Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet használtan pénztárgépet...

Lehet használtan pénztárgépet venni? Esetleg bérelni?

Figyelt kérdés
Most lesz vállalkozásom, ez az első, még fiatal vagyok. A munkagépeket megvettem, de nagyon kicentize jött ki, kb 20k ft tartalékom maradt. Szégyen vagy sem, nem maradt pénz pénztárgépre. Mit csináljak? Egy új 80k. Lehet használtan venni? Persze 20k-nál többet össze tudok rá szedni, de 80 az sok. Köszi a válaszokat

2020. szept. 9. 19:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Nagy hiba volt így kinulláznod magad, megfelelő tőke nélkül vállalkozást nyitni :/ Egyébként lehet használtan vagy részletre is venni.
2020. szept. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Tudom, de már mindegy. Köszi. Hol a legolcsóbb? Vaterán keressek, vagy más, hivatalos oldalon? A részletfizetés sem egy rossz ötlet, köszi. :)
2020. szept. 9. 19:48
 3/26 anonim ***** válasza:
80%
kötelező, hogy legyen pénztárgéped? Milyen vállalkozásod van?
2020. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Körmös. Sajnos kötelező. Ha nem lenne, nem akarnék erre költeni :)
2020. szept. 9. 20:38
 5/26 anonim ***** válasza:
Körmösnek pont nem kötelező.
2020. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
A számlaadás nem kötelező? A könyvelő azt mondta, hogy kötelező a pénztárgép. Van erre valami forrásod, hogy miért nem kötelező? Honnan ez az infó? Utánanéznék,- és keresnék akkor bővebben.
2020. szept. 9. 22:11
 7/26 anonim ***** válasza:

A könyvelőd hülye


[link]


Vegyél egy nyugtatömböt!

2020. szept. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Amúgy a nav ad felvolágosítást! 1819
2020. szept. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszi! Remélem ez olcsóbb! Holnap utánanézek, ma már nem fog az agyam.


Még egyszer köszönöm :)

2020. szept. 9. 22:52
 10/26 anonim ***** válasza:

Nem számlaadásról volt szó eddig, hanem pénztárgépről. Nem túl naprakész a könyvelőd akkor. Én könyvelek pár körmösnek is, de egyik sem használ pénztárgépet. Itt a forrás, I. számú mellékletben van a felsorolás, hogy kinek kötelező pénztárgép:


[link]


960206 a manikűr, műköröm ÖVTJ száma (mert gondolom egyéni vállalkozóként csinálnád), ez nincs a felsorolásban. Amúgy ha kellene is pénztárgép (nem kell), akkor sem lenne muszáj, mert választhatod azt, hogy mindenkinek számlát adsz és ezt havonta lejelented a NAV felé. De ezt a verziót gondolom elmondta a könyvelőd is.

2020. szept. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!