Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen engedély szükséges az...

Milyen engedély szükséges az otthon vállalt sütéshez?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy keresetkiegészítésként vállalnám házi sütemények sütését olyanok részére, akik vagy nem szeretnek sütni, vagy nincs rá idejük. Mivel én nagyon szeretek sütni és állítólag még finom is, amit készítek, így nekem is jól jönne a dolog. Viszont nem tudom, hogy milyen engedélyek kellenek hozzá, pl. kell-e valamilyen szakképzettség, kell-e hozzá adószám, vállalkozási engedély stb. Tudna nekem valaki segíteni ebben? Köszönöm előre is!
2020. jan. 12. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez már élelmiszer kategória. Legálisan igen komoly előírásoknak kell megfelelned, kezdve az alapanyagok beszerzésétől, a tárolásától a feldolgozásától kezdve a kész termék tárolásán át, a mintavételezésig. Majd a kereskedelmi tevékenység is ott van... Ha pl. szalmonellás a tojás amiből készítetted, és ebből valami gond lesz, téged vesznek elő, neked kell bizonyítani mindent, de ez csak egy példa volt. Aztán ott fogsz tartani, hogy kiszámolsz mindent, és nem éri meg az egésszel foglalkozni. Konkrétan egy kisebb cukrászdát kellene üzemeltetned...
2020. jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozói

Ántsz engedély (amihez pl kellenek szeparált hűtők, rozsdamentes acél felületek és eszközök, stb...)

Cukrász végzettség

2020. jan. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!