Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jogosan félek belevágni egy...

Jogosan félek belevágni egy vállalkozásba? Tudtok bármit hozzáfűzni, biztatni?

Figyelt kérdés

21 éves Villanyszerelő vagyok. Egy cégnél dolgozok, havi 290-350 kozott. Önállóan, szépen és alázatosan dolgozok, ha kell reggel 7től este 8ig, mert szeretem amit csinálok és bírom is egyenlőre. Tobb maszek munkát csináltam már, sokszor csak ismerősöknek. Szerintem, ha vállalkozó lennék, akkor havi szinten 350et tisztán, de szamolasok szerint 6—800ezret simán kitudnek termelni. Csak félek, hogy nem lenne munkám minden napra.


Gondoltam rá, hogy a cégem alkalmazzon alvallalkozonak, már van pár ember, szerintetek ez így megérné? 3ig-5ig a megélhetés, amit 5 óra után termelnék ki az az extra lenne.


Szerintetek ha vállalkozó lennék, könnyebben ertesuonenek rólam az emberek, hogy létezem?


Sajnálom, hogy ilyen hosszú sztorit írtam, de itt sok ember véleményét láthatom.


A másik dolog amitől félek, az az adózás és hogy valami baj lesz és nagyon eluszok.


2019. máj. 30. 22:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki jobban a dolgok mögé lát, akkor szerinte mennyit lehet elkerni így alvallalkozokent? Azt tudom, hogy a mostani főnököm 4,vagy 5 ezret kap értem óránként.
2019. máj. 30. 22:10
 2/8 anonim ***** válasza:

Az emberek csak akkor értesülnek arról, hogy te villanyszerelő vállalkozó vagy, ha hirdetsz.


Hirdethetsz interneten, helyi újságokban, röpcédulákat dobhatsz postaládákba a lakhelyed közelében, szólhatsz az ismerőseidnek, hogy ajánljanak téged, ha valakinek a környezetükben ilyen munkára van szükségük.


Szerintem ne tarts a vállalkozástól, ma szakmunkásként pláne könnyű munkát találni, és lehet elkérni pénzt.


A számolgatásod alapján, ha az elején nem lenne munkád minden napra, csak minden másnapra, akkor is kihozhatnád a mostani fizetésedet... mire vársz? :)

2019. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Kicsiben kell eleinte gondolkodni. Nem várhatod, hogy egyből öledbe repül a sok jól fizető ügyfél. De kitartással kialakíthatsz olyan ügyfélkört, amelyekből már stabil bevételed lehet.
2019. máj. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Számíts arra, hogy az első néhány (5...9) hónapod veszteséges lesz.

Az első 3 nagyon komolyan veszteséges.

2019. máj. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"Csak félek, hogy nem lenne munkám minden napra."


Csak rajtad áll, mennyire vagy kreatív.


Károgókra meg ne hallgass, akár az első hónapban is lehetsz bőven nyereséges!

2019. máj. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Építőiparban nehéz a vállalkozói lét, mikor a második megrendelőd nem fog kifizetni mert szerinte "az úgy nem jó" vagy vasárnap este 7kor hívnak hogy valami hülyegyerek kitörte a konnektort a falból "mennyé azonnal garanciába megcsinálni különben feljelentenek". Vagy amikor egy évben csinálsz 750 árajánlatot és abból megrendelnek 30-at, olyankor elmegy az ember kedve az egésztől.
2019. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint már van kiépített ügyfélköröd, és sok a maszek meló is. Ha ez így van akkor nem is szabad gondolkozni. Csinál egy egyéni vállalkozóit ami havi 50e ft és magadnak keresed a pénzt.
2019. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6


A kérdező nem a butaságaidra kíváncsi, hanem a tényekre. Az, hogy te a hozzászólásodnak megfelelően vállalkozol, téged minősít. Gratulálok, a kókler hozzáállásodhoz!

2019. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!