Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mindenképp KATA vállalkozóiba...

Mindenképp KATA vállalkozóiba kell kezdenem és havi fix 50-et fizetnem, akkor is, ha csak 3-4 "ügyfelem" lesz egy ideig?

Figyelt kérdés

Pár ismerősöm említette másoknak, hogy weboldalakat csinálok, akár sima html meg css plain oldalt, akár egy alap blogot php-vel hozzácsapva (főleg csak annyit, hogy kilistázza a posztokat, meg tudd őket nyitni külön külön, meg megoszthasd őket, posztolni meg csak az tud, aki megadja a szintén a db-ben lévő adatokat, ezek persze titkosítva vannak), meg egy kis jquery-t, bár ezzel még csak ismerkedek.

Szóval ez a néhány ember szeretne tőlem weboldalt, ami nekem sem jönne rosszul. Ezt, hogy legális legyen, úgy tudom nem csinálhatjuk úgy, hogy "Csinálsz oldalt? Ja. Mennyiért? 50k. DEAL!", tehát 'feketén'. Az egyetlen dolog amit találtam, a KATA volt, ahol havi 50k a fix, ha ezt nem mint elsődleges munkát végzem, másképp 75k.

Szóval mindenképp meg kell igényelnem ezt a KATA-t és 50k-t fizetni havonta, tudván, hogy nem lesznek olyan sokan akik oldalt kérnek tőlem, ráadásul nem is minden hónapban?


2019. aug. 22. 16:39
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Én azt kérdeztem melyiket lehetne, melyik érné meg, feltétlen kata kellene nekem vagy sem. Az, hogy itt megy a vita, én meg tele vagyok kérdőjelekkel, úgy tűnik mellékessé vált.

Azért emeltem ki a pali kommentjeit, mert határozott válaszokat ad, minden részletet le ta laglalt. A kérdésre továbbra is váró a válaszokat.

2019. aug. 23. 10:46
 22/48 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez nem egy szakmai fórum.

Jelen esetben épp azt csinálod, hogy egy noname fórumon, ahol a 6 általánost végzett is bármikor válaszolhat Mucsaröcsögéről, nos szóval egy noname fórumon próbálsz meg téjékozódni, hogy mi lenne Neked a jó.


3-as és 6-os válaszomban tisztességes választ adtam, majd később leírtam, hogy a tételes költségelszámolást is válasdzthatod, csak az bonyolultabb, időigényesebb, s mivel nem nagyon lesz költséged, így nem biztos, hogy megéri.

Nos, innentől fogva Nekd kell eldöntened, melyiket választod és nyugodtan menj el egy könyvelőhöz : 5 ezer ft-ért el fogja Neked magyarázni az egészet.

Ne sajnáld ezt a pénzt, mert később busásan megtérül. ENNYI.

NEM MINDIG A LEGOLCSÓBB MEGOLDÁS A LEGJOBB!

2019. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Szóval all in all, NAV-nál érdeklődjek, mert az a biztos.
2019. aug. 23. 17:59
 24/48 anonim ***** válasza:
55%
A NAV nem fogja kiszámolni Neked, hogy melyik adózás éri meg jobban: a KATA vagy a tételes - ezt inkább egy könyvelővel tudod megbeszélni. Ő el fogja mondani, mit tudsz leírni költségként, melyikkel mennyi vesződség van, stb.
2019. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
60%
Én könyvelő vagyok (sok-sok éve regisztrált mérlegképes), és úgy írtam a kommentjeimet. Lehet szeretni, vagy nem szeretni, de igazam van ha belátja a többség ha nem. Ennyi, én is amellett vagyok, jogy MINDEN vállalkozónak kell könyvelő, de ezt nem írhatom le, mert akkor csak reklámozni akarom magam :)
2019. aug. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

Ennek mennyire van értelme?

"Szabadúszó

A saját munkaereje a legfontosabb erőforrása. Alapjában véve a meglévő tudását, tapasztalatát szeretné áruba bocsátani, de nem a megszokott alkalmazotti formában. Saját maga gondoskodik a marketingről, az ügyfélszerzésről, a projektek menedzseléséről. Bár valamilyen vállalkozási formában kénytelen tevékenykedni, nem tőkeigényes szolgáltatásokat nyújt. Tipikus szabadúszó tevékenység lehet az újságírás, a programozás, a webdesign, a fotózás, a lakberendezés, a marketing, a tartalom-gyártás és online marketing. De manapság a személyi edzők, a magán-tanárok, a pszichológusok, vagy a másik irányban a projektvezetők és válságmenedzserek is élnek a szabadúszás lehetőségével."

Mi a különbség a "Szabadúszó programozó" és az eddig vitatott témák között?

2019. aug. 25. 14:34
 27/48 anonim ***** válasza:

A szabadúszó az nem egy adózási forma, hanem azt jelenti: nem alkalmazott :-)

A vállalkozó is szabadúszó :-)

2019. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Az adózásos részhez én nem szólnék hozzá, csak elmondanám, hogy a gyakorlatban hogy működik egy ilyen kicsi vállalkozás indítása.

Elkezded feketén, haveroknak, ismerősöknek, ismerősök ismerőseinek és ha úgy látod, hogy életképes és lenne rá kereslet, akkor pár hónapos vagy éves működés után legalizálod és utána ráérsz könyvelővel beszélni, hogy mi lenne a számodra a jobb.

Ha jól veszem le a leírásból, nem havi 400-500 ezres bevételed lenne, szóval a kutya fülének nem fog feltűnni a NAV-nál, ne aggódj. Arra sincs idejük, hogy a ténylegesen rosszul adózó cégeket ellenőrizzék, nemhogy arra, hogy iskolásokat csesztessenek.

2019. aug. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Hehe oké, köszi :D
2019. aug. 25. 17:31
 30/48 A kérdező kommentje:
Akkor megtehetem azt hogy csinálok egy oldalt mint Egyéni vállalkozó, és így kezdek el weblapokat csinálni?
2019. aug. 25. 17:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!