Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri ma belefogni a mezőgazd...

Megéri ma belefogni a mezőgazdaságba?

Figyelt kérdés
Sajnálatos módon nagyapám meghalt. Neki volt egy gazdasága, vagyis még mindig van. Most mamám viszi. Én is szoktam átjárni segíteni. Megkérdezte hogy majd nem e akarom e átvállalni egy nap, kértem pár nap haladékot hogy választ adjak. Van kb 65-70 hektár föld, tehén, tanya, géppark. Én mezőgazdasági gépészeként végeztem el az iskolát. Beszélgetem a barátaimal és a főnökömmel ők azt mondták vágjak bele. Pályázatokból fejleszteném a gépparkot és az épületeket. Vagy ez hogy is működik? Segítsetek kérlek. Szerintetek megérti belevágni? Kritikát és véleményt nyilvánítani szabad.

2020. jan. 12. 19:21
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
#4 Persze, szereztem csinálni pont ezért választottam ezt a szakot. Hát a papír ügyekbe tényleg jó lenne bele látni
2020. jan. 13. 18:56
 12/25 A kérdező kommentje:
Igen van egy kis előnyöm, ez egy jó kiindulói alap. Gondolkodtam hogy nem én nem tehenet tartanék. Kecskét vagy birkát, de ahhoz nem tudom mennyire ért mamám, meg mennyire kéne átvariálni az ólat, meg a villany pásztor is. Régen volt birkánk a tanyán még a hodály meg is van. Én nem bírom az alkoholt szóval a másnaposság kilőve. Jó nyaralni sem lehet elmenni azt is megértem, figyelni kell rájuk hogy nehogy baj legyen. Én még nem tudom mi legyen, szeretném kipróbálni milyen hajt a kalandvágy így fiatalon, hogy lehet csinálnék egy jó gazdaságot de azért félek is ki tudja mit tartogat a jövő. Bármi megtörténhet ebbe a világba már
2020. jan. 13. 19:04
 13/25 anonim ***** válasza:
10 hektár alatt, gépek, és győztes EU pályázat nélkül nem, és ezt nagygazda mondta nekem.
2020. jan. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Itt egy kalkulátor, ami segítségével kiszámolhatod, hogy milyen támogatásokat vehetsz fel. Próbaképp megnézheted melyikkel hogy járnál jobban ebből a szempontból. [link]
2020. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Kívülről nézve nagyon jól nézhet ki egy ilyen gazdaság.

De ha benne vagy láthatod, hogy sok munkával jár.

Állattartás 365 napos munkaidő lesz minden évben!


Érdemes belevágni, hisz nem a 0-ról kezdesz hanem már egy működő dolgot vennél át.


Pályázni pályázhatsz, de sok mindent be kell érte vállalni és jó ha 3 évente nyer egy pályázatod. Szóval arra ne alapozz.

Hitelt meg ne vegyél fel semmilyen gépre, mert a mezőgazdaságban vannak kevésbé nyereséges gépek.


70 hektár földön elég egy használt 100 lóerős gép is 4 millióért, nem kell egyből 20 milliós új John Deere-ban gondolkozni.

Ha mezőgazdasági gépész vagy akkor a karbantartás se lesz nehezedre.

2020. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

15#-ös lennék.

Még annyit, hogyha belekezdenél akkor 2 tanfolyam kell ahhoz, hogy papírforma szerint is gazdálkodó legyél.

1. Aranykalászos gazdatanfolyam

2. Zöld Könyves 80 órás tanfolyam a permetezés végzéséhez.


Csak a papír miatt.

2020. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Szerintem az aranykalászos tanfolyam nem kell, elég a mezőgazdasági gépész végzettség. A másik viszont kell a permetezéshez.
2020. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Rajta van a listán a növénytermesztési gépész( mezőgazdasági gépész)

[link]

2020. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Akkor csak egy arany kalászos gazda tanfolyamot kéne elvégeznem.

Még ezen a fiatal gazdán gondolkodtam hogy megpályázom. Meg tudom milyen gépet kéne vennem, nem kell csúcsmodell gép, egy 100 lovas gép kéne még meg pár eszköz mögé és akkor jól állnék már.

2020. jan. 27. 20:58
 20/25 anonim ***** válasza:

Aranykalászos kell, ahhoz adják a zöld könyvet. Még év végéig meg kell csinálni, ha komolyan gondolod. Különben jövőre már egyetemi végzettséggel kezdhetsz csak mezőgazdasági munkába.


Egyébként pedig a gépek kezelése, javítása a legkisebb dolog. Sokkal fontosabb a növénytermesztés, de hogy abban versenyképes legyél kb. érdemes lenne legalább egy BSc-t csinálni, különben egyszerűen lemaradsz. Ma már nem úgy megy, hogy jó az idő akkor pattanunk a traktorba aztán hajrá. Nem tudom nagymama mennyire friss fejben, mennyire ismeri a mostani technológiákat. De számolni kell azzal, hogy eljárt felette az idő (ezt látom saját családban is)

65-70 ha, ha saját tulajdon és nem kell bérleti díjat fizetni már nem rossz. Meg lehet belőle éldegélni, ha nem valami művelhetetlen, alacsony hozamú agyag, homok, belvizes stb. Viszont a föld alapú támogatáson kívül nem sok mindent tudsz felvenni, max kedvezményes hitelt.

Nem tudom milyen a géppark, milyen állapotú és milyen gépek vannak, de ha MTZ, meg szakadt száz éves elavult technika akkor az sem sok jóval kecsegtet.


Ja és az állattartást azt nyugodtan számold fel első lépésként. 1-10 tehenet tartani nem éri meg, egyszerűen túl sok befektetett energia és idő. Inkább építs stabil gépparkot és bérmunkázz a saját mellett.


Ja és kelleni fog egy második ember, aki tud traktort vezetni és alkalmanként be tud ugrani fillérekért. (De annál gyakrabban, hogy szívességként megtegye egy haver)

2020. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!