Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az ilyen "hogyan gazdagodj...

Az ilyen "hogyan gazdagodj meg" tréningeknek mi értelme?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor szembejött velem hirdetés formájában Szendrei Ádám és hasonló pénzügyi csodabogár. Nyilván a céljuk, hogy rásózzanak az emberre valamilyen könyvet/videót/tanfolyamot/stb., amiben elmondásuk szerint megismered a gazdaggá válás titkát.


Csak számomra hangzik ez hatalmas baromságnak?!


Ha tudom a titkot, akkor nem osztom meg másokkal, hiszen csak konkurenciát teremtenék magamnak. Ha a Coca-Cola receptjét még húsz vállalat ismerné, és értékesíteni az üdítőt, akkor a Coca Cola egy hatalmas öngólt rúgna magának.

Ha azonban nem mondok ilyen jellegű konkrétumot, akkor meg semmit nem ér az egész "termékem", csak lehúzom az embereket.


Meg eleve: ha valaki annyira nagyon szabad pénzügyileg, akkor miért értékesít ilyen termékeket? Már ez eléggé ellentmondásos. Ha tényleg annyi pénze van, akkor nem szorul rá már ezekre a bevételekre. Ha az önzetlenség vezeti, akkor adja fillérekért. Ha meg kell a pénz, akkor már eleve hazugság az egész, hiszen ezek szerint saját magának sem tudta létrehozni azt a hatalmas pénzügyi szabadságot.


Szóval hogy van ez? :D



2020. ápr. 15. 07:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%

"Csak számomra hangzik ez hatalmas baromságnak?!"


Pedig egyáltalán nem az. Most gondolj bele, ha valaki azt hirdeti, hogyan legyél jó autószerelő, akkor csak azok érdeklődését kelti fel, akik autószerelők akarnak lenni. Ellenben ha azt hirdeti, hogyan legyél gazdag, arra mindenki felfigyel, mert minden ember minél jobb anyagi körülmények között szeretne élni. Az autószerelő is, a pék is, a mérnök is meg igazából bárki. Szóval mindenki potenciális vásárló lesz számára.


"Ha tudom a titkot, akkor nem osztom meg másokkal, hiszen csak konkurenciát teremtenék magamnak."


De nincs konkrét titok. A legtöbb ilyen guru nem konkrét dolgokat mond, hanem a bullshiteket nyomatja. Kb mint egy jós is tök általános dolgokat mond amikor jósol neked. Ami kb bárkire ráhúzható. Szóval ezek a guruk sem azt hirdetik, hogy csináld X dolgot és akkor dől a pénz. Egyetlen egy ilyet tudok aki konkrét dolgot mond, de ő meg úgy akar téged gazdaggá tenni, hogy a spórolásra biztat és olyan szinten, hogy olyan tanácsokat osztogat, hogy mondj le a kávéról, mindig otthon egyél meg stb :D Szinte már igénytelen életmódra buzdít.


"Ha azonban nem mondok ilyen jellegű konkrétumot, akkor meg semmit nem ér az egész "termékem", csak lehúzom az embereket."


De addig amíg le lehet húzni az embereket,miért ne húzná le?


"Ha tényleg annyi pénze van, akkor nem szorul rá már ezekre a bevételekre. Ha az önzetlenség vezeti, akkor adja fillérekért."


Erről most eszembe jutott Szabó Péter, aki az eü dolgozóknak most ingyen biztosít anyagot, de kihangsúlyozza, hogy 65 830Ft értékű anyagról van szó :D

2020. ápr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát mégis mi értelme volna, csak egyszer írja meg, és ha ötszáz forintért is adja el éveken át az is jó kis jövedelem.
2020. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
69%
Inkább vegyetek egy Napoleon Hill vagy egy Rich Dad könyvet, többre mentek vele.
2020. ápr. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%
Ez olyan ,mint a PUA.Vajon a "tanítványok" közül mennyi szed fel fullos csajokat halomra?Többnyire pénz ,muszkli,kisugárzás és sárm nélkül?:D
2020. máj. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%

Én belenéztem a videóiba, régen tényleg csinált érdekes témákról anyagot, aztán ellaposodott, mára egy szabvány motivációs bullshit csatorna lett.


Nekem erről mindig az a régi anekdota jut eszembe, hogy valaki feladott egy hirdetést, hogy aki küld neki borítékben 500Ft-ot, annak válaszként megírja, hogyan lehet gyorsan meggazdagodni. Aki küldött, az kapott is választ, az állt benne: "Így." Na, hát valami ilyesmi logika húzódik a motivációs business mögött: Szendrei Ádám úgy lett gazdag, hogy megírta a gazdagság titkáról szóló anyagokat meg tartott "hogyan legyél gazdag" tréningeket jó pénzért és ezen megszedte magát.

Számomra a legdühítübb, hogy az egészet úgy állítják be, mintha ez márki számára járható út lenne. "Alapíts céget, legyél vállalkozó, higgy magadban, gondolkodj pozitívan és gazdag leszel." Mindemellett elhangzanak kétségtelenül hasznos és igaz dolgok is, mint pl. ne hitelből élj, hanem tegyél félre és fektesd be, de ezt nagyjából minden ember tudja, ehhez nem kell motivációs tréning vagy könyv. Vagyis mégis kell, mert Ádámka megírja a könyvét, meghirdet pár bullshit szeánszt és dől a lé, így elmondhatja, hogy "nekem sikerült, nézz rám, hittem magamban és gazdag lettem".

Az emberek persze harapnak rá, mert ki ne akarna meggazdagodni, de abba nem gondolnak bele, hogy ha a siker kulcsa ott lenne két könyvben meg három motivációs előadásban, akkor már rég mindenki gazdag lenne...

2020. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem (csak) motivációs előadó, amennyit eddig láttam belőle. A könyvet nem olvastam csak a blogján pár cikket és nekem értelmesnek tűnik, azonnal tanultam új dolgokat. Nyilván nem közgazdászoknak ír, hanem hétköznapi embereknek, akik napi 8-9-10 órában húzzák az igát és szeretnének valamivel kevesebb munkával ugyanazon a színvonalon élni. Én pl szeretnék elkezdeni befektetni de azt se tudom hol kezdjem el, nekem nyilván segítség, ha egyszerű nyelven nagyjából vázolják a lehetőségeket meg hogy mire figyeljek. Utána hogy a tudást hogy kamatoztatom, már az én felelősségem. Ha megtanítanak írni, akkor is a betűket tanítják meg, utána a leveleket már te fogod megfogalmazni.
2021. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
63%

16: igen, amiket ír, az alapvetően jószándékú ismeretterjesztés, de maga a koncepció sántít: azt mondja, 30 évesen érte el a pénzügyi szabadságot, amihez saját bevallása szerint is százmilliós nagyságrendű vagyon kell. Mégis, miből lesz valakinek 30 éves korára 100 milliója?

Én szerintem nem keresek rosszul, sőt, messze az országos átlag felett van a jövedelmem, de még így is nagyjából 40 évbe telne összeraknom ennyi pénzt, de ok, számoljunk folyamatos jó hozamokkal meg kamatos kamat és a többi.. akkor is évtizedekben mérhető. És vagyok 33 éves.

Pont az benne a megvezetés, hogy ő ezt eladja úgy, mint a hétköznapi ember számára is elérhető lehetőség, holott azért Magyarországon nem igazán hétköznapi az egymillió nettós fizetés, amivel ez belátható időn belül megvalósítható...

2021. jan. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
63%

A pénzügyi szabadságot ő úgy definiálja hogy nincs adósságod és azt dolgozol amit szeretnél/a hobbidból élsz kevesebb munkaórában. E fölé még 3-4 lépcsőt helyezett a dúsgazdag szintig. Szóval szerintem amagyar valósághoz van igazítva, csak te mást értesz pénzügyi szabadság alatt, mint ő.

Nekem ez a szint van kitűzve realisztikusan a kövi 10-15 év távlatára, ha minden marad a régiben. Azért akarok befektetéssel foglalkozni, hogy mondjuk már 5 év alatt elérhessem ezt.

2021. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
82%

Persze, ne érts félre, ha eléri, hogy az emberek inkább megtakarítsanak és befektessenek ahelyett, hogy hiteleket vesznek fel baromságokra, akkor már megérte a csatornája.

Csak néha megmosolyogtatóan könnyűnek mutatja be a gazdagsághoz vezető utat...

2021. jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!