Kávézó nyitása?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Régi vágyam egy saját kis kávézó. Elértem arra a pontra, hogy megcsinálnám, nagyon az elején vagyok, nézegettem már neten, de személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Maga a hely kicsike lenne max 10fő fogadására alkalmas helyet szeretnék megyei városban. Én dolgoznék benne, nem lenne alkalmazott(még).

Van már 1.3 millió félre rakva rá.(rég erre gyűjtök) mik a feltételei, mire figyeljek, mik azok a buktatók amire figyeljek

Esetleg elég egy vendéglátó érettségi hozzá, vagy elmenjek egy gyorstalpalói vendéglátó eladóira? Minden érdekel ami csak ezzel kapcsolatos. Előre is köszönöm a válaszokat


2020. jan. 26. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Okj kelleni fog mindenképpen. Meg még tőke. Elég kevés amid van. Egy normálisabb kávégép 600ezernél kezdődik. És akkor még a kezdőkészletről, bérleti díjról, engedélyekről, adókról, járulékokról, pénztárgépről nem is beszéltem. Szóval spórolj még, mert nem olcsó mulatság.
2020. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 5 millió ft kellhet rá, ha a berendezést is neked kell beszerezni. Gépek, eszközök, pénztárgép, engedélyek, minimális árukészlet. Több havi bérleti díj, könyvelő, adók stb.
2020. jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Elégtelen a tőkéd,ahogy előttem írták 5 millió FT alatt bele se kezdj.

Gyüjtssél még több pénzt vagy vegyél fel hitelt.

2020. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Én csináltam kávéházat 18 évig, de 2 éve abbahagytam, nem már érte meg. 1.3 millió kevés, tízszer ennyi kell, minimum 13 millió. Egy normális kávégép 500-800 000 forint és kell rögtön három, mert a napi 10 óra használatban be tudnak dögleni és nincs annál kellemetlenebb mikor egy kávéházban nem lehet kávét kapni...

Az ötmillió engedélyt, adót, járulékot, stb. ami kell, nem tudom mind leírni, mert nincs energiám most rá.

Sokan okoskodtak nekem hogyha mindig fullon volt a hely akkor miért zártam be. Mert nem éri meg. Ha 3000 forintos eszpresszót kezdesz el árulni (ami termelne hasznot) azonnal csődbe mész.

2020. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!