Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 16 évesen hogy lehet egy kis...

16 évesen hogy lehet egy kis pénzhez jutni, suli időbe?

Figyelt kérdés
Tudom már sok ilyen kérdés van...Nem rég kerültem be városra, de mindenhez pénz kell. A tartalékaim nem fogják bírni, a zsebpénz meg kevés. Olyanra gondoltam, hogy például valamit megveszek és eladom drágábban vagy valami hasonló...Ötletek? Vagy valaki saját tapasztalat?

2020. febr. 13. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Diák munka.


Régebben ment az ebay-es dolog is, ma már ezt se éri meg. Csere kereskedelemmel is van aki meg tud élni. Van olyan ismerősöm is aki kissebb magán vállalkozásban vesz és ad el dolgokat esetleg benne van cserében is és azt is próbálja értékesíteni. De mindenről adás vételi stb. Te ilyet nem igazán tudsz csinálni legális keretek között. Ha meg valaki feljelent (mert mért ne), akkor szívsz. Javaslom inkább a diák munkát. Kb minden városban van lehetőség valami diák munkára, van ami kimondottan jól is fizet, pl fele annyi munkáért kapsz annyit mint egy nyolc órában ott dolgozó, mert rajtad kevesebb az adó.

2020. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Én 16 évet ahogy betöltöttem másnap már diákmunkán voltam.

Gyárban. Minden péntek du, szombat délelőtt és kedd délután, mert akkor csak 4 órám volt a suliban.

14-22ig du, 6-14ig délelőtt.


Havi 60.000 kerestem ezzel, ez azért jó zsebpénz volt.


Nyarat végig dolgoztam szinte, akkor meg 120-130 ezret.


Most vagyok 26, szóval nem 100 éve volt.


vagy dolgozni nem akarsz? másképp nehéz lesz :D

2020. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

amit leírsz, ahhoz valami vállalkozói igazolvány is kell, min. EV. Plusz adózás, stb.


Pénzért kutyasétáltatás...?

Vagy takarítás hétvégén...?

2020. febr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Romániában lakok, itt nincs diakmunka vagyis én senkit nem tudok aki ezt végezné. Nyáron én is dolgozok, de suli időben nincs rá lehetőségem.
2020. febr. 13. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!