Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás és főállás...

Egyéni vállalkozás és főállás családi probléma esetén?

Figyelt kérdés
Van egy 40 órás főállásom és van egy egy éves, még veszteséges egyéni vállalkozásom, amin sokat dolgoztam és kezd lassan megerősödni. Viszont anyukám nagyon beteg, és úgy tűnik, ápolnom kellene egy ideig. Ha fizetés nélküli szabit veszek ki a munkahelyemen, akkor - és most jön két kérdés - 1. építgethetem-e tovább a vállalkozásom heti pár órában, 2. főállású vállalkozóvá válok-e és ilyen módon kell-e akkor járulékokat meg a foglalkoztatáshoz kapcsolódó terheket fizetni (ez elég nagy szivacs lenne, mivel nem hogy nem keresek vele, de egyelőre még a befektetési fázisban pöfögök). Könyvelők ide! :)

2020. júl. 10. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha a főállásodban fizetés nélküli szabadságot veszel ki, akkor egyrészt nem leszel TB biztosított és igen, rögtön főállású vállalkozóvá kell válnos, ami min. havi 50 ezer ft adőzással jár (vagy még több, attól függ, milyen fajta adózást választasz).


Bocsánat, de lenne egy magánvéleményem: ha egy év alatt még nem keresel a vállalkozással, még mindig csak "befektetési fázisban" vagy, akkor engedd el azt a vállalkozást vagy szüneteltesd. Nem éri meg akkor, csak felőröl az anyukád betegsége/ápolása mellett.

2020. júl. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is szüneteltesd a vállalkozást és csak a tb-t fizesd magad után.
2020. júl. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pontosan mi a baja anyukádnak, ami miatt ápolásra szorul?

Mert lehet, hogy tudnék más megoldást javasolni, de ehhez tudni kéne, milyen betegsége van, miért kell ápolni?

2020. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Anyukámnak már sokadik térdprotézis műtéte volt. A legutolsó nem sikerült jól, borzasztó fájdalmai vannak, és rendszeresen szétcsúszik mindkét térde. Gyakran össze-vissza veri magát, mert sokszor esik el. Fel lehet épülni ebből, de idő kell neki. A főállásom nem teszi lehetővé, hogy akkor rohanjak hozzá, amikor csak kell. Most is heteket fogok az ország másik felében tölteni a munka miatt.

A vállalkozáson egy éve dolgozom, most kezdenek többen lenni az ügyfeleim. Terapeuta vagyok. Ez sajnos bizalmi szakma, ha abbahagyom, nem fognak keresni többet. Jövőre már várhatóan elkezdek pozitív mérlegbe fordulni. Szóval nem szívesen szüneteltetném, mert ad annyi szabadságot, hogy mellette kitalálhatok más bevételi formákat is (pl. fordítani, könyvet írni, stb.)

Szóval azt mondjátok, nincs más megoldás, csak fizetni az önfoglalkoztatást?

2020. júl. 11. 21:33
 5/11 Ami igaz az igaz ***** válasza:

Ha beadnád egy olyan helyre ahol erre szakosotak még jobb ellátást is kapna mint amit te tudsz nyújtani. Sok szar van manapság és ezért válassz jót. Vagy vidd egy külföldibe ahol biztos hogy nem szar.


Ha nem akarod ezt választani akkor el kell döntened hogy kinek az élete a fontosabb. A tiéd vagy az anyukádé?

Ha igaz amit mondasz és "jól megy az üzlet" akkor én a helyedben rögtön kifizetném a legjobb ellátást az anyámnak én meg élném életem.


Lehet azt mondani hogy "júúj hát te meg milyen gyereke vagy" nyugodtan... De ha én megoldást keresek ki szoktam vonni belőle az érzelmeket mert az tönkreteszi a tervet mindig.

2020. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös,arra kérlek, mielőtt másnak tanácsot adsz, legalább OLVASD EL FIGYELMESEN, amit ír a kérdező.

Két helyen is leírja, hogy még nem tud megélni a vállalkozásából:


- "főállású vállalkozóvá válok-e ... ez elég nagy szivacs lenne, mivel nem hogy nem keresek vele, de egyelőre még a befektetési fázisban pöfögök."

és

"Jövőre már várhatóan elkezdek pozitív mérlegbe fordulni. "


Tehát nem keres jól, ezért nem tudja az általad javasolt dolgokat megtenni, mert nincs rá anyagi fedezete.

2020. júl. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-as, 6-os vagyok, akkor sajnos nem jó az, amire gondoltam, hogy elmenni anyukád után ápolásira, mert az tartósan fogyatékos beteg után jár.


Azt nem tudom, tudod-e, hogy az önkormányzattól lehet kérni szociális ápolást, gondozást, amikor is kimennek, bevásárolnak neki, esetleg mosdatás, fürdetés, stb. Vagy ha megengedheted anyagilag, akkor valakinek fizetni azért, hogy napközben ott legyen vele.

Aztán nem lenne jó, ha napközben pl. amikor mászkál, térdrögzítő lenne rajta? Az legalább megtartaná a térdét.

Vagy pl. vannak ilyen járássegítő eszközök:

[link]


Ez pl. elég jónak tűnik, lakásban is használható, nem olyan problémás mint egy járókerettel közlekedni.

[link]


És van olyan is, amire le is tud ülni, ha elfárad menet közben.

2020. júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadhatnál segítőt, nem kell ápoló hiszen csak a háztartásban, alap mozgásban kellene segíteni anyukádat gondolom. Egy takarítónő is ott tudna vele lenni. Esetleg ha van fiatal anyuka ismerősöd, aki kisgyerekkel most otthon van vagy jó kondiban lévő nyugdíjas és napi pár órában ránézne anyukádra?
2020. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat! Mint írtam, terapeuta vagyok, rendbe tudom hozni anyukámat, csak ahhoz ott kell lennem mellette. Semmiképp nem jön szóba, hogy őt másra bízzam. Engem sem dada nevelt.

Akkor inkább vállalom, hogy a megtakarításaimból kifizetem az önfoglalkoztatás járulékait addig a pár hónapig, míg átfordul a vállalkozás pozitívba. Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

2020. júl. 14. 16:38
 10/11 anonim ***** válasza:

1,3,7 vagyok, ezt írod, kérdező:


"Köszönöm a jótanácsokat! Mint írtam, terapeuta vagyok,"


Oké, kérdező, csak azt nem írtad, hogy MILYEN terapeuta? Ugyanis a pszichoterapeuta is terapeuta és az bizony nem tudja helyrehozni anyukádat pl. térdileg.

No ezért írtunk mindenfélét össze-vissza :-)

2020. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!