Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Felajánlottak nekem egy...

Pharaon kérdése:

Felajánlottak nekem egy kisebb földet, művelésre. Mit lenne érdemes ültetni bele? Munkát minimálisat tudok befektetni. Felszántatok, learattatok traktorral.

Figyelt kérdés
Egyenlőre a kölest, meg a búzát tudom, hogy lehetne így. Mi érné meg a legjobban? Milyen növények hozzák a legnagyobb hozamot, nm/Ft-ban? Van erről valahol táblázat esetleg?

2020. máj. 2. 18:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
#20 minden Mo-n népszerű szántóföldi növénynek van szárazságtűrő fajtája, hiszen Mo-n az a jellemző szezonban. de csak akkor éri meg ha van vagy 100 hektárod
2020. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Takarmánnyal számoltam (ezért is van 50-75% közötti hozam), de tojótápra sem nehéz átszámolni, csak tudni kéne mennyiért veszed és mi a %-od.


Őstermelőként limitálva vagy az eladható tojások számában, nem tudom mennyi jelenleg az eladható mennyiség, falugazdász meg tudja mondani neked, vagy neten rákeresel.


Mi ezt úgy terveztük "áthidalni", hogy a családban többen csináltuk volna az eladást, mindenki nevén az eladható max. mennyiséggel. Az eladás munkahelyeinken (ezzel gondolom ti is találkoztatok, tudjátok a menetét), valamint egy öregek otthona (bolti ár -4Ft) és a helyi bolt lett volna a felvevő (70%-os bolti ár). Szintén az aktuális jogszabályoknak érdemes lenne utánanézned, ha ilyen vonalra adod a fejed.


Keltetésnél milyen kelési arányotok van? Sosem csináltam csak érdekelne. meg mennyiért adjátok, esetleg tovább tarjátok és előneveltként nem érné meg jobban, vagy egészen 20-21 hétig tartani és 2800-ért (felénk 2400-3100 között ingázik) tojóként eladni?


Nekem 2+2 hektár van, de bérbe van adva 2030-ig leszerződve, így hoz nekem évi 300e-et, neki meg 4*7,2tonna kukoricája lett. Nálunk nem vállalnak a gazdák bérmunkát (összebeszéltek), így nincs más választásod, mint bérbe adni nekik és erre alapoznak is.

2020. máj. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

61%-os, számolok szívesen, de mint látszik, a kérdező nem akar ennyi energiát belefektetni. Szóval az állatartás kiesett.

Csak egy kérdés, télre mi a koncepció? Csak, hogy ne teljesen más irányba menjek el? Leölni a teljes állományt, elköltöztetni, vagy kint tartani akkor is?


Kérdező,

értelek, akkor az állattartás kiesik. Meg úgy alapból az egész mezőgazdasági téma is.

Az nem lesz neked opció, hogy bérbevegyél földet és bérmunkáztass. Több okból sem. Egyfelől már nem is tudsz csak úgy földet bérelni, olvass utána a szabályozásnak. Másfelől, kell a hozzáértés. Ha bérmunkáztatsz, akkor a bérmunkás a te utasításod alapján dolgozik. Tehát neked kell folyamatosan figyelni, járni a földet, a te szakértelmeden múlik, hogy mikor mit csináltatsz rajta. Ehhez meg érteni kell. Harmadrészt, a bérmunkás csinálja a sajátját és más bérmunkát is. Ha ellepi a gomba a földed, akkor másét is. És lehet csak 4 nap múlva ér oda a permetezni. Persze, minél nagyobb a terület annál jobb alkupozícióban vagy stb.

Sokadrészt, ez a koncepció még két feltételhez kötött, hogy sikeres legyen. Egyfelől, kell hozzá nagyobb terület. Itt a száz hektáros nagyságrendre kell gondolni. Ilyen zártkerti bohóckodások szintjén nem rentábilis, mert a fajlagos munkadíj jóval több lesz. Másfelől kell a hozzáértés mellett valamiféle kapcsolati háló és infrastruktúra, hogy a bérleti díj és bérmunkadíj költségeit ki tudd pótolni részben valami területen. Különben minimális lesz az árrés.

Továbbá ott van a vetésforgó, a papírozás, finanszírozás, végzettséghez kötöttség és még sok apróság is.

2020. máj. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Elnézésedet kérem 68%-os, de innentől kezdve máshol kell élelmet keresned!
2020. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
#24: Ez mit is akar jelenteni?
2020. máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!