Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerülne nagyjából...

Mennyibe kerülne nagyjából egy igényesebb pub nyitása egy Szeged méretű városban? (Természetesen a koronavírus utánra gondoltam).

Figyelt kérdés

#Szeged #pub #Nyitási költség
2020. dec. 31. 18:23
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Győrben 12,4mFt-ért hirdettek eladó kocsmát, teljes mértékben bútorozva, felszerelve, engedélyekkel, 35%-os raktár feltöltöttséggel, stb.


A mérete 93m2+8m2-es iroda volt, ami elég barátságos, elkezdtem gondolkodni kapásból rajta, kocsmáros leszek, pedig csak eladó lakást kerestem. Már azon agyaltam, hogyan fogom átalakítani a 8m2-ert lakhatás céljára, ezzel is spórolva a költségeimen.


Megszületett a döntés belevágok, erre kiderült a vételi ár csak a kocsmát tartalmazza, de az épületet amiben van azt bérelni kell, ami havi 380eFt + 160e a rezsi átalány, ezt 3 hónapra előre kell fizetni + 6 hónap extrát, ha elmész átvevő nélkül.


5-6 hónappal később már "csak" 4,9mFt+bérleti és átalány díj lett volna a költség...


Mennyibe kerül egy kocsma:

elindulni 4,9mFt + (3)*(380e+160e)

csőd után min. további (6)*(380e+160e)

2021. jan. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem pont a Bécsi esete a legjobb példa arra hogy miért nem fogsz te semmilyen helyet nyitni Szegeden. Se te, se én, se senki egy jól behatárolható körön kívül... szintén érdemes utánanézni és jobban is dokumentált (Délmagyar, Szegedma stb.) a Pagoda esete. Jó példa a CoolTour is (lásd FB).

(Az, hogy vannak kirakat-helyek, levesbár, sörcsapoló, stb. ne tévesszen meg :))

A másik meg, hogy "igényes pubbal" Tiszát és Dunát is lehetne rekeszteni az ország bizonyos részein, de pl. a nagy romkocsma-hullám után évekkel Szegeden MÉG MINDIG nincs olyan, aki ezt bevállalná... ehelyett kínosan ügyelnek rá hogy ne romkocsmaként pozicionáljáka helyet. Valószínűleg nem jártak még romkocsmában. Nekem pl. bejönne.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy még kevésbé mafianisztikus viszonyok esetén is teljesen relatív, hogy mire van igény.

A kérdésre válaszolva: 100-200 MRD-ból már ki lehetne tömni úgy a helyi elitet hogy ne a te igényes pubodat akarják leszedni :DD

2021. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!