Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet használtan pénztárgépet...

Lehet használtan pénztárgépet venni? Esetleg bérelni?

Figyelt kérdés
Most lesz vállalkozásom, ez az első, még fiatal vagyok. A munkagépeket megvettem, de nagyon kicentize jött ki, kb 20k ft tartalékom maradt. Szégyen vagy sem, nem maradt pénz pénztárgépre. Mit csináljak? Egy új 80k. Lehet használtan venni? Persze 20k-nál többet össze tudok rá szedni, de 80 az sok. Köszi a válaszokat

2020. szept. 9. 19:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Számla és a nyugta közötti különbségnek is olvass utána. Az én körmösöm is nyugtát ad. Papírboltban veszel pár tömböt, meg egy szigorú számadású nyomtatvány nyilvántartó lapot és annyi. Esetleg egy számlatömb öt, hogy legyen. Arra viszont figyelj, ha számlát kér valaki és van adószáma, annak 4 napon belül fel kell tölteni az adattartalmát a nav rendszerébe. Bár szerintem ilyen nem nagyon lesz.
2020. szept. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm. 10# nem mondta el. Igazából nem könyvelőként dolgozik már régóta, csak ilyen végzettsége van. Az egyik ismerősünk az úr.
2020. szept. 10. 17:39
 13/26 anonim ***** válasza:

Úhh, az veszélyes nagyon :/

Pont egy olyan szakma a miénk, amiben napi szinten képben kell lenni, mert folyamatosan változik. Ha jót akarsz magadnak, akkor én ajánlom, hogy keress fel egy olyan kolllgát, aki ebben dolgozik és naprakész a kkv-k világában.

2020. szept. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Kerestem, de elutasítottak, higy magánszemélyeket nem vállalnak. Vagy nagyon drágák. Egy volt, aki rendes, de tőlünk 2 órára van
2020. szept. 10. 18:31
 15/26 anonim ***** válasza:

Magánszemélyként körmöznél? :O

Nem egyéni vállalkozóként?

Egyébként manapság már nem probléma a távolság. Skype, email, stb, mindent lehet intézni online. Én könyvelek olyan cégnek, aki 10+ éve az ügyfelem, de még sosem találkoztunk személyesen.

2020. szept. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Azért élőben csak más. Náluk sem voltak ilyenek fentüntetve és én se használok ilyesmi. Vagyis emailt de, ott értem el őket.



Egyéni vállalkozóként körmöznék, de még nincs vállalkozás, még magánszemély vagyok

2020. szept. 10. 19:03
 17/26 anonim ***** válasza:
Hol csinálnád helyileg? Melyik városban? Fura, hogy ennyire nem vállalnának el.
2020. szept. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
A könyvelő szerintem azért nem, mert túl kis feladat nekik. Pest megye amúgy. Van még egy könyvelő a környéken, lehet majd ahhoz megyek. Eddig csak egy utasított el.
2020. szept. 10. 21:33
 19/26 anonim ***** válasza:
Én még mindig tartom magam, hogy a földrajzi elhelyezkedés nem lehet korlátozó tényező, pláne a te vállalkozásodnál.
2020. szept. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Lehet nem kerestem eleget. Na mindegy, mostmár elég infóhoz jutottam, meg ott van az ismerős is :)
2020. szept. 10. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!