Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozást szeretnék...

Saját vállalkozást szeretnék indítani. Szerintetek miben lenne érdemes gondolkodnom?

Figyelt kérdés

Felsőfokú egészségügyi végzettséggel rendelkezem (Diplomás Ápoló Bsc, Egészségügyi szervező Bsc, Egészségügyi menedzser Msc), de házi ápolói szolgáltatást vagy ilyesmit nem szeretnék indítani, igazából szívem szerint váltani szeretnék, kiszakadni kicsit az egészségügyből és valami teljesen más területen elindulni.

Ősszel (akkor még nem vállalkozási céllal) elvégeztem egy masszázs tanfolyamot, aminek végén okleveles svédmasszőr lettem, illetve folyamatban van egy Természetgyógyász tanfolyam is, de nem tudom, ezekre mennyire tudnék építeni. Eredetileg mindkettőt azért kezdtem csinálni, mert akkor még úgy gondoltam, hogy használni tudnám őket a jelenlegi munkám során a betegellátásban és idős gondozásban a rehabilitációhoz és rekreációhoz a betegek életminőségének javítása érdekében, de őszintén szólva mostanra annyira elfáradtam és megcsömörlöttem, annyira kimerültem lelkileg, hogy úgy érzem, mindenképpen váltanom kell. Nem ragaszkodom hozzá, hogy teljesen eltávolodjak az egészségügyi vonaltól, hiszen alapvetően szeretem csinálni és érdekel (különben nem fektettem volna ennyi időt és energiát a tanulmányaimra), de pillanatnyilag olyan közel állok a kiégéshez, hogy továbbra is betegellátásban dolgozni egyelőre nem bírok tovább.


Ami a hobbimat illeti, nagyon szeretem kreatív dolgokkal tölteni az időt, viszonylag jó a kézügyességem is, szépen rajzolok, szeretek festeni, egész jól lekötnek a kézzel készített dolgok (pl. karácsony előtt imádtam itthon saját készítésű koszorúkat, ajtódíszeket csinálni).

Nagyon szívesen megtanulnék akár körmözni is, csak nem tudom, mennyire volna értelme, hogy én legyek a hatmilliomodik műkörmös a környéken...

A masszőrködésen gondolkodom, csak nem tudom, jó ötlet-e pont a legnagyobb világjárvány idején belevágni, mikor jelenleg a már bejáratott ügyfélkörrel rendendelkező masszőrök is küszködnek a különböző korlátozások miatt.


Szerintetek milyen irányba lenne érdemes indulnom, ha mindenképpen saját vállalkozást szeretnék? Nagyjából 3-5 millió Ft megtakarításom lenne erre a célra.

Helyileg Budapesten.


Előre is köszönöm szépen a tippeket és a segítséget!



2021. jan. 5. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen váltani akarsz, akkor inkább valamilyen egészségügyi tanácsadást, ami részben internetes, részben személyes jellegű. Akár programokkal egybekötve.


Persze ne úgy, hogy Te vagy a századik ilyen, hanem valamilyen jól körülhatárolható, hasonló gondokkal küzdő célcsoportra fókuszálva (pl. kismamák, nyugdíjasok, irodai munkavállalók) fókuszáltan.

2021. jan. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem akarod "elégetni" a pénzedet, akkor jelenleg semmilyen vállalkozásba nem fognék - kivéve, ha Te is tudnál vakcinákat gyártani :-)


Nem tudjuk, mit hoz a jövő, az elkövetkezendő fél - 1 év még a szokásosnál is bizonytalanabb, egyik pillanatról a másikra hoznak váratlan intézkedéseket. A szept. 1-i határzárral pl. jó pár utazási irodának, akik pl. városnézést, buszos utakat szerveznek, 1 nap alatt vágták el a megélhetésüket. Szállodák szinte hasonló. Ezek csak példák, hogy még ha fut is valamilyen vállalkozás, nem tudod, hogy holnap nem hoznak-e egy olyan rendelkezést, ami miatt csődbe mész.

2021. jan. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2

Vagy éppen a mostani "bizonytalan" helyzet miatt éppen ideálisak a körülmények, mert kevesebben hirdetnek, kevesebben indulnak.


A párom vállalkozása az utóbbi fél évben futott fel.

Aki semmi nem mer kockáztatni, az semmit nem is nyerhet.

2021. jan. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

3-as, jó, nyilván az internetes kereskedelem pl. felfutásban van, de ahhoz azért nem árt egy kis tudás, webáruház, stb., a kérdező viszont úgy láttam a kérdéséből, hogy materiálisabb dolgokban gondolkodik.


Amúgy megkérdezhetem, a párod milyen vonalon vállalkozik? Csak az ágazat érdekel.

2021. jan. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A tanácsadás nem rossz ötlet. Ha sikerülne befejeznem a Természetgyógyász tanfolyamot, a képzés végén lehetnék is vele Életmódtanácsadó és Terapeuta. Esetleg ha még kiegészíteném valami life coach képzéssel... azt hiszem, valami ilyesmi tetszene is. :) Maradhatnék a segítő szakmában, mégis kiszakadnék kicsit az eü-ből. :)


Persze, life coach is van már kismillió, akár csak műkörmös... De ha esetleg célzottan, egy adott csoportra fókuszálva kezdenék foglalkozni vele, ahogy az #1-es tanácsolta, talán működhetne. :) Talán. Köszönöm szépen a tippet, határozottan gondolkodni fogok rajta!


Azért szívesen olvasnék még ötleteket, hátha akad még ezek alapján olyasmi, akibe belevághatnék.

Nagyon szépen köszönöm! :)

2021. jan. 5. 09:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Tanácsadást végez. :)


Kérdező, nem az a lényeg, hogy miből van sok. Az a lényeg, miben tudsz TE más, egyedi lenni, és milyen hatékonyan éred el a célcsoportodat.


Szerintem egy személyes szolgáltatás nem összehasonlítható másikkal, mert van az emberi tényező. Benne megbízom, ő szimpatikus, úgy gondolkodik, mint én, tőle szeretnék tanulni.


Ez nem ugyanaz a termék, amelyek közül ár alapján válogatunk.

2021. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bárki bármit is javasol itt és most, csak olyan területen vállalkozz, amihez affinitásod, vonzalmad van - és hajlandó vagy azon a területen továbbképezni magad.

Egyedül tied a döntés, mindegy, ki mit javasol. ha az neked nem "fekszik".

Azt kell mondanom, ha nem tudod, milyen vállalkozásod legye, akkor még nem vagy eléggé készen arra, hogy bármilyen is lehessen.

2021. jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Ezzel abszolút egyetértek, mentorként is ezt vallom.

Az a jó vállalkozás, ami jövedelmez, és közben nem érzed munkának a vele való foglalkozást.

2021. jan. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezzel én is maximálisan egyetértek.

Nyilván hiába írnátok most nekem, hogy kezdjek el programozni vagy webshopot üzemeltetni, ha egyszer nem értek hozzá és nem is áll közel hozzám. :) Így például bármennyire is pörög az üzlet, ha valaki ért az informatikához, én jó eséllyel nem fogok nekikezdeni weblapot fejleszteni. :)


Azért is próbáltam meg szépen, módszeresen összeszedni a kérdésem elején, hogy mi az, amihez alapvetően rendelkezem is kellő szaktudással, hogy milyen területen dolgozom/dolgoztam eddig, illetve milyen végzettségeim vannak, és mi az, ami érdekel is annyira, hogy volna hozzá affinitásom. :)


A kérdés inkább az, hogy ezekre lehet-e építeni, vagy ki lehetne-e hozni belőlük olyasmit, ami jövedelmez is.


Családi segítséggel egy kicsit még hozzá tudnék tenni ehhez a 3-5 millióhoz is, tehát akár azon is gondolkodtam, hogy valamiféle egészséggel kapcsolatos kis üzletet, például vitaminboltot nyitnék, vagy ilyesmit, de jelenleg még abban a fázisban vagyok, hogy keresném a nekem leginkább megfelelő utat. Nem gond, hogyha keményen kell dolgoznom, nem ijedek meg tőle, nem az a célom, hogy rövid időn belül minimális munkával vagyonokat keressek (bár nem lenne rossz :D ), egyszerűen csak váltani szeretnék, mert az ápolásban, betegellátásban az elmúlt pár év alatt teljesen elértem a kiégés határára, kimerültem, kiüresedtem, a végletekig kimerültem - és pontosan tudom, hogy mivel beteg, rászoruló emberek állapota, jóléte, gyógyulása függ a munkámtól, ezt a hivatást így, ilyen lelki állapotban se nem lehet, se nem szabad tovább csinálni.

Ezért szeretnék váltani.

2021. jan. 5. 11:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen saját vállalkozást szeretnél, a tanácsadás és a természetgyógyászat ideális választás lehet. Arra figyelj, hogy csak olyan pénzt költs el, amit a vállalkozásodból már megkerestél! Ez lényeges. Nagyon sok kezdő vállalkozó bukik el azért, mert beleölt x milliót a vállalkozásba, de később kiderül, hogy az ötlete nem versenyképes, vagy a versenytársak túl durván játszanak.


Például, ha vitamin boltot akarsz nyitni, akkor ne azzal kezdd, hogy kiveszel egy üzlethelyiséget a belvárosban havi 300.000 Ft-ért és beleraksz további 5 milliót a berendezésbe, árukészletekbe és gyógyszerészeti engedélyekbe (ehhez még kevés is az 5 millió). Ehelyett bölcsebb először mellékállásban, értékesítőként dolgoznod. Ezáltal felméred a piacot és, ami még fontosabb, kapcsolati tőkét építhetsz mind vevői, mind beszállítói oldalon. Később, ahogy elkezd nőni a bevételed, ezt a bevételt vissza tudod forgatni a vállalkozásodba.


Persze ez idő. Egy darabig talán még így is kénytelen leszel a munkahelyeden dolgozni. Lehet, hogy akkor már célszerűbb teljes munkaidőben, alkalmazottként átszegődni arra a területre, ahol később vállalkozó kívánsz lenni. Ne égesd két végén a gyertyát!

2021. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!