Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Felajánlottak nekem egy...

Pharaon kérdése:

Felajánlottak nekem egy kisebb földet, művelésre. Mit lenne érdemes ültetni bele? Munkát minimálisat tudok befektetni. Felszántatok, learattatok traktorral.

Figyelt kérdés
Egyenlőre a kölest, meg a búzát tudom, hogy lehetne így. Mi érné meg a legjobban? Milyen növények hozzák a legnagyobb hozamot, nm/Ft-ban? Van erről valahol táblázat esetleg?

2020. máj. 2. 18:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"#8: Ez szép és jó, csak nulla Ft-ot számoltál a fenntartásra."---15Ft-ot számoltam rá, tudod így lett az 50Ft-ból 35Ft :)


"Az infrastruktúrális beruházást említetted, de nem vontad le az elején a számításból, ahogy a munkaigényt sem."---remek, lehet átsiklottad azt a néhány sort mikor írtam, hogy lövésem sincsen milyen kerítés van, kell-e védekezni a vadak ellen...

Ha erre nem kell költeni, akkor 0Ft, ha kell akkor határ a csillagos ég, adjál erre 1 összeget nulla információ ismeretében! Várom a pontos összeget, amit kiszámítottál :) Az elején, hogyan vonod le???


Munkaigényt hogyan szeretnéd levonni? Ő kapja a pénzt ez az ő munkájának a díja, 120db tojó esetén te alkalmazottakban gondolkozol??? Persze lehet, hogy csak én nem értelek!

Épület árat, hogyan vonjak le, nem tudom van-e, vagy hogy mit szeretne, ha akar-e egyáltalán csinálni.


Írtam, hogy nekem selejt bálákból volt = 0Ft-ért kaptam, sőt fizettek, hogy lehordjuk a területről!

Fóliaborítás = 0Ft, segítenem a szomszédnál kicserélni az újra a még használható részekkel 2 rétegben beburkoltam a bálákat.

Deszkák régi pajta bontásából = 0Ft

A tetejére oldalára halmozott föld az út melletti árokásás során kitermelt föld, melyet az útkezelő ásott ki, majd az önkormányzat felszólítására el kellett takarítanunk, 8000Ft/m2 árban vitték el, ha nem tudtad magad megoldani. A felhasznált föld = 0Ft, ha nem számoljuk, hogy a zsebemben maradt 64 000Ft, elismerem 3 teljes napomba telt, de nekem megérte így is!


Összegezve véleményem szerint nekem ingyen volt (ok csináltathattam volna bérmunkában is), sőt kerestem rajta :)


Mivel nem mindenkinek van lehetősége így megoldani, az ő helyzetéről meg magamat ismétlem semmit nem tudunk, így elbuktam annak a megállapításában neki mennyibe fog kerülni. Szerencsére itt vannak nálam okosabbak pl. te kedves válaszadó, aki pontos költségelemzést végezve meg tudja és fogja adni a hiányolt pénzügyi kalkulációt mindennemű információnak a hiányában is!

2020. máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
63%

Azt mondod 2-3 db 800 nm körüli területről beszélünk, ez 2400 nm nincs fél hektár se. Szántóföldi növénynek ez kicsi, hogy megérje. A földet elő kell készíteni, vetőmag ára, egyszer műtrágyázni, gyomirtó ni kell, be kell takarítani. Na most ha nagyon jól megy akkor is lesz nagyon max 1,5 tonna terményed, amiből 75 ezer körüli bevételre számolhatsz, ha az átlag árakat nézed. Szerintem rohadtul nem éri meg a befektetett munkát.

Nagyapámnak volt ekkora zártkertje,nagyon szép konyhakertet alakított ki nyugdíjas korára, volt mindenféle zöldség frissen, kb ez a terület erre jó, esetleg pár gyümölcsfa az évi lekvárhoz. Ekkora területben ennyi van.

2020. máj. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

#8 Első hallásra a tojótyúk nem tűnik rossznak.

Lenne istálló is nekik, 50-60db el is férne.

De felénk csak 35-37Ft a tojás ára. Napi 10-20db-nál többet a környéken nem biztos, hogy el tudnék adni.


De ezeket etetni is kell. Nincs ingyen a takarmány.

Gondozni minden nap. Időnként takarítani, valami szalmát aljadzónak alájuk venni.

Szerintem 1000Ft-ot nem csinálnék belőle, egy nap.


#1 Sajnos látom. Hihetetlen, hogy nem éri meg semmit termeszteni.

Az utolsó mondat ragadta meg a nagyon a figyelmemet.

"Befektetett munka arányában sokkal jövedelmezőbb dolgokat is lehet csinálni másodállásban."

1-2 tipp jól jönne. Még is mivel lenne érdemes foglalkozni?

Akár teljesen más terület is érdekelne.

2020. máj. 6. 09:49
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia én írtam a tojókat, alvófán kb. 20-25cm-ert kell számolni 1 db-nak, te istállót írtál (Mekkora?). Nekem 5 szinten voltak, 20 m2-en 25 ilyen fordított V formájú alvóhely, elvileg 500db elfért volna, de a felső szinten levők nem engedtek oda mást. Naposcsibéből indultam őstermelőként, de a 30-adik hét környékén szinte teljes állományt ellopták és felhagytam az egésszel, ennek már 10 éve.


A takarmányra, vízre, világításra írtam a 15Ft-ot, 50-75% közötti tojástermelés mellett. Alapból 100-150g takarmány kell 1 db tojáshoz, ez 5-9Ft, ezt súlyozod a %-os termeléssel. Mikor kevesebbet esznek kevesebb a tojás is 5/0,5=10Ft/db, mikor nagyobb a fogyasztás rendszerint a tojás is több 9/0,75=12Ft.

A maradék 3-5Ft-ból kijön a többi, nekem gyümölcsös alatt voltak, így nem kellett kapálni, gazolni, a cserebogarakat lerázva a fáról meg a skótokat is megszégyenítve spóroltam a takarmányon.

2020. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

#11: Igen, a te három napi munkád? Eszközök? Vagy munkanélküli voltál amikor csináltad és ajándékba kaptad az eszközöket is? Valamint amit te leírtál az egy egynyári tákolmány, nem infrastruktúra. Oda kell még valami világítás, ivóvíz, stb stb. szépen le lehet vezetni ezeket, amiket itt kihagyunk, hogy egy értelmes rendszerben működtethető legyen.


Kérdező,


teljesen más? Mihez értesz, vagy mihez lenne affinitásod megtanulni? Alapvetően a koronavírus ellenére is az építőipari kisvállalkozás jövedelmező lehet, akár kisebb munkákra is. Pl. villanyszerelés, viszonylag ki eszközberuházással elkezdhető, de a gipszkartonozás is. Ezeket ha csak mellékállásban csinálod (ahogy ennek a kertészkedésnek is csak úgy lenne értelme), akkor sokkal jövedelmezőbb lehet és nem kell a sok kockázati tényezővel számolnod ami a kertnél van (dézsmálás, időjárás stb stb, amik itt elhangzottak

2020. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"#11: Igen, a te három napi munkád? Eszközök? Vagy munkanélküli voltál amikor csináltad és ajándékba kaptad az eszközöket is?"---Talicskát kölcsönkértem, lapátom viszont volt és van is!

Nem olyan eget rengető az eszközár: [link]

A 3 napot sokallod, vagy keveselled a 8m3 föld 10-12 méterrel való arrébb hordására?


"Valamint amit te leírtál az egy egynyári tákolmány, nem infrastruktúra."---Állította valaki az ellenkezőjét??? (Mellesleg közel 6 évig bírta.)


"Oda kell még valami világítás, ivóvíz, stb stb."---Nem kell :) A tyúkólat este nem kell, DE LEHET!!! világítani.

Ivóvíz sem kell a tyúkólban, de egy tálkával megoldható, ha kicsit figyelnél akkor tudnád, hogy kerthez kapcsolódó tyúktartásról volt szó és nem nagyüzemi tyúktelepről!

Természetesen az is létezik amiről te beszélsz, de ezt nem említette eddig senki, ha gondolod nyugodtan leírhatod annak a pontos gazdasági számítását, szerintem nem fogunk megharagudni rád :)


"ezért is írtam szépen le lehet vezetni ezeket, amiket itt kihagyunk, hogy egy értelmes rendszerben működtethető legyen."---Rendben megint a korábban elhangzottakat kell, hogy ismételjem, hajrá vezessed le, nem fogunk benne megakadályozni.

A korábbi számításaid is jöhetnek, amint elkészültél vele (Megkérdezhetem, hol tartasz vele?) és nem csak kötekedni szeretnél!

2020. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

#16: Ne menjünk bele ebbe a tételes tétel vs. cáfolat vitába, mert nincs értelme. Pusztán azt mondtam, hogy minden pénzbe kerül. Amikor minimális mennyiségű tyúkról és tojásról beszélünk, nem túl magas áron, akkor napok profitja megy el egy ásóra is.

Persze, ki lehet vinni minden nap a friss vizet kannában is, ki lehet. Van-e értelme az más kérdés. Ahogy világítás se kell. Végülis semmi olyan eset nem fordulhat elő, amikor kell a világítás. Mert munka előtt/után télen biztos nem vak sötétben menne az ember etetni/itatni, tojást szedni. A realitások talaján kell maradni

2020. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Így igaz, ismételten egyet kell, hogy értsek! Mindig belekötsz valamibe, de nem írsz használhatót, majd figyelmen kívül hagyod nemcsak a leírtakat, de a neked célzott kérdéseket is...


Kimondott kedvencem, hogy olyan dolgokat cáfolsz meg fennhéjázóan, melyeket senki nem állított pl. jelen esetben a téli világításon való rugózás:


"Ahogy világítás se kell. Végülis semmi olyan eset nem fordulhat elő, amikor kell a világítás. Mert munka előtt/után télen biztos nem vak sötétben menne az ember etetni/itatni, tojást szedni."---Újra és újra nyomatod azon dolgoknak a cáfolatát melyeket senki nem írt! Önigazolást, vállveregetést vársz, vagy csak én nem értelek???


"A realitások talaján kell maradni"---OK :), kérlek olyan dologba kössél bele, amit tényleg írtam és akarj igazolást kérni olyan dolgokra, amikről nem írt senki, köszönöm!


Megválaszolnád a korábbi kéréseket?

Leírnád a számításaidat???, vagy akár az enyémeket korrigálhatnád a behurrogáson kívül?

Amennyiben kicsit figyelmesebben olvastad volna 3,5 hónap + 2 hónapot írtam a termelési idényre, nem értem ezt miért mindenáron télen akarod megvalósítani?


A legeltetéses (Értelemszerűen NEM TÉLI!!!, nyáron nem világítunk a szabadban legelésző tojóknak.) kerti tartás leírásába lépten nyomon belekötsz, ráadásul annak a többszöri megismétlése után, hogy nem ipari tyúktelepről van szó.


Kérlek erre az egyre legalább azt válaszold meg! Hogy ennek a kötekedésnek mi értelme van, mi a fenéért kell teljesen más dolgokat idekeverni és mi a rossebért kell olyan állításokból kérdést kreálnod melyet senki nem írt?

2020. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

#13 Szia. Édesapámnak van most is egy 20-25db tyúkja.

Annyi tojást adnak, amennyi a családnak elég.

Ő inkább azt szokta csinálni, hogy kikelteti a tojásokat. Majd az előnevelt csirkéket eladja.


De arra lennék kíváncsi, hogy te, hová tudnál napi 500db tojást eladni? Meg az, hogy mennyiért? Mert, ha van is kereskedő, aki átveszi, ő is szeretne hasznot.


Annyit, már most tudok, hogyha nincs tojótáp. Nincs minden nap tojás. Tojótáppal számoltad a költségeket?


# Igazából inkább befektetés szerűt keresek. Beletennék valamennyi pénzt. Valamennyi minimális időt rá tudnék szánni az utánajárásra.

2020. máj. 6. 19:33
 20/25 A kérdező kommentje:

Visszakanyarodva az eredeti kérdéshez. Kisebb földterülettel nem éri meg foglalkozni.

De, akkor szántófölddel megérné foglalkozni?

Mondjuk bérelni is, kb. olyan 60ezerFt/hektár áron?

Ha igen, akkor mit lenne érdemes termeszteni benne?

Ahogy elhagyjuk a város, van egy domboldal. Elég szépen nöl benne a kukorica, ha jó az esőzés.

Melyikek azok a gabonafélék, amik jobban tűrik a szárazságot?

2020. máj. 6. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!