Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi lesz a kisebb vállalkozások...

Mi lesz a kisebb vállalkozásokkal a koronavírus után?

Figyelt kérdés

Feleségemmel közös vállalkozásunk van. Van 6 millió félretett pénzünk, meg havi kb 6-700 ezer fix kiadásunk. Ebbe még nincs benne az autótankolás, az általános bevásárlás.

Félek mi lesz a jövőben, ha beüt a válság és nem rendelnek az ügyfeleink. Gondolom a multikat majd támogatja az állam, de mi lesz a kisebb vállalkozásokkal? Már így is érezzük az elmúlt hetek hatásait, kevesebb a forgalmunk.

Hiába dolgozunk keményen, de egy ilyen váratlan helyzetre senki nem készül fel.

Arról nem is beszélve, hogy mi lesz azokkal az emberekkel, akiknek se megtakarítása nincs és még talán az állását is elveszíti?



2020. márc. 15. 06:14
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Ha az államtól vársz segítséget vállalkozóként akkor jobb ha már most megszünteted a tevékenységet.


Mi konkréten péntek este óta lenullázódtunk a havi 1,5-2 milliós havi bevétellel amibol pl párom havi fizetése is generálódott.Iskolabufe kiesik jo eséllyel év végéig amikor is lejárt volna a bérleti szerződésünk is.Ha nincs vecetel aranyisan kusebb a kuadasznk is. a fejkeszreseket lefujtukfelfuggedztettuk a beruházásokat. Van saját tőke tartalékunk amit most át lehet igy csoportosítani. Végszükség esetén értékesíteni a nagyobb értékű tárgyi eszközöket.Jekenleg két uzketet tudnek nyitnibegy honspon belül, de inkább kivárunk és az online vonalat huzzuk fel alkalmazkodva az óvoda bezáráshoz is a gyerek miatt "home officebol" meg a lakóhelyünket székhelyet építjük át üzletté szükség esetére az új telephelyek fejlesztése helyett.


De nem vagyunk elkeseredve, kintlévőség és követelés kezelés, átszervezés felszabaduló kapacitások áthelyezése, más tev körök felerősítése és majd szeptembertől reméljük tudjuk folytatni a most megszakadt tevékenységet is.Enelkett mivel ez varhato is volt tavaly masodik felevben bezártunk egy telephekyet és a nemzetközi piacra koncebteaktuno jobbab .Október óta a nemzetközi bevételek becsatornázására fektettük az utóbbi félévben a hangsúlyt mivel várhatóan a nyugat európai partnerek hamarabb fogják kiheverni ezt a pár hetet. ( jó eséllyel talan nyárra) Mint a hazai iskolák.

2020. márc. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megoldják. Nálam is káosz lett. Na és ? Mit tudok tenni ? Megoldom, várhatóan az egész éves nyereségem esik ki , vagy több, , de ha jól dolgozom akár még nullan is lehetek.


És? Most mit kéne csinálnom ?

2020. márc. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is a veszteségem már 4 millió forint (és még több lesz, lehet csődbe megy a cég) de nem idegeskedek mert már megszoktam hogy a vállalkozásomat mindig mindenki szívatja, legalább most "úgy szívatnak" hogy semmi ráhatásom nincs a dolgokra, csak sodródok az árral.
2020. márc. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Ezért vagyok kata-s, ha beüt a krach szüneteltetem.. vagy visszaadom azt kész. Egyenlőre még nem érzem a visszaesést, bár az áruellátásban lesz akadozás.
2020. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Minket nem érint (digitális szolgáltatás és termék, rugalmasan alakítható és állandó az igény). Ha fizikai termékem lenne, raktárkészletem, bérleti díj üzletekre, üzem, alkalmazottak tömege stb. hát gondban lennék. Szerintem nem csak arra jó ez az időszak, hogy otthon maradjunk, de arra is, hogy átgondoljuk, mit érdemes változtatni üzleti szinten, hogyan legyen több lábunk úgy, hogy egy ilyen leállás ne vigye el a céget. Nem trollkodásból mondom, komolyan gondolom. Egy pl. műkörmösnek is lehetnek digitális bevételi forrásai, a legtöbb cég esetében megoldható lenne egy ilyen üzletág felépítése és akkor, ha nem is nyereséget, de nullára ki tudná most termelni a mérleget.
2020. márc. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne az államtól várjuk a segítséget, nem fog segíteni vagy legalábbis nem a nem rokoni kapcsolatokkal rendelkező embereknek. Tartalékolni kell és nem pengeélen táncolni mindig mindent a növekedésbe visszaforgatni. Nagyon sok cég már rögtön azon gondolkodik, hogy hogy tudja elküldeni a munkavállalókat minél gyorsabban, ami úgyszintén undorító és semmilyen állami segítséget nem érdemel az ilyen.
2020. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Fiatal, 3 éves válalkozásunk van. Rengeteg befektetett pénzzel. (Eszközök,gépek)

Nyilván ha 10 éve működnénk, nem sírna a szám mert akkor lenne pénz mindenre.

De így? Fiatalok vagyunk, és mindenünk ebben van. Ha ezt bebukjuk, nincs még egy lehetőségünk, sőt emiatt valószínüleg gyereket vállalni sem tudunk. Mert hamarosan földönfutók leszünk :)

2020. márc. 15. 11:40
 8/9 anonim ***** válasza:
4, én meg nem vagyok katás, de én szüneteltetem és kész.
2020. márc. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Segítségnek szántam a kommentem, miért kellett lepontozni? Hasznosabb új utakat keresni a kényszerszünet alatt, mint sírni, hogy jajj, baj van. Nem?


"Hiába dolgozunk keményen, de egy ilyen váratlan helyzetre senki nem készül fel."


Pont azt mondom, hogy de, lehet készülni arra, hogy mit tesz a cég, ha egy -két ága (akármilyen okból) nem mozdul meg egy fél-egy évig. De ha nem akartok ezen gondolkodni, akkor jó, akkor fúúúj kormány, fúúúj vírus, szegény magyart az ág is húzzza, igazságtalan az élet, nekünk annyi! Ha ez kell ...

2020. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!