Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kocsma és büfé együtt milyen...

Kocsma és büfé együtt milyen feltételekkel nyitható?

Figyelt kérdés

Saját lakásban kialakított helyiségről lenne szó. Minden ötletet szívesen fogadok.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2019. nov. 30. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is kell hozzá végzettség. Ha az nincs, akkor fel kell venned egy alkalmazottat, akinek van. Másrészt utána kell járni, hogy büfé kocsma esetén milyen követelmények vannak. Az pl biztos, hogy tűzvédelminszempontoknak meg kell felelni. Ha beülős hely, akkor kell mosdót biztosítani a vendégeknek. Az életek tárolása és a konyha meg szerintem a legmacerásabb.
2019. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk itt nem tudom, hogy megfogalmazásban van csak hiba, vagy komolyan saját LAKÁSról beszélsz és nem házról?


Lakás esetén ugyanis nagy valószínűséggel egy társasház része lesz, ahol is a társasháznak engedélyeznie kell a kocsma működtetését.

De még saját házban is aggályos lehet - egyrészt az előírások miatt (pl. 200 m-nél közelebb nem lehet óvoda, bölcsöde, stb), másrészt azért gondolj bele, hogy lent, mondjuk egy garázsrészben, még nagyban mulatoznak, miközben a szomszédok vagy a családtagok meg aludnának.


Kocsmánál meg egész biztos, hogy plusz vécét kell kialakítani - nyilván nem a saját WC-dbe engednéd a vendégeket.


Nem hinném, hogy engedélyezik ily módon.

2019. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Nagyjából ezeket tudtam, de olyan kikötés nincs hogy minek a közelében nem lehet, pl iskola vagy ovi?
2019. nov. 30. 12:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Közben leírtam, remélem, olvastad:

"De még saját házban is aggályos lehet - egyrészt az előírások miatt (pl. 200 m-nél közelebb nem lehet óvoda, bölcsöde, stb)"

2019. dec. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!