Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Villanyszerelő vállalkozáshoz...

Tele kérdése:

Villanyszerelő vállalkozáshoz megéri előre megvenni a gépeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Saját vállalkozáson gondolkozok de lehet csak jövőre valamikor,viszont a gépeket apránként megvenném. A kérdés hogy jó ötlet-e? A gép ha nincs rengeteget használva nyílván nem romlik el,garanciája az momdjuk megy,de azt nem tudom hogy ha egyéni vállalkozást indítok majd de most megveszem a gépeket akkor az áfát akkor is visszaigényelhetem majd akkor? A másik kérdés milyen márkájú aksis gépeket ajánlotok kezdésnek? Villanyszerelő vagyok,egyenlőre egy fúró kalapácsra,flexre és egy fúróra gondoltam.


2019. nov. 16. 19:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Inkább tedd félre azt a pénzt, akkor vegyél gépet ha szükség lesz rá.
2019. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mint mester én inkább úgy látom ezt a kérdést, hogy milyen területen, konkrétan melyik irányban gondolkodsz mint vállalkozás a villanyszerelés címszó alatt?


Ma már nem az a villanyszerelés van mint 20-30 éve. A világ sokat változott a szabványok sem azok amik voltak anno. Lakossági ipari szféra? Erős vagy gyengeáram, lakások vagy házak komplett kivitelezése villámhárítóval érintésvédelemmel stb... Vagy esetleg minden? Nekem másfél millába volt az első gépparkom, csak ipari jellegű és ehhez még hozzájött az érintésvédelmi munkaruházat a nagyfeszültségű kesztyűtől az alpin technikai felszerelésig stb. A mostani szervizautóban 3 millió a géppark ami benne van és ez csak egy haszongépjármú aminek az árát még nem is számoltam na de érintésvédelem, erős/gyenge áram, riasztó, ipari kamerák, megfigyelő és beléptetőrendszerek, közvilágítás, földkábel kiépítés, elosztóberendezések, vezérlés és irányítástechnika különböző lég/szellőzéstechnikai valamint, napelem, napkollektor, légkondi és hőszivattyúk vezérlése...


Csak pár címszó amit a szervizautóval el lehet vállalni... Feltéve ha van vagy lesz munkád illetve megrendelőd.

2019. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igazat megvalva 1,5éve dolgozom főállásba egy vállalkozónál és már diákként is nála tanultam.Csináltunk már mindent,villámháritó,érintésvédelem,komplett családi házak,társasházak,klímázunk,mérőhelyeket alakítunk ki. Már jött ez az ötlet,hogy vállalkozok elöbb is,de még vártam kicsit,mert lebeszélt róla.Most viszont jött egy olyan undoritó dolog ami miatt mindenképp pár hónapon belül lépni szeretnék és ezért jött az,hogy van félretett pénzem veszek olyan gépeket amik elengedhetetlenek és vállalkozok. Keresni keresnek kisebb munkákkal,de ha főállásba azt csinálom nemtudom hogy mennyire elég. Igazából azt untam meg itt a legjobban,hogy majdnem csak egyedül csináltam neki egy ház felújítását,és egyre több olyan dolog van amit ő munkát csak megkap megsem nézi,és én csinálom meg.Oké,értem én hogy ez így mőködik,de mégis jobb lenne magamnak csinálni és nem más ,,hírnevét,, növelni. Egyébként én annak a híve vagyok,hogy csak jó géppel lehet dolgozni a többivel csak dolgozgatni lehet ezért a hilti a jelenlegi legjobb,sajnos makitával még nem dolgoztam ezért is kértem véleményeket.
2019. nov. 17. 18:15
 14/15 anonim ***** válasza:

Van ilyen és olyan vállalkozó is, ezzel nem tudsz mit csinálni. Akad olyan ahol megbecsülik az embert és adnak prémiumot is, nekem anno 25 éve a fizetésen felül adtak szombatért és ünnepnapokért +5000 ezret kézbe és az nagy pénz volt akkor, (negyed annyi volt a 98-as benzin mint most) ha meg nem mentél hétvégén akkor sem volt semmi, ez nem volt kötelező. De, most is vannak olyan cégek itthon az építőiparban ahol adnak 13 és 14-ik havi fizetést decemberben és mindig jól jön az a nettó fél milla kápéban.


Egy vállalkozást ma fentartani sok pénz, mert akkor is kell fizetni mindent ha nincs munka, ergó bevétel, csak pár példa: könyvelő, céges bankszámla, kamarai díj, TB, iparűzési adó, telephely/székhely után fizetendők (ha van), az összes járulék az állam bácsinak. Persze nem mindegy milyen adózó vagy (kategória) de ha ezeket számoljuk akkor van egy 100-120 ezer fizetendőd, persze egy törvényes vállalkozásról beszélek, előtte persze ki kell váltani az ipart a szakmára, vagy társasvállalkozásra. Nálam gépek területén ezek vannak: BOSCH, MAKITA, HITACHI általában azokat veszem ami eredeti japán vagy német, mert sokat már kínában gyártanak, de az USÁ-ában és az angoloknál gyártott makita is jó. A HILTIVEL nincs baj, de mivel ott a márkanevet és nívót is életben tartják és folyamatosan fejlesztenek így ennek ára van és megesik hogy egy hilti árából veszel 2 makitát vagy hitachit. Nálam egy gép sem bírta 10 évnél tovább napi 12-16 órás meló mellett, mondjuk épületgépészettel is foglalkozunk, alapba 5 kor kelek de van amikor 3-4 kor hajnalban, napi 2-3 óra autózás lejön sajna a napból :(

De, fél 6 és 6 között már a telephelyen vagyunk jó esetben fél hét vagy 7-kor már dolgozunk ez változó. Azért a vállalkozói élet nem olyan álommeló mint azt sokan gondolják. De, azért sok sikert ha belevágsz :)

2019. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sok jó márka rossz lett mostanra. Haverom gépekkel foglalkozik, 1,5 makita gép 3 órát ment az új helyen, és megadta magát.

Olcsóbb gépek kezdésnek jól, és ha megy veszel minőségi gépet.

Egy normáls ütvefuró 150 körül van. Abból majdnem 8 olcsóbb gépet tudsz venni.

2019. nov. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!