizetni, hogy jól kicsesszenek velem, akkor az sikerülni is fog? Ha minden egyes pénzt beírok külön sorba, egy számla alá, egy néven, egy címen stb., akkor miért nem lehet azt, hogy egy sorban ugyanúgy egy név, egy cím, egy sorszám, megjegyzésben pedig beírni, hogy melyik nap mennyi jött, a bevétel pedig az összes lesz, az utolsó nappal, amikor végre megkapta mind, és kiállítom rá a számlát?
2019. aug. 11. 11:45
 32/34 A kérdező kommentje:

"Akkor bevétel, amikor azt kp-ban átadják vagy a számlán jóváírják. Akkor is, ha egy hónap múlva jut eszedbe kiszámlázni, hogy banyek, én kaptam pénzt..."


Ha én 10.000Ft-ért adok valamit, de 7.000Ft-ot küldtek, vigyem fel? Aztán ha nem utal még sem, én pedig visszaadom, hogy nesze, ennyiért nem végzem el a munkát? Én nem 7.000Ft-ért nyújtottam szolgáltatást, hanem 10.000Ft-ért szeretnék. Nekem csak akkor lesz bevételem, amikor a 10.000Ft-ot megkapom, mert mindaddig kérdéses az ügylet, mert ha nem küldi a maradékot, én visszautalom amit eddig küldött, nem lesz egy külön 7.000Ft-os ügylet is, csak egy 10.000Ft-os, amelyet véletlen 2 részletben utalt. Meglett a 10.000Ft, amit kértem, megy is a számla róla, a bevétel pedig a maradék 3.000Ft után lett meg, akkor szereztem meg mind. Megjegyzésben meg ott lesz, hogy visszatudják keresni, hogy ekkor is utalt, meg akkor is.


Ha te találkozol velem 23:55-kor, megbeszélünk mindent, majd 23:59-kor leszámolod a pénzt, letettél nekem az asztalra 7.000Ft-ot, majd 0:00 után meg 3.000Ft-ot, már 2 külön napot kell bevinni? :D

2019. aug. 11. 11:52
 33/34 anonim ***** válasza:

Miért, mi van akkor, ha kettő részletben van beírva? Semmi. Én már 2500 tételt lekönyveltem idén. Nem okoz maradandó károsodást.


Lehet légből kapott példákat hozni, hogy 10 ember minden nap utal 1 ft -ot, meg 10 helyett hetet, meg hogy vita, nem csinálom annyiért, meg mindent ide lehet citálni, ki mit érez mikor szerezte meg a bevételt, a valóság így is úgy is az, hogy a pénzmozgást le kell könyvelni. Azzal a dátummal amikor megkaptad.


Ha kevesebbet utal és visszaküldöd akkor kell egy számla és egy helyesbítő számla. Mindegyik a kapcsolódó pénzmpzgás dátumával nyilván tartva.

2019. aug. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest, hogy a szakmában dolgozol, még azt sem értetted meg eddig, hogy számlát sem állítok ki előre, szóval nincs semmilyen számla addig, amíg nem küldte el a teljes összeget, bár lényegtelen, csak már megint nem figyeltél... Mire állítsak ki akkor számlát, egy téves utalásra? Visszaküldöm és kész, ezáltal nem lett bevétel, nincs miről beszélni.


Benne van, a 2 dátum egy megjegyzés oszlopban benne van.


Hiába tartod légből kapott példának, de ha valaki megteszi, akkor mégis csak szopacs, mert mindennap pötyöghetsz a nyilvántartásba jelentéktelen összegeket, miközben egy vevő egy tétel alatt fizette ki mindezt. Miért ne lehetne akkor egy sorba írni, ha ez egy ügylet mind? A végösszeg a bevétel, a napja meg az, amikor teljes kifizette, maximum megjegyzésként odaírva a napok, vagy valami.


Itt rajtam kívül még egy másik személynek is hasonlót ajánlott a könyvelője, nekem is, te meg máshogyan csinálod. Lehet, hogy igazad van, de ameddig én fizetek valakit, és ezt mondja, meg eddig jó is volt minden amit mondott, addig rá fogok hallgatni. Ebben még megerősít az is, hogy másnak is így mondták.

2019. aug. 13. 08:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!