Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ahoz, hogy házakat vásároljak...

Ahoz, hogy házakat vásároljak fel, és adjam ki Albérletbe őket, mikre van szükségem, a pénzen kívül?, valamint milyen befektetési formákat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat gondolkozok azon, hogy kellene a későbbiekben pénzt keresnem.

Jelenleg 3műszakban dolgozok gép karbantartóként, egy konzerv gyárban, valamint mellette esti érettségin tanulok (eddig 4-5ös átlaggal), és nincs semmi ötletem, azzal kapcsolatban, hogy mit is kellene ki tanuljak a későbbiekben, vagy miből keressem a pénzemet.

Itt jön képbe a téma címe, ugyanis arra gondoltam, hogy befektethetnék házakba, vagyis felvásárolnék 2-3házat, majd albérletbe adnám ki őket, ha félévre kitudom adni, már azis profit, mert a lakbér+a ház ára, szóval a befektetett pénzem is vissza jönne.

A kérdésem az, hogy van e ennek a befektetésnek bármiféle hátulütője? valamint milyen ismeretekre van szükségem ehez, és szükségem van e ehez bármiféle végzettségre?

És még érdekelne, hogy ti milyen befektetést tudtok ajánlani, amiből biztos keresetem lenne a későbbiekben.

Továbbá tervezek egyetemre menni, szóval milyen szakmát a leg célszerűbb kitanulni? mivel keresnék egy átlagos magyar fizetéshez képest jól?


2020. nov. 8. 20:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10millio forintom van jelenleg, és 2-3millio forintért is lehet házakat vásárolni, ahogy interneten elnézegettem
2020. nov. 9. 10:11
 12/15 anonim ***** válasza:

Bakker, ahol ennyiért adnak egy házat (gondolom, putrisori környék...), ott ki fogja tőled kibérelni...????

Kolompárék, nyóc gyerekkel??? :-D


Mutass konkrétan ilyen házat!


Ahol nincs munkahely, ott igény sincs bérelt lakásra!

2020. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

EGy ilyen 2milliós házért majd elkérhetsz 10ezer forint bérleti díjat..


Számold ki gyorsan, hány év alatt fog neked megtérülni!


Arról most nem is beszélek, hogy az ilyen házakba tán még a víz sincs bevezetve, és borzalmas műszaki állapotban vannak.

2020. nov. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
26%

4-5 millióért normálisat kapsz, amire nem kell rákölteni még egyszer annyit, mégha vidéken is. Létre tudsz belőle hozni pl. szolgáltatóházat, a kistelepülési önkormányzatok nyitottak az ilyen együttműködésekre és többet hoz bérleti díjban, kevesebb ráfordítással, mintha lakóingatlanként adnád ki vagy egy városban, kétszer-hárosmzor annyiért vásárolt lakást albérletbe adnál ki dolgozóknak.


Adóoptimaizáló vállalkozások, székhelyért fizetnek érte, anélkül hogy ott valódi tevékenységet folytatnának pl. mert az iylen "putrisori" településeken az iparűzési adó 0% és még szochot sem kell nekik fizetni. egy ingatlanba annyi céget jelentsz be amennyiet ne szégyenlsz,havi X ezerérét + mellette más tevékenységre is kiadhatod bérbe. Nekem egy 100 nm-es 6 milliós ingatlant 4 vállalkozás bérelt évekig, amíg aztán nem vettek maguknak sajátot.


A "bohócoknak" hagyd meg a hitelre vett lakásokat kiadni albérletbe. :-)

2020. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát kérdező, csakhogy képbenlegyél kicsit jobban.


Újpesten / káposztásmegyeren 70 ezertől indulnak az albérletek, viszont errefelé 10 millióból még egy garázst sem kapsz.


Pest megyei faluba pátyon önkormányzati albérlet 40 ezer ft az üres telekárak 10 milla körül vannak.


Te hol vennél 2-3 millióért?

2020. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!