Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mindenképp KATA vállalkozóiba...

Mindenképp KATA vállalkozóiba kell kezdenem és havi fix 50-et fizetnem, akkor is, ha csak 3-4 "ügyfelem" lesz egy ideig?

Figyelt kérdés

Pár ismerősöm említette másoknak, hogy weboldalakat csinálok, akár sima html meg css plain oldalt, akár egy alap blogot php-vel hozzácsapva (főleg csak annyit, hogy kilistázza a posztokat, meg tudd őket nyitni külön külön, meg megoszthasd őket, posztolni meg csak az tud, aki megadja a szintén a db-ben lévő adatokat, ezek persze titkosítva vannak), meg egy kis jquery-t, bár ezzel még csak ismerkedek.

Szóval ez a néhány ember szeretne tőlem weboldalt, ami nekem sem jönne rosszul. Ezt, hogy legális legyen, úgy tudom nem csinálhatjuk úgy, hogy "Csinálsz oldalt? Ja. Mennyiért? 50k. DEAL!", tehát 'feketén'. Az egyetlen dolog amit találtam, a KATA volt, ahol havi 50k a fix, ha ezt nem mint elsődleges munkát végzem, másképp 75k.

Szóval mindenképp meg kell igényelnem ezt a KATA-t és 50k-t fizetni havonta, tudván, hogy nem lesznek olyan sokan akik oldalt kérnek tőlem, ráadásul nem is minden hónapban?


2019. aug. 22. 16:39
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a +. Ez tényleg hasznos volt.
2019. aug. 22. 21:32
 12/48 A kérdező kommentje:

Weboldalak esetében hogy nézne ez ki?

Mármint bevétel mondjuk legyen 50k, de költségnek mi tudható be? Mert ugye laptopon írom meg a kódot olyan 2-3 napon belül, igényektől függően, de különösképp nem költök semmire sem, mindent magam csinálok.

2019. aug. 22. 21:34
 13/48 anonim ***** válasza:

"Aki erre katát ajánl az érdemelne 0 százalékot."


Senki nem ajánlotta erre a KATA-t - még mielőtt nekem ugranátok - a kérdező kezdett el KATA-zni, én meg erre válaszoltam, hogy KATA-san hogy néz ez ki.

Mivel a kérdező weboldalakat csinál és szinte nincs költsége, így egyáltalán nem biztos, hogy jobb megoldás a tételes költségelszámolású adózás.

2019. aug. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
Azt meg állandóan elhagyjátok, hogy a tételes költségelszámolásnál kell könyvelő, ami havi min. 8-10 ezer ft, + a járulékok és a kivét-et is fizetni kell, nem csak az szja-t. Egyáltalán nem bviztos, hogy a végén olcsóbban jön ki. Arról nem beszélve, hogy az idő pénz: havonta összeszedni az adóbevalláshoz a papírokat bevétel, költség, elvinni a könyvelőhöz, stb - egy csomó plusz idő.
2019. aug. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
65%
Nappalis diáknak nem kell járulékot fizetni :) Kivét sem kell, bőven elég az éves adó. Az a könyvelő, aki ezért a 8-10 számláért elkér havi 10ezret az egy vicc. Pont ebben az esetben alkalmatlan a kata, a fix havi díjaival többet vinne el mint a bevétele. De nekem mindegy, mindenki úgy veri el a pénzét ahogy akarja. Egy pár vállalkozás már a hátam mögött van, ezért bátorkodtam leírni, hogy mi lenne a helyes :)
2019. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy a tételes költségelszámolásnál pont ugyanúgy "kell" könyvelő, mint katánál. Vagyis nem kötelező. Ha az ember nem akar foglalkozni vele és elolvasni a bevallás kitöltési útmutatóját, akkor kell könyvelő. De egyébként szíve joga mindenkinek magának elkészítenie a bevallását.
2019. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
73%, te nagyon kemény vagy :D esküszöm meggyőző ahogy, amit írsz. Imádlak :D
2019. aug. 22. 22:50
 18/48 anonim ***** válasza:
ó azok a csúf, gonosz, rossz, sokat kérő könyvelők.... Először is szerintem ez már messze nem adószámos magánszemély dolog, mert rendszeres és üzletszerű, bérmit is mondjon a NAV egyelőre, mert kezdenek megjelenni ezen a téren a megállapítások. A havi két három számla mellett azért tudjátok néhanapján mást is csinál a könyvelő (bár ezt a vállalkozói szféra képtelen felfogni úgy látom, tisztelet a kivételnek). Egyébiránt pont az ő tevékenysége pl. előbb utóbb hirdetéssel fog végződni (Google, Facebook és társai, és már kész is az áfa bevallási kötelezettség, amit gondolom simán megint csak elolvas és bevall.... ) Tudjátok nálam most van egy egyébként katás egyéni vállalkozó, akinek a NAV ügyfélszolgálat hathatós segítségével sikerült nem katás vállalkozást indítani, és érezte hogy valami nem kerek, visszament, ugyanaz az ügyintéző, megnyugtatta, hogy nem kell beadni semmit hiszen katás.... Aztán megindultak a be nem adott bevallások felszólításai, persze nem jelentkezett be a helyi iparűzési adóra sem, persze nem jó tevékenységi köröket vettek fel, és még sorolhatnám. Egy élmény volt helyrehozni, pláne úgy, hogy ne legyen mindjárt egy izmos adótartozása, ami tényleg kizárta volna hosszútávra a kata lehetőségét is nála. Na ezt csináljuk pl. mi akik merészelünk havi 10 ezer forintot elkérni két számláért, amin nem ritkán az ügyfél simán 900 ezret számláz ki.... ja igen és persze figyeljük az adatszolgáltatási kötelezettséget, amit azért - kitöltési útmutató ide vagy oda - a katások rendre elfelejtenek...
2019. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, lehet, hogy a 73 %-os kemény- csak épp nem volna szerencsés megfogadni a tanácsát, hogy nem kell könyvelő.


Jómagam szintén KATA-s vagyok és VAN KÖNYVELŐM, pontosan azért, hogy elkerüljem, amit 18-as leírt:


"Aztán megindultak a be nem adott bevallások felszólításai, persze nem jelentkezett be a helyi iparűzési adóra sem, persze nem jó tevékenységi köröket vettek fel, és még sorolhatnám. Egy élmény volt helyrehozni,pláne úgy, hogy ne legyen mindjárt egy izmos adótartozása, ami tényleg kizárta volna hosszútávra a kata lehetőségét is nála ..."


Szóval bármennyire is imádod a 73 %-os tanácsait, amivel pénzt spórolhatsz meg, hosszútávon egyáltalán nem biztos, hogy kifizetődő lenne, jó kis büntikkel a be nem adott bevallásokkal.

2019. aug. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
61%

És igen, én is azt látom, hogy mivel már online is lehet vállalkozóit kiváltani, nyakra - főre, boldog - boldogtalan kiváltja a vállalkozóit úgy, hogy FOGALMA SINCS AZ ADÓZÁSI SZABÁLYOKRÓL, mert "nem kell könyvelő" - de Ő sem néz utána, hogy mit hogyan kellene csinálni.


Sokan azt hiszik, annyiból áll a KATA-s vállalkozás, hogy befizetem a havi 50-et/25-öt, aztán jónapot, ezzel mindent elintéztem. Hát nem.


És nem vagyok könyvelő, tehát nem azért írtam ezt, mert a szakmát akarom népszerűsíteni - hanem tapasztalatból, mert nekem is szükségem van a könyvelőre, KATA-sként.

Nem, nem azért, mert annyira lüke vagyok, hanem azért, mert az ember a válallkozással akar foglalkozni, nem a határidőkkel, az adminisztratív dolgokkal, stb.

2019. aug. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!