Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ilyen feltételekkel nem azon...

Ilyen feltételekkel nem azon lennél hogy minél jobban menjen a vállalkozásod?

Figyelt kérdés

Műkörmösként dolgozik barátnőm másodállásban és számos előnye van a többiekkel szemben:

Szüleim kialakították neki egy kis helyiséget ingyen

Olyan üzletünk van ahonnan az alapanyagokat olcsóbban be tudja szerezni és minőségi szakmai oktatáson tud részt venni ingyen

Sokszor keresnek az üzletünkben műkörmöst így oda tudnánk adni az ő nevét

Sokan dicsérik hogy milyen szépen dolgozik mivel tesóm kezén látják a munkáját így reklámra se kellene szinte költenie..


Azt mondja hogy ezzel szeretne foglalkozni és főállásban csinálni viszont egyelőre mivel Csak másodállásban csinálja kevesebb vendéget tud fogadni.

Én úgy látom hogy kevesebb lett a vendége de már érdekes hogy újat nem akar fogadni mert nem fér be; ami eddig heti egy üres napja volt (vagy nem volt) most lett neki kettő; de már újakat nem fogad így hogy akar vendégkört építeni és főállásá tenni? Természetes dolog hogy maradnak le a vendégekből De akkor ezek helyére lehetne újakat tenni pláne úgy hogy az eddigi egy napból lett kettő szabadja.


Nem értem az egészet ilyen előnyökkel más összetenné a kezét.


2020. jún. 25. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
És ezt miért nem vele beszéled meg?
2020. jún. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

"Én úgy látom hogy kevesebb lett a vendége"


Nem tudom, "feltűnt-e", hogy koronavírus járvány volt, amikor is csökkenteni kellett a személyes kontaktust, így teljesen természetes dolog, hogy csökkent a vendégszám - még jó, hogy nem hagyták el teljesen a vevők.


Másodállásban dolgozik, írod, ami azt jelenti, hogy van neki egy főállása is. Dolgoztál már hónapokon keresztül úgy, 2 munkahelyen!, hogy csak heti 1 szabadnapod volt? Szerintem próbáld ki, aztán majd nem fogsz csodálkozni, hogy egyenlőre nem akar több vendéget.

2020. jún. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Persze a koronavírus borította a vendég számot De már ez előtt is látszott ..(noha állította hogy nem csökkent a vendégek száma..)


Három és fél évig dolgoztam úgy hogy reggel hétkor elmentem este 5:00 ig; utána este tizenegykor Hajnal kettőig háromig megint dolgoztam és másnap megint kezdődött elölről héttől a munka és csak a szombat estém volt szabad amit aludtam otthon.

2020. jún. 25. 08:56
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Talán rájött, hogy nem az az élete, hogy éjt nappallá téve dolgozzon...

Heti 5 napot ezek szerint ledolgoz valahol.

Eddig mellette heti 6 nap körmölt, most csak heti 5 akarna.

szerintem ez egyáltalán nem gáz. Nem kell mindenkinek berokkanni a munkába csak mert te így éltél.

Ha ennél többet akarsz kisajtolni belőle, akkor segíts neki elindulni főállásban.

2020. jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez már vagy a negyedik kérdésed. Baromi unalmas.
2020. jún. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

Sokan félreértik a vállalkozás fogalmát.


Ahogy egyre jobban megy a vállalkozás, törekedni kell a még hatékonyabb munkavégzésre.


Ilyenkor szoktak felvenni még egy embert, stb. Sok vállalkozó belerokkan a munkába, így rabszolgává válik, hiába a nagyobb bevétel.


Idő/Egészség. Ez a kettő legfontosabb.

A pénz, egy bizonyos pontig motiváló. Már akinek.


Hatékonyság!

2020. jún. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolsó nem muszáj reagálnod én is azt teszem ha érdemben nem akarok hozzászólni
2020. jún. 25. 09:33
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

Látom nem érted. Ezért is, csak keveseknek való a vállalkozás.


Ui.:


Válaszoltam, hátha lesz olyan figyelő, kereső, aki valóban használni akarja a fejét.

2020. jún. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Illetve, ha már itt beszéled ki a barátnődet kedves kérdező, inkább a saját dolgoddal kéne foglalkoznod.


Elég szánalmas...

2020. jún. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
én sem értem, hogy minek kell ennyiszer kiírni. Nem akar állandóan gürizni, csak azért, hogy vmennyivel több pénze legyen. Mit nem lehet ezen megérteni?
2020. jún. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!