Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha lenne egy olyan ötletem,...

Ha lenne egy olyan ötletem, amin szinte minden internetet használó fenn lenne, akkor szerintetek ki vagy kik szálnának bele egy ilyen vállalkozásba?

Figyelt kérdés
Kiket hívjak meg alap tagoknak? Milyen embereket, végzettségűeket?

2019. szept. 4. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Ahhoz, hogy valaki beszálljon a vállalkozásba, kell egy bizonyos szint feletti biztosíték arra, hogy a pénzét, vagy többet visszakap akkor is ha becsődölsz vagy feldobod a pacskert!


Az első és legfontosabb, hogy az ötleted mennyiben különbözik és miért jobb a többi hasonló lehetőséghez képest.

Ergo:

-Miben jobb a tiéd, mint a többi? (olyan nincs, hogy valaki ne csinálta volna még meg)

-Miben másabb, különlegesebb?

-Mi a garancia, hogy visszakapom a pénzem legalább egészét, de inkább többszörösét, záros határidőn belül?

-Mi a garancia arra, hogy elég sokan fogják használni?


K. N.

2019. szept. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Először is, egy ötlet önmagában semmi, a tényleges értéke a vállalkozásban bőven 1% alatti.


Nem az ötlet érdekes, hanem a megvalósítása. Abból pedig, hogy minket kérdezel, hogy szerintünk mi kellene az látszik, hogy az ötletednek nincs értéke, mert nem tudod hogyan lehet reálisan megvalósítani.


Tehát röviden: senki sem szállna be, mert nincs semmi, amibe beszállhatna.


Ha az ötletednek van realitása, akkor te tudod, hogy pontosan milyen munkafeladatokkal járna, és azokhoz a munkafeladatokhoz kire van szükség (vagy ha nem tudod akkor az ötletedet sem tudod megvalósítani).

Ha elmondod, hogy mi a az ötlet konkrétabban, akkor esetleg ki tudjuk találni, hogy ahhoz milyen emberek szükségesek, de anélkül nem megy.


Pl ha az az ötleted, hogy interneted értékesítesz saját készítésű fagyit, amit minden háztartásba el akarsz juttatni, akkor jó eséllyel szükséged lesz pl cukrászra. Míg más ötleteknél a cukrász nem kell.

2019. szept. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Mivel motiválod az embereket, hogy erre a hálózatra csatlakozzanak? Mert ehhez kell egy ötlet, ami miatt különbözik például a Facebooktól.
2019. szept. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én szeretnék egy új internet fogalmat. Nekem nem elég a Facebook meg a Google, a teljes életem mellé! Valamiért jobbra vágyom, és azt szeretném elérni. Ezt mindenki megérti, és a "hálózatomat használják.
2019. szept. 7. 17:52
 5/5 A kérdező kommentje:
De ez persze csak egy álom, a megvalósításhoz szerintetek hol kéne elkezdeni egy ilyen vállalkozást? Szívesen társulok, ötleteket cserélek (szak)emberekkel főleg! Bármilyen tanács jól jön egy ilyen vállalkozáshoz!
2019. szept. 7. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!