Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy nagyon tehetséges és...

Van egy nagyon tehetséges és szorgalmas barátom. Hogyan tudnék beszállni az üzletébe csendestársként?

Figyelt kérdés

Van egy helyi gyorsbüfé, amit szívesen átvenne. Nagyon tehetséges nagy munkabírású srác és nagy tervei is lennének a saját üzlettel. Viszont a cég megvásárlásához nincs elég pénze. Én nemrég örököltem egy nagyobb összeget, így arra gondoltam, hogy beszállnék csendestársként, tehát adnék pénzt, de a munkát nem én végezném. Viszont a vállalkozasok terén nincs nagy tapasztalatom. Hogyan szokták ezt intézni? Hogyan szokták a részesedést meghatározni? Hogyan szokott a befektetés visszatérülni a befektetőnek? Fizetést ugye én nem kapnék, mert nem dolgoznék. A profit után jár részesedés?


Amúgy jól ment a büfé, az előző tulajok azért akarják eladni, mert nem invesztáltak vissza az üzletbe, hanem inkább magukra költöttek, kivették amit csak lehet, aztán belefáradtak.



2020. júl. 21. 01:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Ha nem értesz hozzá ne csináld.

Akinek nincs pénze, annak azért nincs, mert nem tud gazdálkodni vele. Itt meg egy komplett üzletet kell vinni, és nem lesz neki kockázata, semmi érdeke se lesz hogy ne bukj

2020. júl. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Esetleg inkább olyan (megvalósítható) ötletek kitalálásával, amelyekkel meglehetőségen nagyszámú, elégedett ügyfélkört tudna kiépíteni?


Akkor működhetne a legjobban, ha a közelben NINCS KONKURENCIA! (Hasonló létesítmény szintén étkeztetési célból.)


Persze ezt elkerülni szinte lehetetlen, hogy NE IS LEGYEN akár még a későbbiekben sem...

2020. júl. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 xswerdy ***** válasza:
45%
természetesen osztalék jár a nem dolgozó befektetőnek, azaz csendestársnak, alapvetően a befektetés arányában, de ezen módosíthattok a társasági szerződésben. Persze osztalék csak akkor van, ha nyereség van.
2020. júl. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan jól meg a gyorsbüfé, akkor miért adja el a tulaj? Az ilyen ügyletekről üvölt, hogy nincs profitjuk, ezért válnak meg tőle. Magyarul, ahhoz, hogy a barátod felvirágoztassa, valószínűleg nem lesz elég megvenni, hanem még rá kell költeni pár milliót-tízmillió (nem tudom mekkora büféről van szó), nem lesz elég, hogy csak megveszi, mert akkor ugyanott tart vele, mint ahol az előző tulaja.
2020. júl. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy belefátadtak, megunták. Nem kell sokat rákölteni, teljesen jó állapotban van mindent, nyilván lesz valamennyi amortizációs költség. Az előző tulajok nem akartak növekedni, nekik jó volt kicsiben, de most már mást csinálnának. Mindig vittek egy-két vállalkozást 5-6 évig, majd túladtak rajta.
2020. júl. 21. 18:04
 6/17 A kérdező kommentje:
Amúgy mindig jól éltek a vállalkozásaikból. A számok is ezt mutatják.
2020. júl. 21. 18:05
 7/17 A kérdező kommentje:
Gyakorlati válaszokat vártam volna, nem a lebeszélést...
2020. júl. 21. 18:24
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

1es vagyok, gyakorlati választ adtam. Tapasztalatból írtam.


De odaadod neki a pénzt azt azt kezd vele amit akar, mert elad pár sultkumplit számla nélkül te nem vagy ott a cég tönkrement és a pénzed kuka és a pénzedet bármire elkoltheti.


Nálam ugyanez volt de német ugyfellel kitette az árut német haverhoz majd mivel sokáig nem kertuk a pénzt elévült a koveteles.


Esélyed se lesz látni a pénzed többet, de mivel nem beszéllek le, hajrá.

2020. júl. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

Én inkább jogászt vagy ügyvédet ajánlanék az itt válaszolók megkérdezése helyett. Ezenkívül talán a munkaügyi központban is elláthatnak titeket jó tanácsokkal.


(Nagyon kevés olyan embert találsz ezen az oldalon, aki AKÁR TAPASZTALATBÓL, AKÁR IGAZÁN ÖNZETLENÜL segít Neked/Nektek.)


Tapasztalta már a vállalkozói létfenntartási formulát a barátod? Milyen sikerrel járt?


Ui: remélem, egy nagyon kicsit azért megint csak tudtam segíteni. 2-es válaszoló voltam.

2020. júl. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

"Írtam, hogy belefátadtak, megunták."

Akkor vett volna fel valakit maga helyett, hogy ne neki kelljen foglalkoznia a cég ügyeivel. Eleve gyanús, hogy már több kisvállalkozása is volt és mindtől megszabadult, vajon miért? Jól menő vállalkozást soha, senki nem ad el csak úgy unalomban, elhiheted.

2020. júl. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!