Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mindenképp KATA vállalkozóiba...

Mindenképp KATA vállalkozóiba kell kezdenem és havi fix 50-et fizetnem, akkor is, ha csak 3-4 "ügyfelem" lesz egy ideig?

Figyelt kérdés

Pár ismerősöm említette másoknak, hogy weboldalakat csinálok, akár sima html meg css plain oldalt, akár egy alap blogot php-vel hozzácsapva (főleg csak annyit, hogy kilistázza a posztokat, meg tudd őket nyitni külön külön, meg megoszthasd őket, posztolni meg csak az tud, aki megadja a szintén a db-ben lévő adatokat, ezek persze titkosítva vannak), meg egy kis jquery-t, bár ezzel még csak ismerkedek.

Szóval ez a néhány ember szeretne tőlem weboldalt, ami nekem sem jönne rosszul. Ezt, hogy legális legyen, úgy tudom nem csinálhatjuk úgy, hogy "Csinálsz oldalt? Ja. Mennyiért? 50k. DEAL!", tehát 'feketén'. Az egyetlen dolog amit találtam, a KATA volt, ahol havi 50k a fix, ha ezt nem mint elsődleges munkát végzem, másképp 75k.

Szóval mindenképp meg kell igényelnem ezt a KATA-t és 50k-t fizetni havonta, tudván, hogy nem lesznek olyan sokan akik oldalt kérnek tőlem, ráadásul nem is minden hónapban?


2019. aug. 22. 16:39
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt nem említetted meg, hogy WP-n az ingyenes "próba csomag" sokmindent megtagad a felhasználótól, amit ha el akar érni, fizetnie kell havonta fixen 1 vagy 2 évre, csomagtól függően 20-40k-t, míg egy, pl általam írt oldal teljesen személyre szabható, a domaint és a tárhelyet a másik fél dönti el, milyet akar, akár a hostingertől a legolcsóbb, pár ezer forintos csomaggal kezdve a hostgator legtoszóbb csomagjáig.
2019. aug. 26. 16:05
 42/48 anonim ***** válasza:

Ezt is kirakhatja máshová.


De most őszintén, szerinted nem totál tök mindegy, egy ilyen egyszerű weboldalt kérő pár fős random cégnek, vagy kisvállalkozónak, hogy hol van hostolva a weboldala?


Nem azt mondom, hogy sz..rt se ér, csak azt hogy elég keveset.

2019. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

Ha tanulsz még és fejleszted magad akkor ez lehet egy piacképes dolog. Informatikát tanulok én is, igaz a webfejlesztésben nem igazán vagyok otthon. Viszont kis egyszerűbb lapokat a többség tényleg WordPress-ben készít el. Meg van egy csomó más ahol sablonokból össze tudod rakni, vagy akár komplett weboldalt is lehet bérelni. Ha csak egy kis cégnek kell egy honlap ahol fent vannak az elérhetőségek, esetleg néhány kép mint referencia, azt tényleg pár óra alatt összedobják.

Bonyolultabb, komolyabb oldalakat természetesen nem tud mindenki csinálni.

2019. aug. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Igen, erre akartam kilyukadni, hogy ezzel még foglalkozni kell.

Elképzelhető, hogy így is pénzt ér a produktumod, csak nem annyit, hogy megérje adózni is belőle.

2019. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat mindenkinek.
2019. aug. 26. 18:03
 46/48 anonim ***** válasza:

"Elképzelhető, hogy így is pénzt ér a produktumod, csak nem annyit, hogy megérje adózni is belőle."


Ez oké, csak nem éppen legális. Adózni nem úgy kell, hogy "na ennyi pénzből már érdemes", hanem kötelező. Egy darab kis egyszerű weblapot sem csinálhat meg pénzért úgy, hogy valamilyen formában nem adózik belőle. Illetve csinálhat, csak szabálytalan. És mint tudjuk a NAV sokszor az ilyen "kishalakra" utazik és olyan büntetést vág hozzájuk, hogy már nem érte meg feketézni. Más meg milliárdos áfa csalásokat is eltusol. Ettől függetlenül én azt javaslom képezze magát, esetleg keressen egy állást ahol webfejlesztéssel foglalkozhat, és ha már elegendő tudása van, akkor legálisan kezdjen el vállalkozni.

2019. aug. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

"Mondjuk azt nem említetted meg, hogy WP-n az ingyenes "próba csomag" sokmindent megtagad a felhasználótól, amit ha el akar érni, fizetnie kell havonta fixen 1 vagy 2 évre, csomagtól függően 20-40k-t, míg egy, pl általam írt oldal teljesen személyre szabható, a domaint és a tárhelyet a másik fél dönti el, milyet akar, akár a hostingertől a legolcsóbb, pár ezer forintos csomaggal kezdve a hostgator legtoszóbb csomagjáig."


Ez a része nekem már kicsit magas, de mint felhasználó annyit látok belőle: vagy fizetek a WP-n 40 ezret - mondjuk 2 évre, vagy Neked 50 ezret a munkáért - szóval szerintem majdnem ugyanaz, hiába írod, hogy csak pár ezer ft-os csomaggal is lehet használni.


Kb ugyanott vagyok, számolásilag.

Ha nem így van, győzz meg, miért jobb nekem, ha te csinálod, mintha a WP-t alkalmazom, amekkora csomagban nekem épp kell.

2019. aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

Úgy látom neked ez már tényleg magas, agyadra ment ez a 30 körüli válasz.

Írtad / írta valaki, hogy 10k körül éri meg max az az oldal amit én csinálok. Na, egyszeri 10k(nekem) + 3k/év domain(szolgáltatónak) , 10k/év tarhely(szolgáltatónak) mióta 50k nekem? Nagyon beléd ragadt ez az 50k.

2019. aug. 27. 06:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!