Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KFT alapítás dátuma. Érdemes...

KFT alapítás dátuma. Érdemes várni Január 1-ig?

Figyelt kérdés

Ausztriában magánvállalkozóként azt a tanácsot kaptam, hogy várjak új évig, mert ha mondjuk decemberben alapítom meg, akkor ugyanúgy januárban minden adózási papírmunkát és újévi miegyébet el kell intéznem, úgyhogy nem volt probléma, ezért vártam 1 hónapot.


Most Magyarországon szeretnék egy Non-Profit KFT-t alapítani (elsőnek egyszemélyes), már minden infó megvan, most már csak jogászt kell keresnem, viszont sehol nem találok infót arról, hogy van e előnye várni januárig a cégalapítással, vagy teljesen mindegy.


Erről valakinek van valami tapasztalata?



2020. aug. 4. 09:50
A kérdező szavazást indított:
Várj januárig, megéri
Kicsit egyszerűbb januárban, de nem fontos
Semmi különbség nincs, csak max 1-2 papírt le kell adni
Cégalapítástól számolnak mindent (adózás, befizetések, stb), szóval mindegy a dátum
3 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még csak augusztus eleje van, ezért szerintem nem éri meg várni vele. Ha most december lenne, akkor már talán, de még szinte az év fele hátra van. Szerintem ne várj januárig a cégalapítással.
2020. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xswerdy ***** válasza:
az üzleti éved elvileg eltérhet a naptári évtől, így megalakíthatod úgy is a céget, hogy pl. szept. 1. az évfordulód. De nem igazán jellemző, majdnem minden cégnek január 1.-én kezdődik az éve. Ez esetben igen, a csonka évről is kell beszámolót készíteni.
2020. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!