Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyit kell kitermelni hogy...

Mennyit kell kitermelni hogy a "kata egyéni vállalkozást" fen-tarthassam havi szinten?

Figyelt kérdés
Gondolom van egy alapdíja és van egy áfa egy adó mint mindennél. A 2020-as Számszerű értékek érdekelnének, hogy tudjak kalkulálni megéri e vagy partnercéghez forduljak!

2020. júl. 31. 07:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
50e ft
2020. júl. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ez egy kiválló válasz. Hálás vagyok. :D
2020. júl. 31. 07:49
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
hát kérdezted... ez átalányadó, alapból nem áfakörös. 50e befizeted aztán kész. 25e ha van mellé nappali tanulmány vagy teljes munka, 75e meg ha nagyobb nyugdíjalap kell (de annál jobb ha azt az ember félreteszi nyugdíjcélra)
2020. júl. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
havi 50e mellé még van iparűzésid is (ami lakhely szerint változhat, van hogy nem kell fizetni) + kamarai tagság ami évente 5000Ft
2020. júl. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Plusz most júl. 1-től kötelező elektronikusan felvinni a számlákat a KATA-soknak is, így valamilyen számlázó programot is kell használnod. Vannak ingyenesek is, de az csak egy bizonyos körig használható - ha "pörög a biznisz", akkor lehet, az is plusz pénzbe kerül, mert egy idő után nem lesz elég az ingyenes.
2020. júl. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

ez átalányadó, alapból nem áfakörös


Öööö, nem.

Az átalányadó egészen más. Ez tételes adó.

És de, alapból áfakörös, a mentességet kell ugyanis kérni.

2020. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

Plusz most júl. 1-től kötelező elektronikusan felvinni a számlákat a KATA-soknak is, így valamilyen számlázó programot is kell használnod.


Az adóalanyoknak kibocsátott aszámlákat. Azt se tudod, a kérdező kinek számláz... (jan. 1-től nyilván már a nekik kibocsátott is jelentendő, de még nem, tehát szerintem inkább ne válaszilj...)

2020. júl. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem vagy áfakörös, és főállásban csinálod, akkor havi 50 ezer+ nálunk az ipa éves szinten 2x 25 ezer + évi 5000 kamarai tagság. Szóval éves szinten 655 ezer kiadásod van, ezzel szemben lehet 12 milliós bevételed.

A havi kiadásodhoz kalkuláld bele mennyi pénzből óhajtasz megélni. Jah és egy nyugdíjmegtakarítást se ártana indítani vagy félretenni pénzt öregkorodra, mert a Kata után csak a minimális nyugdíjat számolják.

2020. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Azért szerintem KATA ide vagy oda: egy könyvelő éves díját sem ártana hozzá számolni: azt szoktam mondani, hogy meg lehet oldani egyedül is, de nekem annyit megér a "nyugalmam", hogy megállapodtam egy könyvelővel, negyedévente fizetek neki egy X összeget (nem sokat), cserébe bármikor felhívhatom, ha kérdésem van, Ő jelez, mikor kell iparűzésit fizetni (így nem felejtem el), stb Az éves bevallásról nem is beszélve - azt inkább rábízom.
2020. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
NAV számlázója ingyen van
2020. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!