Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Internetes csomagküldő vállalk...

Internetes csomagküldő vállalkozás esetén szabályozva van, hogy mibe kell csomagolnunk, vagy akár újságpapírba is becsomagolhatjuk a terméket postázás előtt?

Figyelt kérdés
2019. aug. 20. 12:05
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A terméknek megfelelő, a termék állapotát megvédő csomagolásba kell tenned. Ez kb minden szállító ÁSZF-jében hasonlóan lesz leírva. Azaz csomagolhatod újságpapírba, de ha pl az jságpapírba csomagolt porcelán tárgy összetörik szállítás közben, azért a szállító nem fog felelősséget vállalni. A te érdeked, hogy megfelelően csomagold be, hogy ne tudjon megsérülni szállítás közben. Nem fognak óvatosan bánni vele, gyakran dobálják például.
2019. aug. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az összegyúrt újságpapír gombócok nagyon jól meg tudják védeni, s ingyen vannak a spar s egyéb katalógusok. még jobb is kidobás helyet fut egy kört mintha új gyártású csomagolóanyag teszi ezt. figyelmesség kell hozzá csomagoláskor ez igaz. de akkor ha jól értem nem szabálytalan, ha a funkcióját betölti. köszi.
2019. aug. 20. 12:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Az újságpapírgombóc nagyon jó, mert könnyű, nagy helyet tölt ki, és nem roncsolja a terméket (persze érdemes bevonni azt valamilyen fóliával vagy más papírral előtte).


Ahogy írták, az a fontos, hogy az áru épségben és hiánytalanul megérkezzen.


Én például évekig borítékokba csomagoltam, amibe bubis fóliát tettem, és alaposan körbetekertem celluxszal. Ha dobozt igényelt a cucc, akkor alá-fölé mentek a papírgalacsinok, közéjük a bubis fóliával tőlük védett cucc vagy cuccok, majd a dobozt is alaposan leragasztottam.


Az is fontos, hogy benne ne hömbölögjön a cucc - tehát amikor rázkódik a szállító autó, ne dobálja a dobozon belül azt, ami benne van.

2019. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gépi feldolgozásra alkalmasnak kell lennie a csomagolásnak. Hiába akarsz elküldeni egy 60 cmes üveg asztallapot újságpapírba csomagolva vissza fogják dobni, vagy fel sem veszik jó eséllyel.
2019. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
most a normál csomagok érdekelnek, nem az extrém példák
2019. aug. 20. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!