Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha lenne 500.000 Ft kezdőtőkét...

Ha lenne 500.000 Ft kezdőtőkétek, milyen vállalkozásba kezdenétek bele?

Figyelt kérdés
2020. okt. 16. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Semmibe
2020. okt. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
semmibe ez kevés
2020. okt. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

De jó, hogy amikor elkezdtem az online vállalkozásomat 0 Ft kezdőtőkével, akkor nem írtam ide :)))

Még lebeszéltetek volna, és nem élnék a vállalkozásomból évek óta, az első perctől nyereségesen.

2020. okt. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 100 sem volt. Mihez értesz?
2020. okt. 17. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fotózáshoz
2020. okt. 17. 07:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy profi gépet, és kezdj el fotózni esküvőkön, rendezvényeken a piaci ár alatt.
2020. okt. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az esküvőket utálom, nem akarom ipari jellegűen űzni a fotózást, engem a művészet része érdekel. Majd még kitalálom, ezzel mit lehet kezdeni.


Egyébként nem is a magam szempontjából tettem fel a kérdést, csak érdekel, ha másoknak lenne ennyi tőkéje, mibe vágnának bele.

2020. okt. 17. 10:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Számtech webshopot 2006-ban 250.000-ből indítottam az első btmet, mai napig megvan , de 4 év után eladtam.


2015-ben iskolabüfét ev-ként 400.000-ből, most jért le az 5 éves szerződés, covid miatt nem pályázatam újra, de közel 45 milliót termelt ezidő alatt további tőkebetét nélkül. amit terlet, abból újabb telephelyen lévő egységeket nyitottam, megint csak kevesebb mint 500-ból darabonként.


Őstermelőit plusz mellette 5-6 adószámos magánszemély alatt végzett tevékeységeket meg 100.000 alatti tőkével kezdtem el összességében.


Viszont mindhez érteni is kell, meg reális piaci kereslet is kell hogy legyen mellé. Anélkül akár 10 millió sem elég egy vállalkozáshoz.

2020. okt. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Festészetbe kezdenék, bár ez nem is vállalkozás, inkább művészet.


2. Vennék egy profi varrógépet, és maszkokat varrnék


3. Néhány alapszerszámot vennék, és vállalnék gyorsszervízt, duguláselhárítást, redőnyjavítást, zárcserét.



Ötletem rengeteg lenne az 500.000 ft ra, de a kérdés nem ez kérdező, hanem az, hogy mihez kezdesz a havi járulékterhekkel, és az egész vállalkozás költségeivel miközben még megrendelést sem tudsz szerezni az első pár hét alatt, ráadásul a vállalkozásod hirdetése se ingyen van.


Én annakidején egy vegyeskereskedéssel próbálkoztam egy év alatt sem sikerült beindítani 4 millió forintból.


Minuszos, meg nullás hónapjaim voltak, emellett pluszba 1 milliót feléltem, az egy év alatt majd bezárás után a megmaradt árukészletet is és visszamentem biztonságiőrnek...

2020. okt. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!