Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan vágjak bele a vállalkoz...

Hogyan vágjak bele a vállalkozásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lehetsőségem lenne rá , hogy Németországbol ingyen beszerezhető butorokat vigyek Magyarországra és ott eladni .

Egyéni vállalkozást szeretnék rá csinálni , de igazából nem vagyok benne annyira , hogy tudjam ,hogy kell adózni utánna , el e kell vele számolni , hogy honnan van az áru , milyen adózási formát érdemes rá csinálni . stb stb

Ha valaki tudna benne segíteni azt megköszönném . 🙂



2019. dec. 26. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Könyvelő.
2019. dec. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsó körben Marketplace on adnám el , ki tudja érdemes e hivatalosan csinálni . Ingyen elhozod benzin idő rafordítás plusz bevallás hmmm .
2019. dec. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lomisoktól vennél bútort, azt hoznád haza? Itt több esetet láttam, a mienk is ilyen volt, hogy haláleset után a hibátlan állapotú bútor ingyen se kellett senkinek.
2019. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre hülyeség lenne vállalkozást csinálni. Behozod, feldobod a fb-ra, a jófogásra és ennyi.
2019. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.


Ha hivatalosan akarod csinálni:

Igen kell papír az áruról, hiszen el kell vele számolni.


Kb mennyi lenne a bevételed?

Ettől függ milyen adózási formát válassz.


Pl KATA éves bev. 12milla lett 2019jan óta.


Viszont az egyik válaszolódnak igaza van abban, nem lenne rossz kezdetben feketén meglesni, mennyire van rá vevő.


Anno én is a prototípus termékeimet eladogattam online felületeken.

Apránként kialakult egy vevő köröm s havi fix minimum bevételem , úgy vágtam bele vállalkozásba.


Megnéztem mely termékekre kapnak rá jobban.



Amíg nem látsz bele, nem szabad fejest ugrani, mert megütheted bokád.

2019. dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, kell utána adózni, mivel üzletszerűen végzed és nem csak 1-1 saját, megunt db-ot adsz el.


igen, el kell vele számolni egy esetleges ellenőrzéskor, mivel továbbértékesítés céljából veszed.


kft/ áfás ev.. mivel magas a beszerzési költséged, szállítási díj egy bútor esetében se 2Ft, szóval az adó egy részért jó lenne visszaigényelni.


És igen, ehhez kellene egy könyvelő.


Úgy kezdenék bele, hogy ahova csak tudnám feltenném meghirdetni a bútorokat (árukészlet nélkül) és megnézném mennyien jelentkeznek rá... természetesen a megrendeléseket készlethiány címen le kell mondani, de legalább tudni fogod, hogy van e rá kereslet. Aztán saját weboldal, és fizetett fb/google hirdetés

2019. dec. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!